Skocz do zawartości

Yamaha xs 400 gaźniki


sharky13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Zrób test samostartem , moze cos opusciło gaźniki , uszczelnienie , jakiś element i teraz leci dziurą świerze powietrze :bigrazz: . Miałe taki przypadek kiedys w GS500 - ni uja nie dało rady odrotów ustawic , znalazłem brak oringów pod deklami membran - ktoś zapomniał :bigrazz: .

2. Sprawdź czy przepustnice i inne ruchome elementy na granicy otoczenie - wnętrze gaźnika , nie mają nandmiernych luzów , powyzej normy w serwisówce - to tez źródło lewego powietrza .

3. Dowiedz się co to za moto i silnik , znajdź serwisówkę konkretnie do tego silnika , sprawdź czy masz dobre gaźniki , potem zdecyduj - robisz gaźniki jezeli sa prawidłowe (organizujesz dysze , iglice lub inne wg instrukcji) lub , jezeli gaźniki nie od tego modelu - sprawdasz czy moc modelu od którego sa jest podobna , jezeli tak to organizujesz prawidłowe komponenty do tych gaźników ktore masz , lub po prostu kupujesz prawidłowe gaźniki .

 

Osobiscie stawiam na niemożliwosc ustawienia mieszanki jałowych z powodu złego doboru dysz do tego modelu gaźnika , lub awarię ssania - ziększenie obrotów powoduje lewy przepływ dodatowego paliwa przez ssanie , wzbogacenie mieszanki do prawidłowej wartości i utrzymywanie obrotów . Jak est kranik podciśnieniowy to tez go sprawdź , czy niei łąpie lewego powietrza na wezyku do kranika lub gdzies na kraniku .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o punkt pierwszy to nie mam uszczelek pod deklami od membran.

Zatkam wężyk od podciśnienia bo membranę w kraniku mam trochę sfatygowaną.

Jak mam sprawdzić czy mam odpowiedni gaźnik? Jest napisane na nim mikuni i nic więcej to chyba jest właściwy gaźnik tylko ma wkręcone większe dysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie trudne, bo mikuni z reguły nie ma wybitej nazwy na korpusie jak inne firmy ale za to wyszukując nazwę w serwisówce i wpisując w grafice google, przynajmniej po wyglądzie powinieneś być w stanie określić czy masz odpowiedni.

 

Przewody od podciśnień i ich kanały w gaźniku muszą szczelne i zamknięte jeśli nie synchronizujesz gaźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jak szukałem części do gaźnika do swojej XS 400 DOHC, to nigdzie nic nie było mozna dostać, dowiedziałem się w końcu, że mam takie same gaźniki jak w poprzedniczce, 2a2. Jest Duża szansa, że u Ciebie też są takie gaźniki, tj. Mikuni BS 34, powszechnie stosowane w tym czasie u innych producentów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są na bank gaźniki Mikuni BS34 w 650 były montowane BS38 ale one różnią się mechanizmem ssania. Założyłem nowy filtr powietrza zatkałem wężyk od podciśnienia i wywaliłem stary filtr paliwa przepustnica jest podniesiona na maxa i mimo tego świeca jest siwa nie wiem czy powinienem zmienić dysze czy iglice na jakie ? Czy może znacie jakiegoś speca który mógł to ustalić i wyregulować te gaźniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są na bank gaźniki Mikuni BS34 w 650 były montowane BS38 ale one różnią się mechanizmem ssania. Założyłem nowy filtr powietrza zatkałem wężyk od podciśnienia i wywaliłem stary filtr paliwa przepustnica jest podniesiona na maxa i mimo tego świeca jest siwa nie wiem czy powinienem zmienić dysze czy iglice na jakie ? Czy może znacie jakiegoś speca który mógł to ustalić i wyregulować te gaźniki ?

 

jaka przepustnica? o czym Ty piszesz?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pisałem w pośpiechu i się pomyliłem chodziło mi o iglice.

Jeżeli chodzi o pudło filtra powietrza to na deklach uszczelki są w bardzo złym stanie chyba są nawet pęknięte.

króćce do synchronizacji są zatkane, króćce i gaźniki pryskałem samostartem i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...