Skocz do zawartości

Jedzicie z otwartą szybką czy nie


Krempy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

widzę, że wszyscy w miarę podobną praktykę mają- ja tak samo,w korku przy upale szybka leci do góry, lecz jak tylko zaczynam przyspieszać to ręka leci automatycznie żeby ją zamknąć.

 

Dużo tutaj zależy od kasku i tego jak jest wentylowany. Ja zwyczajnie nie potrzebuję mieć uchylonej szybki, bo mam dobry przewiew łepetyny zapewniony ;)

 

A co do owiewki- latając naked'em wszystko przyjmuje się "na klate" :D taki urok sprzęta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zamknkieta szybka uratowala mi pewnie nie tyle co zycie a zdrowie. jechalem wczoraj z predkoscia okolo 130km/h. scigalem sie :icon_mrgreen: . no wiec tak jade a tu pach chrabaszcz. malym owadem on nie jest wiec gdyby uderzyl mi w twarz to byloby sine. a jesli stracilbym rownowage to byc moze skonczylo by sie to baaardzo zle

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa dni temu jadąc w mieście może 40km/h dostałem w wizjer sporym kamieniem. Najprawdopodobniej musiał strzelić spod opony jakiegoś katamaranu. Wizjer do wymiany, także polecam domykać wizjer bo może uratować zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do wszlekiej maści latającego ustrojstwa- mi kiedyś pszczoła dostała się pod rękaw kurtki, no i niefortunnie skończyło się ukąszeniem- nie za sympatycznie,ale na szczęście nerwy na wodzy i spokojny zjazd na pobocze, bez panicznego szarpania kierownicą :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że w moim jest dość głośno przy uchylonej szybce, jeżdżę z zamkniętą, ewentualnie przy mniejszych prędkościach otwieram na jeden ząbek.

Kiedyś mi się coś rozbiło na szybce do tego stopnia, że miałem całą szybkę w tym ustrojstwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do prędkości 20km/h otwarta szybka, tak samo w korkach. Powyżej tej prędkości tak do 40-50 otwarta na jeden ząbek, ponieważ kilka razy zdarzyło mi się, że z jakiegoś robala dostałem przy otwartej, raz nawet z jakiejś pszczoły czy innego podobnego robala w oko, także nie było to przyjemne uczucie. od ok 50 zamykam szybkę.

Jawa Robby 50 ==> Yamaha XT 600E ==> Honda CB 900F Hornet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu...

Dlaczego wszędzie szukasz miodu w dupie w sytuacjach oczywistych?

Lewa w górę - Źle? Może powinno być coś innego. Założymy kolejny temat na "pozdrowienie" motocyklistów.

 

Wiem, zminusujecie, takie życie.

 

G3d - ja mam zupełnie podobnie, tylko ze u mnie oczy łzawią przy takim wietrze, wiec ja sobie okularki przeciwsłoneczne zakładam i jest git :)

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 100 zawsze otwarta szyba, no chyba że jest poniżej 15 stopni - ale ja mam zawsze okulary na oczach....

Bez szyby fajniej :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miód w dupie to nie jest oczywista sytuacja, no chyba że lubisz perwere.

Młody a dlaczego trzeba machać lewą?

Bo w prawej trzyma się manetę,

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...