Skocz do zawartości

Filtr Stożkowy - co sądzicie ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Z tymi filtrami jest tak ze jesli chcesz uzyskac jakis efekt w postaci wiekszej mocy, musisz dokupic conajmniej nowe dysze. powinny byc jeszcze nowe sprezynki i iglica. pozniej czeka Cie zmudna regulacja i to najlepiej na hamowni. Sam filtr faktycznie malo Ci da a bez regulacji mozesz nawet miec klopoty z odpaleniem .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może nie jestem specem, ale wydaje mi się żę zastosowanie takiego filtra zamiast airboxa zmieni miejsce zasysania powietrza i zamiast z przydu będzie ciągnąć z tyłu-nagrzane od silnika, co jak wiadomo nie ma pozytywnego wpływu na moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam wszystkich skorzystam z tematu i zadam pytanie jak wpłynie zamonotowanie tunigowanego filtra do silnika czterosówowego na jego prace i czy sie opłaca taki zamontować (honda cb 125 1981r)

Edytowane przez puchaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że filtr stożkowy nic nie pomoże w silnikach seryjnych... jedynie co to może mieć zastosowanie w silnikach po modyfikacjach i to nie zawsze...

Zależy jeszcze jak do zamontujesz... przypomnę jeszcze że nie może łapać ciepłego powietrza, a różnie to bywa.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w motorze jest test filtrów stożkowych w popularnym samochodzie [siena]

bazowo 78,7KM, z najdroższym filtrem [300zeta] przyrost 3,3KM - wymiana TYLKO filtra, bez żadnych innych modyfikacji

 

jak kogoś bardzo interesi to moge zapodać skana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod to samochod. Pojemnosc airboxa nie jest przypadkowa. Ma likwidowac efekt rezonasu i cos tam jeszcze co kiedys wyczytalem :icon_twisted: W kazdym razie mozna sobie tylko zaszkodzic (wieksze spalanie a mocy moze byc mniej). Fajnie wyglada i raczej bym to zastosowal do sprzetu pokazowego niz do czynnej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:icon_mrgreen: daj sobie spokoj z filtrami stozkowymi sam do swojego moto zalozylem sportowy filtr efekt:

-motocykl grzal sie

-wiecej spalal

-MNIEJSZA MOC!

 

 

Bo zeby dobrze dzialaly filtry sportowe nalezy wymeinic dysze choc nie przy kazdym motocyklu, w moim przypadku tak bylo zreszta kolega ktory mial cbr 1000 rowniez dal sie na to nabrac i tez byl bardzo niezadowolony. Moim zdaniem nie ma co usprawniac na sile i bic sie o 1 czy pol konia jak ci sie, sprzet znudzil kup nowy mocniejszy:) Jestem wogole przeciwnikiem jkichkolwiek przerobek poniewaz nie bede probowal usprawniac pracy setki inzynierow:)

 

Pozdraiwma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, ze dac stozka do oryginalnego airboxa w miejsce fabrycznego filtra. Ja tak zrobilem i Suzi lata ladnie i mruczy troche ladniej. Bynajmniej nie robilem tego w celu zwiekszenia osiagow - fabryczny papierowy filtr kosztowal zbyt wiele, aby wymieniac go tak czesto.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem stożki do VS 1400 i moc podskoczyła o około 20 KM (mierzone na hamowni). Po prostu trzeba wiedzieć jak to zrobić, co zmienić i gdzie pokręcić śrubką no i ni ew każdym motocyklu da to dobre efekty :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...