Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oc Ci się już samo przedłużyło na kolejny rok.

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz musisz tylko za nie zabulić

BTW sprzedając masz obowiązek przekazać nabywcy oc ważne nim. przez 30 dni (AFAIR)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że jak sprzedam 2 dni przed końcem polisy ,to muszę zapłacić następny rok/ratę?

 

 

 

nie! jezeli masz pewnosc ze sprzedasz 2 dni przed koncem to nic nie musisz zaplacic!

Tylko wtedy musisz leciec szybko z wypowiedzeniem - chyba lekko sie rozni czas wypowiedzenia w roznych ubezpieczalniach? (moge sie mylic) ale 2 dni przed starcza bo tak robilem!

 

a auto wiem ze po kupnie jest 30 dni ubezpieczone ale to juz nie wiem na jakiej zasadzie to... wiem ze niby 30 dni sie ma na przerejestrowanie i wszystkie pierdoly formalnosci i ubezpieczenia

 

Jesli sie myle to nie bijcie! :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co słyszałem że jak się sprzeda z ważnym oc np. u mnie na rok czasu to oni pieniądze jakos oddają to prawda?

 

Po sprzedaży powinno się wycofać OC ze sprzedanego pojazdu, ponieważ gdy nowy właściciel w coś przywali to szkoda zostanie pokryta z twojego OC i stracisz zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz ciekawsze wiaodmości :banghead:

polecam archiwalne posty i informacje Browarnego. sam się wiele dowiedziałem, najwyższy czas panowie przestać powtarzać bzdury i sięgnąć po dostępne prawidłowe informacje

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie bo właśnie 2 dni temu skończyło mi się ważność oc. I czy nie musze już opłacić OC skoro sprzedaje motocykl?

 

Jeżeli się już skończyło to tak jak napisał kolega wyżej - samo sie przedłużyło i musisz zapłacić ratę, następnie po sprzedaży idź do ubezpieczalni i wycofaj zwrócą Ci pieniądze za każdy nienapoczęty, pełny miesiąc ubezpieczenia (z reguły oprócz ostatniego miesiąca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz się

jsz

Pytałem w PZU i Pani powiedziała że jak sprzedam 2 dni ,a nawet w ostatnim dniu to nie muszę przedłużać polisy.

 

A co słyszałem że jak się sprzeda z ważnym oc np. u mnie na rok czasu to oni pieniądze jakos oddają to prawda?

Jezeli kupujący zmieni ubezpieczyciela i podpisze Ci wniosek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w PZU i Pani powiedziała że jak sprzedam 2 dni ,a nawet w ostatnim dniu to nie muszę przedłużać polisy.

Kupiłem puchę z OC ważnym 2 dni. Sprzedający nie musiał nic przedłużać. Ja natomiast chcąc zmienić ubezpieczyciela musiałem (wg pana agenta przynajmniej) przesłać wypowiedzenie faksem najpóźniej dzień po skończeniu polisy - bo polisa się kończyła w niedzielę.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro była niedziela, która nie jest dniem roboczym, kończyła się w poniedziałek. wypowiedzenie musi nastąpić najpóźniej w dniu zakończenia polisy, i to na ręce ubezpieczyciela (nadanie poleconego nie wystarczy)

co i tak ma się nijak do zapytania

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...