Skocz do zawartości

Yamaha Dt80 LC2 na 2 moto??


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanko. Mam 13 lat i jeżdże tylko w terenie. Miałem juz Motorowerek włoski(stary z lat 60) ale to nie była jazda więc kupiłem sobie simsona. Jeżdże na nim i jeżdże ale w terene wyczuwam niedostatek mocy i słabości zwieszenie. Więc zastanawiam się nad zakupem Yamahy dt80 (pamietajcie że tylko w teren)

niestety jest pewien problem. Po pierwsze to nie wiem czy na nia wsiądę bo mam 152cm wzrostu. Chyba ze tylne zawieszenie można na tyle obnizyć. Po 2 czy z drugiej strony jej moc nie bede dla mnie za duża??. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha Dt 80 to swietny motorek jednak z takim wzrostem bedziesz maił problemy.

Proponuje albo poczekać i podrosnąc albo kupić honde MT8 bo ona jest na kołch 19/16.

Większosc crosówek80 ccm tez jest na takich kołach ale niestety to są drogie sprzęty i drogie w utzrymaniu i mogą byc dla Ciebie zasilne bo moc dochodzi do 30 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż mam dt80 to trudno mi powiedzieć czy dosiegniesz do ziemi. Ja moją podwyższałem, mam ponad 180cm i jest mi w sam raz. Ale sądzę że po obniżeniu standartowego moto to powinno być dobre. Seryjna wysokość siodła to 845mm więc zmierz sobie długość nóg i sprawdź. Moja siodło ma na wysokości 980mm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nogi 800mm do miejsca w którym mi jaja wyrastają. Ale na palcach to może będe dosięgał Ale przez wakacja mi się to mieni napewno. Bo urosnę z 7cm prawdopodobnie do nowego roku :D. A obnizyć sie da na 100%. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ijeszcze jedno czy za jakies 2,3tys dostane taka Yamahe po 89 roku zeby byla w stanie mechanicznym conajmnien db+ ale wizualny mnie nie interesyje( moze być do malowania, Opony do wymiany....tylko silnik ma być igla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simiak śmiało bierz takie moto. Jeśli to będzie dopiero w nowym roku i urośniesz troche do tego czasu to spokojnie dosiądziesz taką koze. Powiedział bym nawet, że i teraz z małymi problemami dał byś rade. Nikt nie mówi, że siedząc na Enduro musisz dosięgać obiema nogami do ziemi, wystarczy sięgnąć jedną nogą a nawet siedzieć półdupkiem. Ja jestem wyższy od Ciebie o około 12 cm a śmigam na Yamaszce WR a ona katalogowo ma siodło na wysokości 998 mm nie wiem ile realnie bo jak zaczęłem jeździć to przestało mnie to interesować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze 2 tańsza opcja. Mam znajomych w szczecinie a z tamtąd jest kolo 5km do granicy z niemcami. Prawdopodobnie bede tam w te wakacje...wiecmoglbym wyskoczyc tam z paszportem 300euro i mam Yamahe w niezlym stanie....tylko problem z transportem do wawy, bo przyczepe ostatnio sprzedalismy a sam nie pojade :buttrock:

A wiecei czy towawrowm mozna przewieźć motor i jaki to może być koszt szczecin-warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z transportem nie martw sie .Ja ostatnio przewoziłem swoja jakach rd 80 w bagazniku opla kadeta (zwykły nie kombi) wystawało tylko troszke przednie koło pamietaj jak silnik bedzie siedział w bagażniku to jush sie o nic nie martw :P .I troszke z tyłu siedzenia do końca nie dochodziy ale przewieźlismy ja 100 km jeszcze w 4 osoby.Pamietaj jak bedzier robił tak jak ci mówie to odkręc sobie bak bo moze sie obic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja przewoziłem moją dt-ke w citrenie berlingo z paką i musiałem wykręcać przednie koło. To nie jest mały motor(mowa o Yamaha dt 80 lc,lc2) W bagażniku opla kadeta siedząc w 4 osoby nie ma mowy o przewiezieniu dt-ki, proponuje busa lub, coś w stylu citroen berlingo, reno kangurka, lub jak pisał kolega peugot partner. No i musisz się przygotować na rozkręcanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

O ku*rwa, tutaj stary przegiąłeś:

Ja przewoziłem moją dt-ke w citrenie berlingo z paką i musiałem wykręcać przednie koło. To nie jest mały motor(mowa o Yamaha dt 80 lc,lc2) W bagażniku opla kadeta siedząc w 4 osoby nie ma mowy o przewiezieniu dt-ki, proponuje busa lub, coś w stylu citroen berlingo, reno kangurka, lub jak pisał kolega peugot partner. No i musisz się przygotować na rozkręcanie...

 

To trzecia Twoja wykopalina dziesiejszego dnia. Niezły urobek bracie, ale kurde to nie kopalnia!!! Przegiąłeś!

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...