Skocz do zawartości

Felga Kawasaki zx6r 97r.


bartw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym się przywitać, mam na imię Bartek, jestem z Kostrzyna nad odrą. Zakupiłem motocykl jak w temacie. Mam zgiętą przednią felgę na rancie i kwestia jest taka, że zastanawiam się nad naprawą takiej felgi. Wysłałem ją do warszawy gdzie naprawiają, ale może być problem bo już podobno była wcześniej robiona. Jak oceniacie czy jest sens naprawiać taką felgę? koszt prostowania ok 200 zł. ? Niestety na tą chwile nigdzie nie mogę znaleźć takiej felgi, może ktoś z Was wie czy pasuje od jakiegoś innego modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze uzupełnij profil bo trzynastolatkowie powinni jeździć na skuterach. Po drugie jest dział powitalnia i tam się witamy.

Po trzecie sprzedaj tą felgę (poszukaj w ogłoszeniach na FM) bo skupuje nasz kolega z FM i kup zdrową felgę. Życie i zdrowie to dwie najważniejsze sprawy, uwierz mi.

 

Popatrrz tutaj KLIK

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sorry tak na szybko pisałem, nie zwróciłem uwagi szczegóły. Kurczę z tą felgą to trochę problem widzę na ebayu też głowinie są tylne felgi do tego modelu, znalazłem jakieś 2 bodajże ale ceny po 150 euro to dość kosmiczne jak dla mnie. Jak by ktoś z forumowiczów posiadał taką felgę, to proszę o kontakt- (moto po szlifie stoi już poskładane tylko czeka na przednią felgę)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra, sprawa. Ja do swojej ER musiałem kupić dwie felgi + koszt piaskowania i malowania piecowego. Prostowanie nie ma sensu, aluminium ma słabe parametry "zmęczeniowe" jak to mówią. Jest to bardziej niebezpieczne niż nieopłacalne, chyba, że masz tą felgę naprawdę lekko skrzywioną. Niestety, w tym wypadku nie ma innej drogi. Powodzenia w szukaniu.

 

P.S. ciekawe po co ten kolega kupuje uszkodzone felgi, chyba nie po to by je naprawić, a potem sprzedać jako używki w dobrym stanie, strach się bać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Fotki felgi na tą chwilę nie mam, bo odrazu wysłałem ją do naprawy, gość który ma ją naprawiać mówił ze powinno się wyprostować bez problemu( no ale co miał powiedzieć przecież na tym zarabia). Koszt mówił ok 200 zł, do tego malowanie z piaskowaniem 150, także koszt nie mały. Felga na rancie się odgięła o jakiś centymetr, ciśnienie spadło po jakichś 20 minutach do zera. Swoją drogą to dość dziwne, że dosłownie przy lekkim uderzeniu w krawężnik się tak odgięła i dlatego zastanawiam się nad jej przeszłością, może była już w tym miejscu prostowana i została osłabiona. Póki co to czekam, w środę mam ja mieć z powrotem, a nikt jak dotąd z całą felgą się nie zgłosił;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu wgiąłem tylną felgę na dziurze i zauważyłem to dopiero po kilku dniach. Felga wgięła się na jakieś 3mm do środka i 3mm w bok ciśnienie nie spadło. Człowiek zajmujący się prostowaniem zrobił mi to następnego dnia. Felgi w moim przypadku akurat w hondzie są bardzo delikatne. W poprzednim motocyklu dopiero po sprzedaży nowy właściciel zadzwonił do mnie, że przednia felga kwadratura koła, a ja nawet o tym nie wiedziałem na feldze zero śladów.

 

Zastanawiałem się nad kupnem felgi z allegro, ale wydaje mi się że te z aukcji mogą być w gorszym stanie niż moja teraz. Piszesz 1cm to dużo tym bardziej ze to przód.

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj w końcu upatrzyłem coś na allegro, podobno prosta felga bez żadnej wypadkowej historii, no ale kto wie... w każdym razie powinna być jutro u mnie, koszt 330 zł, prostowanie kosztowałoby 200 do tego malowanie... to wychodzi podobnie ale z trwałością to już napewno nie. Poczytałem troszkę na ten temat w internecie to zraziłem się do prostowania felg motocyklowych ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam zaraz zrażać. Ja mam jedną fele do prostowania (akurat nie z mojego moto) i z uwagi, że to tylko odbity rant przez który powietrze spiernicza to sobie pozwolę.

Myślę, że prostowanie precli albo przypadków gdy rant jest na piaście jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie zraziło mnie to, że podobno była już prostowana, a teraz już drugi raz no to już mogłaby być nieźle osłabiona. AA jakby to czytał kolega co skupuje felgi to mam jedną na sprzedaż od zx6r 97rok- cena do uzgodnienia ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwałość wyprostowanej felgi zależy w głównej mierze od wykonawcy - mogę się mylić. Mój wujek prostował dwa razy przednią felgę i jeździ dalej (uszkodzenia po wbiciu się w kałużę, która maskowała dziurę). Albo ma farta, że jeszcze na niej śmiga albo jest solidnie wykonana ;)

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Swoją drogą to w z tego co szukałem to w Polsce na palcach jednej ręki można policzyć firmy które się w ogóle podejmują prostowania felg motocyklowych, sam obdzwoniłem co najmniej 6 firm z głównej strony google i nikt się nie chciał tego podjąć ze względu na duże ryzyko. Tak czy inaczej felgę mam już na miejscu ;) trochę nie w kolor ale cóż pogoda jak na razie dobra to od razu po pracy zakładam nową gumę i jazda;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...