Skocz do zawartości

Czy prawnikowi płacimy


Rekomendowane odpowiedzi

Czy prawnik, za usługę reprezentowania mnie przed sądem, pobiera opłatę przed rozprawą czy po jej zakończeniu?

 

Bo ten mój, woła już całą kwotę według stawek ustawowych, a nie wiadomo jak potoczą się losy tej rozprawy (nie jestem pewien czy wygram, choć 90% jest na tak.)

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sensownym rozwiązaniem jest płacenie pół na pół. Przykładowo, jeśli papuga podejmuje się sprawy za 3 tys., to 1,5 tys. dostaje przed rozprawą, a drugie 1,5 tys. po, jeśli sprawa zostanie rozstrzygnięta dla Ciebie pomyślnie.

 

Wtedy prawnik ma motywację, żeby się starać, nie ryzykuje jednak, że się narobi za darmo.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ma rację. stawki są ustawowe, prawnik w tym kraju AFAIR nie ma prawa pobierać wynagrodzenia uzależnionego od wyroku. cała kwota winna być uregulowana przed wniesieniem pozwu

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ma rację. stawki są ustawowe, prawnik w tym kraju AFAIR nie ma prawa pobierać wynagrodzenia uzależnionego od wyroku. cała kwota winna być uregulowana przed wniesieniem pozwu

jsz

 

Tak, on zażądał ustawowej stawki.

Ale gdy on otrzyma kasę, to czy nie będzie przez to mniej zaangażowany, i czy nie będzie się mniej starał ?

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też tacy (nie znam podstawy na jakiej działają, jak to fakturują, ale jakoś funkcjonują), że podejmują się prowadzenia sprawy, spisuje się stosowną umowę, a opłata to procent od wygranej :) ból jest taki, że jest to drakoński procent (w znanym mi przypadku, na podstawie którego piszę jest to 30 %...)

"... zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy idac do sadu pracy wogole trzeba miec prawnika ? Swego czysu szef nie wyplacil kasy, wzialem adwokata, ktory naobiecywal mi wyciagniecie tyyyyyyyle kasy, na sprawe przyslal jakas lampucere ktora podkulila ogon pod siebie i tyla. Obecnie tez procesuje sie o niewyplacona pensje, adwokata nie bralem prawo jest na tyle uregulowane, ze mozna byc gupim i sie wygrywa, ale to tez i kwestia kraju.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można taką operację przeprowadzić za pośrednictwem dowolnej firmy świadczącej usługi prawne. można też tzw. "dogadać się" z prawnikiem po znajomości. natomiast oficjalne zasady są takie, jak ujmują to przepisy, i próby przepychania się barami nic tu nie dadzą (co najwyżej usztywnienie stanowiska). prawnicy jak lekarze, to klika :P

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, on zażądał ustawowej stawki.

Ale gdy on otrzyma kasę, to czy nie będzie przez to mniej zaangażowany, i czy nie będzie się mniej starał ?

 

Nie spotkałem jeszcze prawnika, który by się jakoś specjalnie angażował w sprawę :banghead: - żeby zarobić na życie muszą nabrać od groma takich spraw za ustawową stawkę.

Prawnicy są dobrzy do pisania pism procesowych, a w występowanie na rozprawach specjalnie się nie angażują - pół biedy, jeśli na rozprawie taki prawnik pojawi się osobiście, a nie wyśle na nią jakiegoś wystraszonego aplikanta.

Nie wygląda to wcale tak dobrze, jak na amerykańskich filmach, gdzie adwokat z grupą współpracowników głowi się nad rozwikłaniem sprawy i doprowadzeniem do pozytywnego wyniku :banghead:

 

Występowałem już parę razy w sądzie (z pozytywnym dla siebie skutkiem :icon_biggrin: ) i nigdy żadnego prawnika nie brałem, radziłem się natomiast prawnika przy pisaniu pism procesowych.

Jeśli sprawa nie jest zbyt skomplikowana i nie obawiasz się występować przed sądem, to nie warto wywalać kasy na prawnika.

Edytowane przez streng9

<span style='color: rgb(128,0,0)'>Absens carens</span>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wkurza takie wrzucanie wszystkich do jednego worka. Jak w każdym środowisku są czarne owce, ale nie oznacza to, że są podstawy aby generalnie całą adwokaturę podsumowywać jako oszustów i skąpigroszy.

 

żeby zarobić na życie muszą nabrać od groma takich spraw za ustawową stawkę.

Większej bzdury nie słyszałem. Świadczy to jedynie o tym, że zupełnie nie znasz rynku. Nie jest żadną tajemnicą, że stawki urzędowe mają się ni-jak do stawek rynkowych. Jak adwokat ma od groma spraw to znaczy, że jest popularny na rynku. Popularność jest zazwyczaj przejawem skuteczności adwokata. Skuteczności nie wypracujesz zaś puszczając na sprawy z wyboru aplikanta.

 

Przygotowanie pisma procesowego to nie więcej jak 20% drogi do sukcesu. To, że sobie sam poradziłeś - super. Nie oznacza to jednak, że masz podstawy do tego aby mówić, że adwokaci w sądzie są niepotrzebni.

 

Czy prawnik, za usługę reprezentowania mnie przed sądem, pobiera opłatę przed rozprawą czy po jej zakończeniu?

Co do zasady płatne jest z góry. Wielu prawników stosuje jednak własne zasady rozliczania więc różnie to w praktyce wygląda - pół na pół, część za zlecenie, część za sukces, tylko za sukces itp. Prawda jest jednak taka, że po zakończeniu sprawy klientowi wszędzie jest blisko tylko nie do adwokata...

 

Wiem - zacznie się dyskusja, ale mam dość plucia na zawód, który niegdyś cieszył się wielkim szacunkiem w społeczeństwie.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...