Skocz do zawartości

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla uczestników wypadków


Lidia lg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,

Ostatnie lata prowadzonej pierwszej w Polsce akcji specjalistycznej pomocy psychologicznej dla uczestników

wypadków komunikacyjnych w ramach programu „Trakt” pozwoliły nam na skuteczną pomoc ponad 200 osobom cierpiącym

na zespół tzw. stresu pourazowego. Zachęcamy do kontaktu (tel 509 127 858; e mail [email protected]) osoby, które w

ciągu ostatnich dwóch lat uczestniczyły, były świadkami wypadku, lub doświadczyły utraty bliskiej osoby w wypadku.

Zapewniamy możliwość specjalistycznej diagnozy psychologicznych problemów potraumatycznych (takich jak kłopoty ze snem,

nawracające wspomnienia, nadmierne podenerwowanie lub kłopoty z koncentracją uwagi).

W razie stwierdzenia zespołu stresu pourazowego oferujemy możliwość skorzystania z bezpłatnej terapii prowadzonej

przez najlepszych specjalistów leczeniu stresu pourazowego, w ramach programu naukowego prowadzonego przez

Uniwersytet Warszawski – Interdyscyplinarne Centrum Genetyki Zachowania.

Szczegóły programu na www.wypadki-drogowe.pl.

Z wyrazami szacunku,

Zespół programu „Trakt 2"

www.wypadki-drogowe.pl

tel 509127858

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,ciekawa sprawa z tą pomocą psychologiczną.Wiadomo idziemy za zachodem więc psychologa mamy na każdym kroku.Mam tylko pytanie na czym ta fachowa pomoc polega?Czy w przypadku gdy zostanę ranny lub kaleką na drodze to psycholog mnie uleczy?A może wskrzesi zabitych krewnych?Nie rozumiem co osoba postronna,która nie czuje naszego bólu ani bólu po stracie naszych najbliższych może powiedzieć normalnemu,trzeźwo oceniającemu sytuację człowiekowi.Nie powie przecież że jest dobrze gdy jest źle,nie wmówi nam też że nie ma co się przejmować tym że mamy połamany kręgosłup lub tym że ktoś nam bliski cierpi lub nie żyje.NA CZYM WIĘC TA POMOC POLEGA :banghead: :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli Was nie interesuje taka pomoc czemu zabieracie głos w temacie. Jak będziesz miał Marian połamany kręgosłup to psycholog Ci go nie naprawi, ale postara się żeby Twoje podejście do życia i takiego dramatu się poprawiło. To tyle. Was to nie dotyczy, to już ustaliliśmy ale jest jeszcze wielu userów forum, którzy być może w odróżnieniu od was docenią, że ktoś chce bezpłatnie zapewnić pomoc psychologiczną po traumatycznych przeżyciach. Pozdrawiam założycielkę tematu

jazda motocyklem to najprzyjemniejsze co można robić w ubraniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli Was nie interesuje taka pomoc czemu zabieracie głos w temacie. Jak będziesz miał Marian połamany kręgosłup to psycholog Ci go nie naprawi, ale postara się żeby Twoje podejście do życia i takiego dramatu się poprawiło. To tyle. Was to nie dotyczy, to już ustaliliśmy ale jest jeszcze wielu userów forum, którzy być może w odróżnieniu od was docenią, że ktoś chce bezpłatnie zapewnić pomoc psychologiczną po traumatycznych przeżyciach. Pozdrawiam założycielkę tematu

Kolego wyluzuj,nie starałem się nikogo urazić.Po prostu pewnych rzeczy nie kapuję i po prostu nie wiem na czym ta pomoc ma polegać.Moja znajomość z psychologiem ogranicza się do typa który wraz z BHPowcem szwęda się po kopalni i dopierdziela się do narzędzi firmy TOPEX (elektryk powinien mieć atestowane - ale firma nie dała więc ma z marketu)a nie widzi wyprutego stropu pod którym może ktoś zginąć.

Jeśli więc jesteś w temacie to oświeć mnie na czym ta pomoc powinna polegać bo o ile wiem to do tej pory najlepsi w pocieszaniu bliźniego byli księża... :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten psycholog będzie dobry do przekazania i wykorzystania wiedzy dla uczestników wypadków mających na celu uzyskanie odszkodowania za "straty moralne" powstałe w wypadku od firm ubezpieczeniowych. Dobry bajer nie jest zły mało kosztuje a profity całkiem wymierne. To jest dla mnie jedyne sensowne wytłumaczenie. Wydaję mi się, że został stworzony etat przez jakiegoś gryzipóra i jakiś psychol załapał się na dodatkowy etat, pieprząc głupoty i klepiąc po plecach nieszczęśnika z przetrąconym karkiem że będzie lepiej. O kant zada Panowie rozbić porady psycholi kiedy jeszcze wczoraj mąż pięknej żony, ojciec małych dzieciątek, właściciel pięknego domu postawionego na krechę staję się po wypadku kupą mięcha robiącego pod siebie. O czym i dla kogo ta śpiewka??

