Skocz do zawartości

Najlepszy olej do 2t


Gość Gąsixxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To może ja coś napisze o olejach.

 

Korzystałem dużo z castrola, przepaliłem kilkanaście butelek, efekt - nie polecam. Dużo niespalonej mieszanki, znaczna ilość nagaru w wydechu, tłoczek też zanagażony. Aktualnie przesiadam się na motula, castrola odradzam.

 

Na każdym oleju zostanie Ci chodź trochę nagaru. 2 takt ma to w sobie, że czasami wyrzuca nieprzepaloną mieszankę do wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze dalej nie doczytujesz, mieszanka 1:32 jest zalecana dla oleju hondy. Optymalna mieszanka dla oleji typu castrol,motul itp ( mowa o syntetykach ) to 1:40.

 

Z calym szacunkiem, ale chyba starasz sie ze mnie zrobic debila ;)

O optymalnej mieszance dla oleji typu castrol,motul itp ( mowa o syntetykach ) nie ma nic w serwisowce ;)

Ja pytalem o rozbieznosci, ktora jest w moim przekonaniu spora - serwisowka poleca DWA RAZY TYLE oleju co co koledzy z forum.

Pomijajac juz fakt, ze ostro jezdzacy smieja sie z mieszanki 1:40 bo zamula i lepiej 1:50, ale "to jak sie ostro daje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nie aż tak, że nowy wydech po kilku tys. musiałem dokładnie czyścić od wewnątrz, była około 4mm warstwa...

 

Ja u siebie takiego nagaru nie zauważyłem, a jeśli jest to minimalna warstwa. A jeżdżę cały czas na castrolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z calym szacunkiem, ale chyba starasz sie ze mnie zrobic debila ;)

O optymalnej mieszance dla oleji typu castrol,motul itp ( mowa o syntetykach ) nie ma nic w serwisowce ;)

Ja pytalem o rozbieznosci, ktora jest w moim przekonaniu spora - serwisowka poleca DWA RAZY TYLE oleju co co koledzy z forum.

Pomijajac juz fakt, ze ostro jezdzacy smieja sie z mieszanki 1:40 bo zamula i lepiej 1:50, ale "to jak sie ostro daje".

 

To postaraj się zrozumieć o czym piszemy. RG125F, DT80, NSR125, chyba nawet RS125 gdzieś tu była. To wszystko sprzęty do których się odnosimy, drogowe, homologowane, z wartościami nie przekraczającymi 30KM mooooże 35. Tutaj 1:50 spokojnie wystarczy a bogatsza mieszanka potrafi zrobić strasznego muła zapychając dysze. Taki cross to sprzęt mający po 40-45KM z 1/8 litra, jeżdżący w terenie z przepustnicą otwartą do maksimum. Tam są inne wymogi nawet jeśli konstrukcyjnie silnik jest podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z calym szacunkiem, ale chyba starasz sie ze mnie zrobic debila ;)

O optymalnej mieszance dla oleji typu castrol,motul itp ( mowa o syntetykach ) nie ma nic w serwisowce ;)

Ja pytalem o rozbieznosci, ktora jest w moim przekonaniu spora - serwisowka poleca DWA RAZY TYLE oleju co co koledzy z forum.

Pomijajac juz fakt, ze ostro jezdzacy smieja sie z mieszanki 1:40 bo zamula i lepiej 1:50, ale "to jak sie ostro daje".

 

sorry, zapomniałem że mam doczynienia z czołówką MP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To jest olej do maszyn chłodzonych bardzo zimną wodą (z punktu widzenia silnika) przez co są niedogrzane i wymagają lepszego smarowania i innego składu.

Nie wiem na ile podobny jest ten olej ale nie bez kozery jest przeznaczony do łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam tu teraz pewną ciekawostke....

ja mam Husqvarne 125 sms 2010r

zatarlem tloka i mam swiezo po remocnie silnik ktory jezdzil na Castrol Racing.

A teraz kupilem Motul 800 (sprawdzony jest podobno lepszy od Castrola) ktory sie rozrabia 30:1 jestem lekko zaskoczony bo teraz nie wiem jak to teraz zrobić....

Mam robic samemu mieszanke a dozownik zostawic pusty??? ponoc ten gaznik ma wiele czujnikow to jak nie bedzie mial oleju w zbiorniczku a zrobie mu mieszanke samemu to normalnie bedzie chodzil???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec nie stosowac sie do etykietki 1:30??

zgłupialem juz tu na stronie pisza ze samuraj i motul najleprze oleje ale pisza o kosmicznych ilosciach dodawania go do bezyny jak np. 1:70 to gdzie tu sens i logika.......

w tej chwili bede mial motocykl na dotarciu to szaleńsstw nie bedzie jakom mu lac najlepiej mieszanke jak jest na dotarciu??

Ale znowu puzniej napewno bedzie mial dawane ostro po gaże wiec mowisz by lac mieszanke 1:40 co juz jest zblizone do zalecen producenta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do 80cm leje Mobil Extra 2T(24-28zł/l) i daje rade.Silnik dobrze sie dociera, nie grzeje i bez problemu wchodzi na max obroty :icon_biggrin: a co do proporcji to daje 1:40, a po dotarciu 1:50

Edytowane przez siread
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja jeżdżę na "REPSOLU 2t off road" mieszanka 1;40 leje do cr250 i jestem bardzo zadowolony z tego oleju nie wypluwa nic tłumikiem i przy cylku wyjście na dyfuzor suchutkie.Motorek wkręa się super z małych obrotów świeca czyściutka.Polecam dla wyczynowych i wysilonych 2t;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...