Skocz do zawartości

Auto na gaz


easy_rider91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

musisz mieć homologację, fakturę zakupu, kartę pojazdu (jeśli była wydana). Nie wiem jak to wygląda jeśli gazik nie był zgłaszany przez dłuższy czas - będzie trzeba pewnie zrobić nową homologację. Będziesz musiał zrobić przegląd.

 

Samo wbicie nie kosztuje nic, w urzędzie kasy nie zostawiasz, natomiast czekają Cię koszty "przygotowania" do wbicia i to już licz indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbijałem gaz do dowodu po roku od montażu, jakoś tak wyszło :). Nie było żadnych kłopotów w urzędzie.

Papiery to inna sprawa. Potrzebowali: homologacji butli (ważna 10 lat), homologacji instalacji i faktury z zakładu montującego. Wszystkie dokumenty musiały być wystawione pod mój samochód, czyli VIN i nr rej. musiał się wszędzie zgadzać. Nie wiem jak z danymi adresowymi w fakturze, u mnie się zdadzały więc nic nie wyszło.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozwólcie że podepnę tutaj swoje pytanko.

Czy samochód benzynowy z turbiną, który posiadał instalację gazową (tylko przez kilka miesięcy), po zdemontowaniu jej, jest nadal w 100% tak samo sprawny i "bezpieczny" jak przed montażem instalacji lpg?

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% nie, ale nie da się jednoznacznie odpowiedzieć.

Można napisać że zalezy od miliona rzeczy.

Napisz chociaż co to za samochód, czy znasz jego historie, jaki miał gaz i dlaczego jest/będzie wyjęty, to może troche wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli instalacja była sekwencyjna to do jej montażu musiały być nawiercone otwory w kolektorze pod montaż wtryskiwaczy gazowych i teraz pytanie czy po demontażu wtrysków ktoś wymienił kolektor czy zakelił dziurki np. jamimś kitem? Poza tym sprawdziłbym wszystkie otworki w podwoziu czy po usunięciu mocowań zostały zabezpieczone antykorozyjnie. Ale jak wszystko chodzi, to czemu nie? choć ryzyko zawsze jakieś zostaje, bo w końcu ktoś zdemontował instalację dlatego że coś nie chodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli instalacja była sekwencyjna to do jej montażu musiały być nawiercone otwory w kolektorze pod montaż wtryskiwaczy gazowych i teraz pytanie czy po demontażu wtrysków ktoś wymienił kolektor czy zakelił dziurki np. jamimś kitem? Poza tym sprawdziłbym wszystkie otworki w podwoziu czy po usunięciu mocowań zostały zabezpieczone antykorozyjnie. Ale jak wszystko chodzi, to czemu nie? choć ryzyko zawsze jakieś zostaje, bo w końcu ktoś zdemontował instalację dlatego że coś nie chodziło...

rownie dobrze mozna powiedziec ze CB niszczy samochod(magnes niszczy powloke lakierowa) albo ze nawigacja czy zestaw HF niszczy deske rozdzielcza

 

wina tuska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie w tym kraju na dzien dzisiejszy wszystko jest wina Tuska i PO.

:icon_mrgreen:

Wszyscy którzy potrafią czytać wiedzą ,że PO nie ma z tym nic wspólnego. :bigrazz:

 

PS.Daruj sobie tą głupią i bezsensowną ironie.

Edytowane przez danielpotas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rownie dobrze mozna powiedziec ze CB niszczy samochod(magnes niszczy powloke lakierowa) albo ze nawigacja czy zestaw HF niszczy deske rozdzielcza

 

 

wina tuska

 

ale z któregoś konkretnie punktu ironizujesz? wymieniłem rzeczy które bym sprawdził, czy się pomyliłem i kogoś wprowadziłem w błąd?

 

Pozdr

Edytowane przez Wiroś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...