Skocz do zawartości

Remont KXF 250, pytania ogólne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem nowy tłok wossnera do kxf 250. W komplecie był tłok, sworzeń, zawleczki, pierścień kompresyjny z literką N, i pierścień olejowy składający się z 2 cienkich pierścionków oraz "sprężynki.

 

Moje pytanie dotyczy pierścionka olejowego, jak go założyć? Nie ma na jego elementach żadnych oznaczeń tak jak w przypadku pierścienia kompresyjnego, pierścionki są tylko pokryte warstwą teflonu z obydwóch stron.

 

Z tego co wyczytałem pierścień kompresyjny zamontować literka N do góry, tak będzie dobrze?

 

Słyszałem również że w 4t zamki pierścieni należy zamontować pod odpowiednimi kątami... Kompresyjny zamkiem w stronę wydechu, zaś sprężynkę w stronę gaźnika...

 

Jak ocenić stan zaworów oraz ich gniazd? Czy są jakieś profilaktyczne zabiegi które czynni się podczas zdejmowania głowicy, np. polerowanie przylgni ...?

 

Kupiłem nowe uszczelki pod głowice i cylinder, czy należy dać cieniutką warstewkę silikonu, czy wystarczy dokręcić śruby z odpowiednim momentem?

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnego silikonu pod głowice, odpowiedni moment i tyle....silikon może wydmuchać i poleci w kanały wodne albo po prostu zrobi sie przednmuch

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego sylikonu, czysta uszczelka i powierzchnie. Reszte odpowiedzi znajdziesz w serwisówce. Jeśli masz moto z okresu 03-05 to te informacje znajdziesz takze w serwisówce do suzuki rmz 250 z przedziału 03-06. To tak jak byś miał problem z serwisówka kawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o pierścienie olejowe to nie ma znaczenia który pójdzie gdzie i którą stroną do góry.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do Polskiego przedstawiciela Wossnera. Także nie posiadają informacji co do montowania pierścienia olejowego, i jest to dla nich duży problem gdyz dużo ludzi o to pyta.

Dzięki wielkie za link do manuala.

A posiada może ktoś manuala do 09r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...