Skocz do zawartości

NNW dla motocyklisty


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Poszukuję właśnie ubezpieczenia dla siebie. I tak przeglądam te warunki ubezpieczeń NNW i w każdej jednej (w zeszłym roku Hestia nie wyłączała) jazda motocyklem brana jest jako "czynnik wysokiego ryzyka" i nie wypłacają świadczeń w związku z uszczerbkiem wynikającym z jazdy tymże.

Gdzie wy się ubezpieczacie? Jak? Może macie specjalnie rozszerzone polisy, żeby uwzględniały TEN czynnik wysokiego ryzyka? Jak wysokie płacicie składki? Na pewno jest tu ktoś rozsądny, kto tak jak ja dmucha na zimne ;)

Przyznaję, że trochę mi już zaczynają ręce opadać... A chciałam się lada dzień ubezpieczyć. Będę wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Poszukuję właśnie ubezpieczenia dla siebie. I tak przeglądam te warunki ubezpieczeń NNW i w każdej jednej (w zeszłym roku Hestia nie wyłączała) jazda motocyklem brana jest jako "czynnik wysokiego ryzyka" i nie wypłacają świadczeń w związku z uszczerbkiem wynikającym z jazdy tymże.

Gdzie wy się ubezpieczacie? Jak? Może macie specjalnie rozszerzone polisy, żeby uwzględniały TEN czynnik wysokiego ryzyka? Jak wysokie płacicie składki? Na pewno jest tu ktoś rozsądny, kto tak jak ja dmucha na zimne ;)

Przyznaję, że trochę mi już zaczynają ręce opadać... A chciałam się lada dzień ubezpieczyć. Będę wdzięczna za pomoc.

 

Szczerze mówiąc to mnie zatkało. Po co wykupować NNW na motocykl jeśli jazda na nim jest wyłączona z ubezpieczenia, od czego w takim razie jest to ubezpieczenie? :biggrin: . Ja ostatnio za OC + NNW zapłaciłem ok.220pln w PZU (NNW do 15000pln).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NNW do ubezpieczenia komunikacyjnego to trochę dla mnie mało. Liczę się ze składką roczną kilkusetzłotową.

A NNW to nie tylko nieszczęśliwe wypadki komunikacyjne, ale też wiele innych i jest "po prostu" ubezpieczeniem Twojego życia i zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajrisz ja jestem ubezpieczony w Aviva. W OW jest wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczyciela ale dotyczy sportu motocyklowego. Czyli jazdy po torze w ramach treningów lub zawodów.

Edytowane przez marrio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś pewien, że zawarte tam określenie "w wyniku udziału w zajęciach sportowych lub rekreacyjnych o ryzykownym charakterze, w szczególności sportów motorowych [...]" nie oznacza zwykłej jazdy po ulicy? Bo całkiem atrakcyjne to ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyrektor Oddziału zapewniał mnie solennie,że zapis ten nie dotyczy zwykłego używania motocykla(dotyczy np.skoków na bangi-jak to się pisze?. Czy udziału w zawodach). Niewykluczone jednak ,że jest kłamcą. :icon_biggrin: Na szczęście nie musiałem i obym nigdy nie musiał weryfikować jego zapewnień. Moim zdaniem na wszelki wypadek w razie "W" należy konsekwentnie trzymać się wersji, że jazda na motocyklu nie miała nic wspólnego z rekracją czy sportem :icon_eek: a odbywała się w ramach transportu indywidualnego. :biggrin:

Edytowane przez marrio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym tygodniu ubezpieczałem w PZU i za OC + NNW zapłaciłem łącznie 199zł. Poinformowano mnie, że ode mnie zależy jakiej wysokości składkę NNW zapłacę, a przeliczają to w ten sposób, że za każdy 1000zł płacisz 6,6zł - czyli np. biorąc NNW na 10 000zł płacisz 66zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Czy nie lepiej wykupić sobie dobrego ubezpieczenia na życie z leczeniem w dobrym towarzystwie ubezpieczeniowym, i nie przejmować się że kasy zabraknie.

 

Ile to kosztuje?? Niedługo będę musiał przedłużyć OC więc jest szansa wypisać się z NNW.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marrio, czuję, że mnie przekonujesz ;)

 

soulreaver - po wstępnym moim rozejrzeniu się to tak te 700 trzeba liczyć na NNW za rok. Jak będzie jakieś dużo tańsze, to wczytaj się, jakie są warunki - czy obejmuje też koszty leczenia etc. czy tylko zgon ew. uszczerbek trwały na zdrowiu. Stawka zawsze jest uzależniona od wysokości ubezpieczenia.

 

Nikt więcej się nie ubezpiecza poza tym NNW przy polisie OC? Nie wierzę...

Ktoś tu się kiedyś znał na ubezpieczeniach :icon_rolleyes: Help!

Edytowane przez ajriszkofi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zawsze rezygnuje z ubezpieczenia NNW wciskanego na siłę przez ubezpieczalnie.Straszne niekomfortowo mi się jeździło wiedząc, że jestem warty tylko 15000 zlotych..

Poza tym rzut oka na tabelę refundowanych urazów nakazuje rezygnować z takiego ubezpieczenia.

Na przyklad: amputacja nogi powyzej kolana: 20%:)

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zawsze rezygnuje z ubezpieczenia NNW wciskanego na siłę przez ubezpieczalnie.Straszne niekomfortowo mi się jeździło wiedząc, że jestem warty tylko 15000 zlotych..

Poza tym rzut oka na tabelę refundowanych urazów nakazuje rezygnować z takiego ubezpieczenia.

Na przyklad: amputacja nogi powyzej kolana: 20%:)

 

Tak naprawdę nie jesteś nawet tyle wart :icon_razz: :icon_mrgreen:. Ta kwota tylko przy szkodzie całkowitej, czyli chyba wtedy jak klient zejdzie z tego świata. Mnie kilka lat temu zapłacono z NW za złamany nadgarstek 800zł, przy ubezpieczeniu 10,000zł.

Znajoma pracująca w ubezpieczeniach stwierdziła że bardzo dobrze zapłacili :icon_eek: mogli znacznie mniej.

Od tego czasu opłacam tylko OC.

800zł to ja mam na waciki :bigrazz: czy coś tam równie podobnego.

Rzecz że przy jakiś prawdziwych pieniądzach składka jest absurdalnie wysoka. Chciałem kiedyś wykupić ubezpieczenie od zejścia, tak by rodzina miała więcej niż odrobinę radości :rolleyes: z racji pożegnania się ze mną. Jak mi wyliczyli składkę to mało od razu nie zszedłem za zawał jak zobaczyłem jej wysokość.

Ubezpieczenia nie zawarłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...