Skocz do zawartości

blokująca się tarcza hamulcowa yz450


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak dla jasności w tym modelu zbiornik na płyn jest odlany w całosci z pompą! Jest jeden otwór w tym miejscu co chodzi tłoczek który prowadzi jakimś kanałem do 3 otworków które sa jakby fabrycznie przez jakieś klapki zamykane? ale to jest tak mikroskopijne ze mogę się mylić:)

 

dźięki za porady jakoś bedzie chyba że ktoś ma jeszcze jakieś pomysły:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze że mam krzywą tarcze hamulcową! Więc chyba to jest wina blokowania się koła?

Gdyby pompa była sprawna to krzywa tarcz mocniej by odepchnęła klocki i mógłyś za pierwszym naciśnięciem hebla nie uzyskać efektu hamowania lecz dopiero po drugim naciśnięciu, czyli po tzw. pompowaniu.

Jednakże napewno nie jest to powód blokowania się hebla.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze że mam krzywą tarcze hamulcową! Więc chyba to jest wina blokowania się koła?

 

Krzywa tarcza powoduje podczas jazdy całkowity zanik hamulca a nie jego blokowanie.

Zmyślasz nowe problemy aby zaistnieć lub masz totalnie zaniedbanego złoma.

Adam pisze Ci o sprawdzeniu drożności otworu w pompie a Ty robisz mu wykład o konstrukcyjnych szczegółach Twojej pompy.

W celu sprawdzenia nie musisz demontować pompy tylko po odkręceniu zacisku rozpychasz klocki na maksymalną szerokość kontrolując jednocześnie czy przybywa płynu w zbiorniczku. Prawie każda pompa nożnego hamulca jest sterowana pośrednim popychaczem na którym masz śrubę regulacyjną i może popychacz jest za długi ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Krzywa tarcza powoduje podczas jazdy całkowity zanik hamulca a nie jego blokowanie."

A to coś nowego.

 

I cóż Cię tak zdziwiło?

Młody jeszcze jesteś i masz wirtualny motocykl jeżeli nie znasz zasad działania jego podzespołów.

Rozwiń Twoją myśl może trochę się wspólnie pośmiejemy.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I cóż Cię tak zdziwiło?" ten całkowity brak hamulców.

Słyszałem, że może obcierać, klamka może być bardziej miękka niż zwykle, może nie dać się do końca odpowietrzyć, ale o całkowitym braku hamulców jeszcze nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I cóż Cię tak zdziwiło?" ten całkowity brak hamulców.

Słyszałem, że może obcierać, klamka może być bardziej miękka niż zwykle, może nie dać się do końca odpowietrzyć, ale o całkowitym braku hamulców jeszcze nie słyszałem.

 

Jeżeli nie słyszałeś to teraz przeczytałeś i obyś nie przeżył tego osobiście bo zostawia niezapomniane wrażenia :icon_biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli nie słyszałeś to teraz przeczytałeś i obyś nie przeżył tego osobiście bo zostawia niezapomniane wrażenia :icon_biggrin: " Normalnie to chyba mi musisz opisać bo jakoś tego nie ogarniam.

Czyli chcesz powiedzieć, że lekko krzywa tacza całkowicie przeszkodzi w zaciśnięciu się klocków na niej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli nie słyszałeś to teraz przeczytałeś i obyś nie przeżył tego osobiście bo zostawia niezapomniane wrażenia :icon_biggrin: " Normalnie to chyba mi musisz opisać bo jakoś tego nie ogarniam.

Czyli chcesz powiedzieć, że lekko krzywa tacza całkowicie przeszkodzi w zaciśnięciu się klocków na niej???

 

a co znaczy lekko?

Krzywa to krzywa :icon_biggrin:

Widziałeś kiedyś krzywą prostą?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy jest odlany w całości czy nie - jak jest zapchany to jest zapchany i tyle. Rozbierz pompkę na śrubki pierwsze wszystko DOKŁADNIE oczyść i złóż - musi działać.

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli nie słyszałeś to teraz przeczytałeś i obyś nie przeżył tego osobiście bo zostawia niezapomniane wrażenia :icon_biggrin: " Normalnie to chyba mi musisz opisać bo jakoś tego nie ogarniam.

Czyli chcesz powiedzieć, że lekko krzywa tacza całkowicie przeszkodzi w zaciśnięciu się klocków na niej???

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/141479-suzuki-gsx-r-1000-k7/

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...