Skocz do zawartości

Kto Lubi Bmw?


straycat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje.

filipr ja to taki troche "skrzywiony jestem" na punkcie jakosci materialow wnetrza, po tym jak jezdzilem BMW 7.

 

Szukalem samochodu z przebiegiem maksymalnym do 60 000 tys mil (okolo 100 000 km) nie starszego niz 2009 r.

 

Lexusa widzialem z przebiegiem 54 000 mil z 2009 r. Skora byla prawie biala w srodku, kolor byl starty na drzwiach kierowcy oraz siedzeniu.
Calosc wygladala jakos tak odpustowo.

Insignia 2010 r. przebieg 43 000 mil, porysowany lakier na progu od strony kierowcy, wnetrze jeszcze nie wytarte ale np. szkielka licznikow juz porysowane.

Citroen C5 najbardziej mnie rozczarowal, widzialem kilka i w wielu egzemplarzach srebrne wstawki na desce i kierownicy byly porysowane.

Honda Accord 2010 r. przebieg 23 000 mil nic nie zniszczone, jednak jakosc plastikow i tapicerki bardzo tandetna, faktem, ze byla to wersja podstawowa.

Mazda 6 wygladala ladnie w srodku, jakos plastikow bez zastrzezen, jednak samochod byl z 2010 r i mial przebieg tylko 57 000 mil, po otworzeniu maski ukazal sie mym oczom nalot rdzy na wszystkich elementach metalowych oraz powierzchniowo utlenione aluminium.

Taki Rekin jak na zdjeciu, to pierwsze auto, w ktorym przekroczylem magiczne 200 km/h :)

Pozdrawiam
Januszm

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jestem w szoku, ten samochod ma silnik chyba nie od BMW. Na dluzszej trasie, jadac drogami lokalnymi z mnostwem rond, swiatel, sporych gorek i dosc duzego natezenia ruchu, komputer pokazal spalanie 7,5 litra :icon_eek: Dodam, ze nie jechalem oszczednie, to nie byl "Rajd o Kropelce", dosc czesto wykorzystywalem przy rozpedzaniu te 170 KM :) Jak na BMW to bardzo malo :D

 

Pozdrawiam

Januszm

 

PS jeszcze klima chodzila caly czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ta e21 to z silnikiem r6?

Z tego co mi wiadomo w tych modelach występowały dwa rodzaje silników 2.0 R4 i był właśnie wspomniany R6

ja miałem taka 318 a później 323i :biggrin: jak na tamte czasy i tamte samochody normalnie zaginała czasoprzestrzeń :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer w BMW pokazuje jedno , a dystrybutor paliwa drugie :D

 

 

To mozliwe, gdy wlasciciel / ajent stacji majstrowal przy dystrybutorze ;)

 

Mierzylem spalanie poprzez dotankowywanie do pelna.

Po miescie 9,4 l

Srednie 8,3 l

Trasa 6,7 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To mozliwe, gdy wlasciciel / ajent stacji majstrowal przy dystrybutorze ;)

 

Mierzylem spalanie poprzez dotankowywanie do pelna.

Po miescie 9,4 l

Srednie 8,3 l

Trasa 6,7 l

 

Oj nie zgodzę się. Dokładność w realnym zużyciu a wskazaniach komputera jest różna w zależności od samochodu. Najdokładniejsze jakie spotkałem to około 0,1l/100km różnicy między tym co wlałem a tym co pokazał komputer. W skrajnym przypadku w toyocie różnice dochodziły do 1,5l/100km. Teraz jak sprawdzałem to kilkukrotnie w Insignii wychodzi różnica około 0,5l/100km. Niemożliwe żeby w całym kraju majstrowali przy dystrybutorach :)

No i oczywiście na zachodzie Europy zawsze spalanie spada.... cud? :)

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i oczywiście na zachodzie Europy zawsze spalanie spada.... cud? :)

 

Pozdr.

F.

