Skocz do zawartości

Yamaha YZF R125


Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

mam yamahe yzf-r125 od konca maja, zrobilem nia 2100 km i poki co jest ok. Co do wygladu to na dlugosc jest praktycznie taka sama jak r6, na szerokosc, troche wezsza, bo jak wiadomo silnik jest mniejszy. Jadac na niej ma sie wrazenie jazdy jak na motorze z duza pojemnoscia (nie mowie tu o przyspieszeniach), wlasnie dzieki wielkosci i obudowaniu plastikami. Co do parametrow technicznych jazdy, wiec:

 

predkosc max: 135 (przy 135 km/h czyt. 10500 obr/min ucina sie wtrysk) wiec 134km/h, mysle ze gdyby nie blokada doszlaby bezproblemu do 140 bo czuc ze ma ochote isc.

 

przyspieszenia: do 100 km/h idzie jak po masle, moznaby nawet powiedziec do 110 km/h, potem wszystko zalezy od warunkow jazdy

 

stabilnosc: naprawde ok, opony to michelin, trzeba ok 10 min na dobre rozgrzanie , trzymaja sie bardzo dobrze

 

komfort: z tym moze byc roznie, w zaleznosci od wzrostu osoby prowadzacej. Ja mam 185 cm wzrostu i jest ok, natomiat mam znajomego co mierzy 169 i ma problem na skrzyzowaniach, bowiem motocykl jest wysoko ustawiony

 

Podsumowujac, uwazam , ze motor jest warty swojej ceny, mi udalo sie go kupic za 3690 euro. Nie chcialbym porownywac CBR contra YZR poniewaz dyskusje tego typu nie maja sensu i jest ich sporo w internecie, ale jezdzilem wczesniej na CBR i moge powiedziec, ze na YZR jazda jest przyjemniejsza i bezpieczniejsza poniewaz ta yamaha trzyma sie lepiej drogi. o tego mozna dopisac spalanie, gdzie w przypadku yamahy zamyka sie na 2.5 L/100 - 2.7 L/100.

 

Ponizej zdjecia:

 

http://img58.imageshack.us/img58/6303/05062008001tb2.jpg

 

http://img385.imageshack.us/img385/9899/05062008lw5.jpg

Edytowane przez barthos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja mam jeszcze bardziej szczegółowe pytanie odnośnie przyśpieszania. Jak jest z ruszaniem spod świateł? Czyli przyśpieszenie 0-60km/h. I jak jest z jazdą w korkach (a raczej przez korki), są jakieś problemy z przemykaniem się między samochodami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bylem mlodszy to sie nsr podniecalem :D

tzr mi sei nie podobalo..

cbr zrobili.. z wygladu nie za ciekawa..

a ta r125 naprawde super motorek... dobrze ze mam juz ten okres za soba bo napewno bym na nia zachorowal :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam jestem tu nowy na forum ;)

Więc sprawa wygląda tak: od 4 lat jeżdze skuterem, zwykły chińczyk, w październiku zrobiłem prawko A1 i postanowiłem kupić R125. Zastanawiam się czy wybrać nowy model czy kupić używke. Na używke mam ok. 9 tys, natomiast nówke bym kupił w ratach 3x33%, wiem że jako pierwszy motor nie zawsze lepiej nowy ale prosze doradźcie.

MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE!

 

 

Patrz w lusterka. Spójrz dwa razy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić używany moim zdaniem, z małym przebiegiem. Te motorki są jeszcze całkiem nowe i nie dojechane, a nie będziesz, aż tak mocno stratny na tym zakupie. Przy kupnie nowego jesteś można by powiedzieć 15% do tyłu na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom według mnie też honda 125 nie jest zbyt fajna, Jest troche mala i przypomina rower ja moge ci jeszcze powiedziec ze kawasaki ninjia 250r jest fajna ale to juz jest moto 250ccm :) lub aprilla rs 125 :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak o hondzie mam takie samo zdanie, kawasaki wiem widzialem ale 250... a co do aprilki no to spalanie...to mnie nie przekonuje.

MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE!

 

 

Patrz w lusterka. Spójrz dwa razy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinieneś wziąć yamahe r125 ponieważ spala 2.5l/100 o ile pamietam brzmi lepiej od 2 suwów fajnie wygląda nie powala osiagami jedzie prawie 130 km/h ale zawsze mozna zrobić tuning ja planuje za rok albo ta yamahe albo kawasaki albo ale to najmniej prawdopodobne zx6r lub jakas inna 600 :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...