Skocz do zawartości

światła w Suzuki GSXF


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem ze swiatłami mijania+długie, podczas jazdy mi przerywają lub przy uruchamianiu motocykla na poczatku w ogole nie swieca, tylko postojowe - chodzi mi tylko o przód. Gdy wcisne długie w lewym przycisku(pass)to działaja, nawet gdy normalnie nie chca. Czy to moze miec jaki kolwiek zwiazek ze stacyjka? Gdzie sa czułe miejsca, kostki itd? Czy wd40 do wlacznika/wylacznika mozna wpryskac dla poprawy i oczyszczenia stycznosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad przednią lampą a poniżej szyby jest taka klapka - część owiewki. Mały element mocowany na śrubki. Pod nią jest duża kostka z przewodami od świateł, pewnie masz trochę przysmażoną i kable tam nie stykają. Miałem ten sam problem w GSX600F.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

 

Ech.. dopadła mnie podobna sytuacja wiec radzę się was.

 

Mianowicie wszystko grało pięknie, światła działaly. Pewnego dnia zaczeły świrować tzw, mijania zapaliło się i potrawiło zgasnąć, potem znowu w trakcie jazdy się włączyć. Ostatnio zgasł mi bike i od tego momentu coś się pomerdało i mam brak światel przednich.

 

Bezpieczniki są w porządku.

 

Przełączam przełącznik na prawej manetce, pozycja przód, tył oraz podświetlenie tablicy działa, stop również.

Przełączam dalej na mijania - brak, przełaczam na lewej manetce długie - brak

 

sprawdziłem miernikiem - prąd na kostkach jest zarówno mijania i długie

Podłączam żarówki, nie świeci....

 

Gdy mam ustawione na lewej manetce światła mijania i wcisne długie przyciskiem (Pass) włącza mi się mijania i zapala kontrolka od długich.

Gdy mam ustawione na lewej manetce światła długie i wcisne dodatkowo przycisk (Pass) włącza mi się mijania+długie i zapala kontrolka od długich.

 

Jak nie użyje przycisku Pass to jest ciemność, ostatnio dopadło mnie to wieczorem, użyłem z kumplem tyrkotki na PASS aby jakoś wrócić do domu....

 

Poradźcie coś bo mnie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pomocnicze pytanie. Skąd kupiłeś sprzęt? Bo ciekawi mnie jak masz rozwiązaną sprawę przednich lamp. Świecą dwie przy światłach mijania, jedna? Czy ktoś babrał i przerabiał na dwie? Żarówki rozumię że standardowe 55/60W? Sprawe wypadało by obadać od początku a więc sprawdzić ładowanie na zaciskach akumulatora a później plus od aku a mase złapać od silnika i dalej mase żarówki czy do niej dochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwalczyłem awarie :biggrin:

 

a wszystko przez zwarcie w kostce kolo stacyjki - aż się lekko przytopila.... trzeba teraz jeden PIN wyciągnąć i połaczyć po za kostką

No to jeszcze został tylko licznik który pokazuje emeryckie prędkości :banghead: ale to prawdopodobnie wina czujnika prędkościomierza

 

31032012174.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu tej usterki przy okazji przejrzałem cała instalację elektryczną, wyczyściłem wszystkie kostki i styki.

ech.. troche to czasu zajeło.

 

 

PIN z kostki wyjęty, i połaczony po za kostką, kostka załatana

 

kostka1.jpg

 

kostka2t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...