Skocz do zawartości

Kurtka I Spodnie Z Wypinaną Membramą Gore-Tex


Rekomendowane odpowiedzi

a co do butów daytony to pomijam wygląd, a raczej jego brak ale niedopuszczalne jest dla mnie to ze w butach za 1200zł zapięcie jest na rzep bez zamka...

 

które?

np. travel star mają zapięcie zasadnicze na zamek, a na rzepie tylko regulację obwodu łydki; podobnie mają np. lady travel i kilka innych modeli, które widziałem (nazwy z pamięci)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jak cordura puści wodę (po długiej jeździe w ulewie) to czuję ją na membranie, jest zimno ale nie mokro. Fakt, że ceny rukki są chore, ale np. spodnie kupiłem za 40 % ceny detalicznej (resztki poprzedniej kolekcji) więc nie narzekam :).

Mam takie same buty jak jeszua i sobie chwalę. Nie wiem które mają zapięcie na sam rzep, nie widziałem takich (ale modeli Daytony jest masa, może nie znam po prostu). Fakt, z wyglądu kaszana, ale wolę to niż sidi z kosmicznymi technologiami i marsjańską urodą (rzecz gustu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze nie wiem jaki to był model ale zdziwony byłem niesamowicie ze taka cena i taka wtopa. no chyba ze tak jak piszecie rozpinałem regulacje w co wątpie...

 

co do ciepłoty to jest ok w tych gaciach, bo nawet jak było 30 stopni to nie było mi jakoś wyjątkowo gorąco co nie zmienia faktu ze z jeden zamek do wentylacji by się przydał. no generalnie nie te pieniądze

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako, że jestem tutaj nowy witam na wstępie wszystkich Forumowiczów :)

 

Jestem zupełnym świeżakiem w temacie i dopiero szukam dla siebie pierwszego motocykla, a co za tym idzie także kompletnego ubioru. Początkowo byłem zdecydowany kupić dla siebie kurtę i spodnie Modeki, ale po tym co można przeczytać w sieci doszedłem do wniosku, że korzystniej będzie od razu kupić coś "lepszego" bo opinie od produktach Modeki były dość różne. Stwierdziłem, że rozsądnie będzie kupić kurtkę i spodnie z wypinaną membraną Gore-Tex ze względu na najlepsze właściwości tej właśnie membrany. Podczas wizyty w jednym z poznańskich sklepów z akcesoriami dla motocyklistów sprzedawczyni zwróciła moją uwagę na produkty marki Held. W sklepie dostępnych było kilka kurtek ze wspomnianą wcześniej membraną i ogólnie zrobiły one na mnie dobre wrażenie jakością wykonania. Jednak wrażenie wrażeniem, a ja i tak jestem świeżakiem i nie jestem w stanie dokładnie ocenić jak taki produkt sprawdzi się w użytkowaniu.

 

Chciałbym więc zapytać czy któryś z Forumowiczów używa może produktów tej marki wyposażonych w membranę Gore-Tex i mógłby opisać swoje doświadczenia z użytkowania? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie tak o kurtkach jak i spodniach tej marki :)

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu z Was na pewno poleci mi produkty Rukki, ale te to już nie moja liga cenowa ;)

 

pozdrawiam,

Michał/korea83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zastanowić się nad modelami Held i Vanucci:

 

Kurtka z Gore-Tex od Helda to np:

http://www.moto-akcesoria.pl/kurtka-tekstylna--held-imola--meska,p,45614

 

Vanucci z membraną Sympatex:

http://www.moto-akcesoria.pl/kurtka-tekstylna-vanucci-hirider-damska-szara,p,47260

 

Jaki planujesz kupić motocykl oraz jaką kwotę chciałbyś przeznaczyć na pierwszą kurtkę? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwszy motocykl wytypowałem dla siebie Hondę CBF 600 S ze względu na trwałość jednostki napędowej i bardzo pozytywne opinie o łatwości prowadzenia tego motocykla.

 

Co do kwoty jaką planuję przeznaczyć na zakup to początkowo zakładałem, że nie przekroczę kwoty 2000 złotych, ale po zastanowieniu doszedłem do wniosku, że nie jest to zakup na rok czy dwa i warto będzie od razu kupić coś konkretnego. Za komplet kurtka plus spodnie chciałbym dać nie więcej niż 3000 złotych. To jednak dość poważna dla mnie kwota więc muszę dobrze rozpoznać temat żeby jak najlepiej wydać te pieniądze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zastanowić się nad modelami Held i Vanucci:

 

Kurtka z Gore-Tex od Helda to np:

http://www.moto-akcesoria.pl/kurtka-tekstylna--held-imola--meska,p,45614

 

Vanucci z membraną Sympatex:

http://www.moto-akcesoria.pl/kurtka-tekstylna-vanucci-hirider-damska-szara,p,47260

 

Jaki planujesz kupić motocykl oraz jaką kwotę chciałbyś przeznaczyć na pierwszą kurtkę? :wink:

A kiedy będzie możliwość zakupu w cenach chociaż zbliżonych do tego ? :) :)

http://www.louis.de/_10427e3c77d3d75114e0f60578dc0e8939/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=208675

http://www.louis.de/_10427e3c77d3d75114e0f60578dc0e8939/index.php?topic=search&searchterm=20882840

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3000 zł możesz zainwestować w Vanucci. Produkty cieszą się pozytywną opinią wśród użytkowników. Zestaw HiRider jest funkcjonalny, wygodny, bezpieczny i wykonany w oparciu o wysokiej klasy technologie: Sympatex, DuPort, CoolMax, Outlast, TFL Cool Black. Kurtka i spodnie są uniwersalne, możesz być pewien, że będą służyć cały rok. Latem wypinasz podpinkę. Pod spód polecam jeszcze bieliznę termoaktywną. Tutaj spokojnie możesz zainwestować w Rukkę.

