Skocz do zawartości

Wfm Historia


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem przeszukiwac neta w celu identyfikacji swojej WFM po numerze ramy bo nie mam tabliczki i znalazłem prawie nic, Junak jest zidentyfikowany co do cala a Fumka nie, albo kiepsko szukałem...

Do rzeczy: prosze wszystkich posiadaczy WFM którzy chca pomóc o przesyłanie numerów ramy, silnika i roku produkcji, zalezy mi na danych z tabliczek znamionowych, a nie okresleń typu "skoro mam taki numer to chyba rok..."chciałbym w miare wiarygodnie okreslic co kiedy wyprodukowano. Juz mam ogólny schemat oznaczania tych maszyn ale czekam na wiecej danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierałem kiedyś trochę zdjęć starszych WFM (zwłaszcza w stanie oryginalnym). W przypadku stanu oryginalnego dopisałem kolor nadwozia.

 

Z dawnych aukcji allegro (wyraźne zdjęcia tabliczek):

 

Rok: 1956, Nr ramy: 48 825, Nr silnika: 98 946 szara

Rok: 1956, Nr ramy: 49 091, Nr silnika: 100 691 szara

Rok: 1956, Nr ramy: 52 228, Nr silnika: 105 037 szara

Rok: 1956, Nr ramy: 52 842, Nr silnika: 106 736 czarna

 

To na razie tyle;) Żeby wpisać numery mojej WFM to muszę ją najpierw odwiedzić w garażu a to trochę potrwa (pamiętam tylko że rok 1956, nr ramy ok. 40 000 a silnika ok. 80 000, kolor bordowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś przy okazji cyknę foty tabliczki i numeru ramy/silnika. A narazie rzuć okiem na fotki, widziałeś je nieraz już. Rocznik jest bodajże `61, nie `59 jak na BP jest wpisane.

http://bikepics.com/members/lehoom/59m06/

I S-34 `64, jeśli się do czegoś nada. Chyba nawet znajdę gdzieś fotki tabliczki na swoim kompie.

http://bikepics.com/members/lehoom/64m06/ Siedzenie i klosz przedniej lampy nie są oryginalne.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie okazuje sie ze nie ma w ogóle rocznika 1954 i 1964 a rocznik 1957 i 60 jest strasznie słabiutki, jak ktos ma te lata to prosze, najwiecej statystycznie pozostało maszyn z 1956, 59 i 63. Oparłem sie o numery jakis 40-tu kilku maszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoczko, jeszcze parę dni i obaczę tabliczkę na swojej M06. Mam ją za miastem a na dniach przeprowadzam się tam. Nie jestem pewien co do jej rocznika, chyba `61 ale ręki zmiażdżyć łańcuchem nie dam za to. :icon_biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Tego egzemplarza WFM M06 na 100 % nie ma wśród żyjących :evil: .

zakupiona 23.08.1957 za 7000zł w Sklepie Fabrycznym Nr 1 , ulica Krucza 16/18, tel nr 8-00-25

nr silnika 159110

nr ramy 82137

Miała kolor czerwoniasty i dzielnie służyła do podróży nie tylko służbowych :biggrin:

Pozdro

K54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś byłem na strychu, przestawiałem układałem a nawet przytulałem klamoty od WFM ale numerów nie spisałem... :banghead: :banghead: Już wkrótce, może dziś czy jutro, jeśli znowu nie zapomnę.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...