Edytowane przez mir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten psycholog będzie dobry do przekazania i wykorzystania wiedzy dla uczestników wypadków mających na celu uzyskanie odszkodowania za "straty moralne" powstałe w wypadku od firm ubezpieczeniowych. Dobry bajer nie jest zły mało kosztuje a profity całkiem wymierne. To jest dla mnie jedyne sensowne wytłumaczenie. Wydaję mi się, że został stworzony etat przez jakiegoś gryzipóra i jakiś psychol załapał się na dodatkowy etat, pieprząc głupoty i klepiąc po plecach nieszczęśnika z przetrąconym karkiem że będzie lepiej. O kant zada Panowie rozbić porady psycholi kiedy jeszcze wczoraj mąż pięknej żony, ojciec małych dzieciątek, właściciel pięknego domu postawionego na krechę staję się po wypadku kupą mięcha robiącego pod siebie. O czym i dla kogo ta śpiewka??

 

 

Ja piernicze, nie koniecznie musisz być kaleką powypadkowym by z nimi pogadać, może pomogą też tym, którzy mają jakiś uraz psychiczny po wypadku, który blokuje ich przed motocyklami.

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten psycholog będzie dobry do przekazania i wykorzystania wiedzy dla uczestników wypadków mających na celu uzyskanie odszkodowania za "straty moralne" powstałe w wypadku od firm ubezpieczeniowych. Dobry bajer nie jest zły mało kosztuje a profity całkiem wymierne. To jest dla mnie jedyne sensowne wytłumaczenie. Wydaję mi się, że został stworzony etat przez jakiegoś gryzipóra i jakiś psychol załapał się na dodatkowy etat, pieprząc głupoty i klepiąc po plecach nieszczęśnika z przetrąconym karkiem że będzie lepiej. O kant zada Panowie rozbić porady psycholi kiedy jeszcze wczoraj mąż pięknej żony, ojciec małych dzieciątek, właściciel pięknego domu postawionego na krechę staję się po wypadku kupą mięcha robiącego pod siebie. O czym i dla kogo ta śpiewka??

 

Masakra! Co za ignorancja i ograniczenie! Z daleka widać, że nigdy obok psychologa nawet nie stałeś, a co dopiero mówić o korzystaniu z jego pomocy. W tym wątku jest mowa zupełnie o czymś innym. A poza tym, jeśli nawet ktoś ma jak to ująłeś "przetrącony kark", to pomoc psychologa będzie zapewne jedyną drogą do jako takiej normalności. I nie życzę Ci, żebyś kiedyś musiał korzystac z jego pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadeo_gites.Mamy już kilka wypowiedzi a ja ciągle nie kapuję na czym ta pomoc polega.Może ktoś z wtajemniczonych np.Ty mógłby posłużyć się jakimś przykładem by odróżnić pomoc psychologa od pocieszenia księdza? NA CZYM TO POLEGA? :wacko:

 

 

powiedziałbym że pomoc (wsparcie) od pocieszenia różnią się skutkiem, chociaż uważam, że jedno i drugie bywa potrzebne

 

na czym polega ? na zmianie sposobu radzenia sobie z problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutno mi się robi, jak czytam wypowiedzi ludzi nie mających pojęcia o pracy psychloga.

Polecam korzystanie z takowych usług, naprawdę można się uzewnętrznić i wygadać.

tutaj na forum też możesz się uzewnętrznić i wygadać

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadeo_gites.Mamy już kilka wypowiedzi a ja ciągle nie kapuję na czym ta pomoc polega.Może ktoś z wtajemniczonych np.Ty mógłby posłużyć się jakimś przykładem by odróżnić pomoc psychologa od pocieszenia księdza? NA CZYM TO POLEGA? :wacko:

 

Piszesz jakbyś chciał aby Ci ktoś przedstawił kilka lat studiów, setkę książek i lata doświadczenia w jednym poście, są rzeczy których nie zrozumiesz, jeśli się w temat naprawdę nie zagłębisz, nie da się tego opisać w kilku zdaniach.

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz jakbyś chciał aby Ci ktoś przedstawił kilka lat studiów, setkę książek i lata doświadczenia w jednym poście, są rzeczy których nie zrozumiesz, jeśli się w temat naprawdę nie zagłębisz, nie da się tego opisać w kilku zdaniach.

Nie przesadzajmy,ale myślę że kilka przykładów takiej skutecznej pomocy lub wypowiedzi ludzi którzy z niej korzystali załatwiło by sprawę.Poza tym mogło by wielu z nas przekonać do skorzystania z pomocy psychologów w razie potrzeby. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...