 

Kurtka i Spodnie mają protektory w newralgicznych miejscach. Kupujesz pierwsze moto, więc nie ma co oszczędzać na bezpieczeństwie.

 

Ciuchy na pewno Ci będą służyć przez lata. Kolega jeździ już czwarty rok w Vannuci i jest zadowolony :wink:

 

Boniek - Firma moto-akcesoria.pl jest polską firmą z polskim kapitałem, działającą na polskim rynku a nie w Niemczech. Mamy inne ceny Vat, koszta utrzymania lokalów, transportu. Na cenę składa się także jakość obsługi oraz opieka pogwarancyjna.

My nie jesteśmy Louisem i mamy osobne promocje. Do aktualnych zapraszam tutaj:

http://www.moto-akcesoria.pl/wyprzedaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boniek - Firma moto-akcesoria.pl jest polską firmą z polskim kapitałem, działającą na polskim rynku a nie w Niemczech. Mamy inne ceny Vat, koszta utrzymania lokalów, transportu. Na cenę składa się także jakość obsługi oraz opieka pogwarancyjna.

My nie jesteśmy Louisem i mamy osobne promocje. Do aktualnych zapraszam tutaj:

http://www.moto-akcesoria.pl/wyprzedaze

Koszty utrzymania takiego GigaStore w Berlinie też na pewno niskie nie są :)

Ale spoko na pewno do Przeźmierowa wlecę od czasu do czasu.

pzdr. :)

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwszy motocykl wytypowałem dla siebie Hondę CBF 600 S ze względu na trwałość jednostki napędowej i bardzo pozytywne opinie o łatwości prowadzenia tego motocykla.

 

Co do kwoty jaką planuję przeznaczyć na zakup to początkowo zakładałem, że nie przekroczę kwoty 2000 złotych, ale po zastanowieniu doszedłem do wniosku, że nie jest to zakup na rok czy dwa i warto będzie od razu kupić coś konkretnego. Za komplet kurtka plus spodnie chciałbym dać nie więcej niż 3000 złotych. To jednak dość poważna dla mnie kwota więc muszę dobrze rozpoznać temat żeby jak najlepiej wydać te pieniądze ;)

 

Stale i niezmiennie polecam kurtkę Held GTX7. Nie ma membrany Goretex tylko Reissa, ale na moje c.a. 20 tys. km robionych w sezonie po Polsce i Europie sprawdza się w 100%. Drugi sezon się kończy i kurtka jest jak nowa - nic się nie porozrywało, nie poodpadało, nie porozciągało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaG, powiem Ci że masz fart :). Ogólnie o membranie Reissa słyszałem same negatywne opinie, ale pewnie też wiele zależy od serii produkcyjnej. Rozmawiałem z człowiekiem, który chwali sobie kurtkę Roleff (i narzeka na spodnie z gore innej firmy, nie pamiętam jakiej - w każdym razie kurtka trzyma a spodnie puszczają wodę). Jeżdżę w rucce ale na potem mam plan na Helda, stąd też czekam na opinie o modelach z wypinanym gore (nie stać mnie na następną kurtkę rukki, a ta którą mam wymaga napraw).

Aha - modele Helda i Vanucci wspomniane przez moto-akcesoria nie mają wypinanej membrany. Ba, HiRider to laminat! Świetna opcja gdy pada, gorzej jak jest ciepło. Warto ją za to brać pod uwagę z powodu podpinki z Outlastem, bo to naprawdę działa (mam w kurtce, a nie mam w spodniach i jest duża różnica). Z Helda z wypinaną membraną masz model Carese, ale znam tylko z ogłoszeń; z Vanucci wspomniany Fun 4 Tour jest niegłupim wyjściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly czas jest. mozesz kupi online od niemca i po problemie.

 

Arcer, to ja tez mam fart bo mi reissa tez nie przemaka. Wynika z tego ze nasza wiedza jako uzytkowników jest zdecydowanie odmienna od twojej, wiedzy teoretyka... kazdy sobie odpowie ktora cenniejsza. Mam modeke z ta membrana i cztery sezony na sucho juz jeżdżę. Rukka - spodnie przeciekaja jak poj**ane mimo goretexu. Czasem warto posłuchać ludzi ktorzy maja doświadczenie z danym produktem a ni bełkotu producentów.

 

Kolego motoacesoria, bardzo ladnie wymieniasz topowe materiały w swoich postach ale coś mi tu nie pasi bo wtrącasz hasło "Dupont" a Dupont to firma ktora jest właścicielem wszystkich wymienionych obok produktów a nie produkt;) nie wiem czy to pomyłka czy brak wiedzy...

 

a to vanucci z sympatexem troche za drogie. w tej kasie mozna mieć helga z gore

Edytowane przez bart_b

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...