 

Może inna kultura na drodze i lepsza infrastruktura ma wpływ na niższe spalanie? jak z kumplem bytowaliśmy w austrii to nam spalanie diametralnie wzrosło, a to dlatego że lepsze drogi i częstsza jazda na bucie w ziemi nie mówiąc o autobhanach gdzie 100 konne gówno żarło nam 18 litrów :D daleki dojazd do pracy był a czas cenniejszy od piniądza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oj nie zgodzę się. Dokładność w realnym zużyciu a wskazaniach komputera jest różna w zależności od samochodu. Najdokładniejsze jakie spotkałem to około 0,1l/100km różnicy między tym co wlałem a tym co pokazał komputer. W skrajnym przypadku w toyocie różnice dochodziły do 1,5l/100km. Teraz jak sprawdzałem to kilkukrotnie w Insignii wychodzi różnica około 0,5l/100km. Niemożliwe żeby w całym kraju majstrowali przy dystrybutorach :)

No i oczywiście na zachodzie Europy zawsze spalanie spada.... cud? :)

 

Pozdr.

F.

 

Z tymi komputerami w autach, to faktycznie roznie jest. W Peugeocie blad wynosil nawet 1,5 l, komp zawyzal spalanie. Teraz w BMW blad wynosi nie wiecej niz 0,1 l. Spalanie mierzylem tak, ze np. srednie, ktore podalem wyszlo po wyjezdzeniu prawie calego baku i ponownym jego zatankowaniu do pelna.

Jesli jezdzi sie rozsadnie, mozna bez praoblemu na zachodzie uzyskac mniejsze spalanie, chodzby poprzez jednostajna jazde autostrada na tempomacie.

 

Pozdrawiam

Januszm

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to wygląda akurat w BMW ale np w całym VW audi itp można za pomocą komputera serwisowego zmieniać (do chyba 30% w górę i w dół ) wskazania komputera pokładowego w celu "urealnienia" jego wskazań . więc już producent przewidział że z ta dokładnością wskazań komp pokładowego rożnie bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to wygląda akurat w BMW ale np w całym VW audi itp można za pomocą komputera serwisowego zmieniać (do chyba 30% w górę i w dół ) wskazania komputera pokładowego w celu "urealnienia" jego wskazań . więc już producent przewidział że z ta dokładnością wskazań komp pokładowego rożnie bywa

 

Mozliwe, nie upieram sie, ze komputer pokazywac blednie moze spalanie, podalem przyklad Peugeota, ktory temu dowodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Siema ! Ma Ktoś z Was doświadczenie z 730d e38 ? Chodzi mi o spalanie, awaryjność, korozję i koszty utrzymania, precyzja skrzyni automatycznej (manual prawie nie występuje) czy auto nadaje się do codziennego użytkowania. Nie ukrywam, że mój "Łoś" (s80 2.5d) mnie już trochę nudzi po 3,5 roku śmigania i prawie 90 000km choć nic mu nie brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema ! Ma Ktoś z Was doświadczenie z 730d e38 ? Chodzi mi o spalanie, awaryjność, korozję i koszty utrzymania, precyzja skrzyni automatycznej (manual prawie nie występuje) czy auto nadaje się do codziennego użytkowania. Nie ukrywam, że mój "Łoś" (s80 2.5d) mnie już trochę nudzi po 3,5 roku śmigania i prawie 90 000km choć nic mu nie brakuje :)

Poszperaj na forach 7er tam złapiesz najwięcej informacji i najlepiej tam zapytać (chociaż temat powinien już być wałkowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No i stało się! Jestem posiadaczem czarnej e38 730d z 2001r , auto doinwestowane ale niestety wizualnie bardzo zaniedbane, pierwszy raz kupiłem samochód z myślą o lakierowaniu całości no i teraz bujam się po lakiernikach i wybrać nie potrafię ale mam nadzieję, że już niedługo "7" będzie zrobione na cacy. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...