Skocz do zawartości

Yamaha Bulldog vs Suzuki Bandit


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję motocykla dla siebie. Mam 185cm wzrostu oraz 100kg wagi. Motocykl będzie używany na co dzień, większość jazdy to wiejskie kręte dróżki. Poruszanie się po mieście to szczątkowy procent jazdy. Jestem dość duży, nie chcę wyglądać na moto jak na psie. Mam już dwoje faworytów, modele podałem w temacie. Choruję wręcz na Bulldoga. Który z tych moto będzie bardziej dynamkczny? Oczywiście rozwarzam też inne opcje typu Aprilia Shiver czy tez Kawa Z750. Bardzo proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulldog ma wiele cech ale na pewno nie jest dynamiczny.

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie w ogole nie da się tych motocykli porównać. to są dwa zupełnie inne światy! Bulldog ma niskoobrotowy V2 wprost z DragStara. Jeśli chcesz poszaleć kupuj coś innego. na taki motocykl, żeby potem nie narzekać że przy 160 łapie zadyszke, trzeba być poprostu konkretnie zdecydowanym. Ja uwielbiam te motocykle za dźwięk V2, napęd wałem i prezencje... mało który naked jak mi sie podoba jak bulldog! zastanawiałem się nad nim przed kupnem Drag Stara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z danych wynika, że ma 5 sekund do 100km/h do tej pory jeździłem tylko samochodami które mają powyżej 10 sekund oraz motocyklem 125cm3, właśnie bardzo podoba mi się Bulldog, ma piękny dźwięk V2, jest duży, wygodny, ma rozsądne spalanie. To, że powyżej 150-160 jest zadyszka mi nie przeszkadza, zwykle jeżdżę bardzo krętymi malowniczymi dróżkami w Bieszczadach, interesuje mnie raczej dynamika przy prędkościach 0-100, 0-120km/h to jest dla mnie bardzo ważne, z tego co wyczytałem to Bulldog ma aż 88Nm więc na mój chłopski rozum powinien prezentować dobrą dynamikę. Szukałem na Youtubie jakichś filmików prezentujących przyspieszenie Bulldoga ale nie bardzo znalazłem coś konkretnego. Bardzo proszę o odpowiedzi.

Edytowane przez luqa90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z danych wynika, że ma 5 sekund do 100km/h do tej pory jeździłem tylko samochodami które mają powyżej 10 sekund oraz motocyklem 125cm3, właśnie bardzo podoba mi się Bulldog, ma piękny dźwięk V2, jest duży, wygodny, ma rozsądne spalanie. To, że powyżej 150-160 jest zadyszka mi nie przeszkadza, zwykle jeżdżę bardzo krętymi malowniczymi dróżkami w Bieszczadach, interesuje mnie raczej dynamika przy prędkościach 0-100, 0-120km/h to jest dla mnie bardzo ważne, z tego co wyczytałem to Bulldog ma aż 88Nm więc na mój chłopski rozum powinien prezentować dobrą dynamikę. Szukałem na Youtubie jakichś filmików prezentujących przyspieszenie Bulldoga ale nie bardzo znalazłem coś konkretnego. Bardzo proszę o odpowiedzi.

 

 

 

 

Jeżeli porównujesz go ze 125 to faktycznie będzie miał nieziemskie przyspieszenie. On nie idzie powyżej 150 - 160, to jego prawie maksymalna. Zwinny na kręte drużki to on też nie jest. Te twoje wymagania to może spełniać Z750 ale nie bulldog.

 

 

 

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z750 wydaje się jednak zbyt dynamiczny jak na moje doświadczenie oraz krótkawy jak na moją fizjonomię. Panowie, pomóżcie znaleźć filmik, jest mnóstwo na youtubie nagranych filmów obrazujących przyspieszenie 0-100 Bandita 650, ale Bulldoga za cholerę nie mogę znaleźć. W sumie z tego co pytałem użytkowników Yamahy to jedzie maksymalnie 185-190 według navi.

Edytowane przez luqa90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa, jeśli ten motocykl śni Ci się po nocach, uważasz że bez niego nie będziesz mógł żyć to go kupuj.

W końcu marzenia są po to by je realizować.

A jak się rozczarujesz, znudzi Ci się ... sprzedasz ... kupisz inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie jesteś jakiś mega koń, ja mam teraz lekko ponad 90 kg i 184 cm wzrostu, a nawet na monsterze czułem się komfortowo... Nie przesadzałbym z wielkością, niech na forum wypowiedzą się koledzy z większymi gabarytami bo są też tacy.

 

Jeśli Bulldog Ci się podoba, to go po prostu weź, ja od dłuższego czasu staram się namówić ojca, by z armatury zrezygnował na rzecz Bulldoga - zajebisty motocykl, łączy dwa światy. Nie napisałeś też o jakim bandicie myślisz, na Bulldogu siedziałem jedynie na targach i gabarytami dawał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie Bulldog śni mi się po nocach, mam lekkie obawy czy nie będzie po prostu za słaba, nie mam specjalnego doświadczenie, ale nie chcę też poruszać się jak staruszek.

Spokojnie. Jak na pierwsze moto za słaby na pewno nie będzie. A skoro śni Ci się po nocach, to chyba nie masz innego wyboru. :icon_biggrin:

Kupuj i ciesz się jazdą. Tymbardziej, że mieszkasz w rejonach których większość forumumowiczów może zazdrościć. :crossy:

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rejonów to dokładnie mieszkam w uzdrowisku położonym na dużej pętli bieszczadzkiej ;-)

 

PS: Bulldog to moje marzenie, silnik V, wysoki moment obrotowy, piękny dźwięk, wygodna pozycja, motocykl masywny, podwójny wydech. Natomiast Bandit do głos rozsądku, motocykl poprawny i łatwy w odsprzedaży.

Edytowane przez luqa90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Bulldog to moje marzenie, silnik V, wysoki moment obrotowy, piękny dźwięk, wygodna pozycja, motocykl masywny, podwójny wydech. Natomiast Bandit do głos rozsądku, motocykl poprawny i łatwy w odsprzedaży.

sam się przekonujesz, jeśli motocykl jest pasją, to kupuje się go bardziej sercem niż rozumem, kupisz bandyte i będziesz się zastanawiał czy na bulldogu nie byłoby lepiej, będziesz chciał bulldoga po bandicie to ogarną Cię myśli czy po bandicie bulldog nie ma zbyt słabych osiągów

 

bierz bulldoga bo słabszy jako pierwsze wieksze moto, zawsze możesz zrobić krok wyżej w osiągach i kupić bandytę, a po 125 ccm osiągi bulldoga i dadzą Ci wielką frajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...