Skocz do zawartości

Jasna Góra 2011


Robas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wybieram się do Częstochowy. Jak pisałem wcześniej - pomijajac wszystko inne, za Częstochowę nikt mi nie każe płacić, masa fajnych maszyn do zobaczenia w jednymi miejscu, no i jest okazja wyrwać się gdzieś dalej.

A przy okazji - ponowię pytanie sprzed roku. Ma ktoś może na zbyciu (do odpsrzedania) plakietkę ubiegłorocznego zlotu częstochowskiego? Wówczas się zagapiłem, nie kupiłem, a chętnie uzupełniłbym kolekcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jadę motocyklem na woodstock 2 radochy w jednym :).

Robas jak tam z wjazdem moto jest do wioski motocyklowej jakie są ceny?

nie byłem w Częstochowie jak i na woodstok także nie wiem...

WWW.WGM.NET.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modlitwą to ta "impreza" ma mało wspólnego. Byłem po raz czwarty w zeszłym roku i widzę zmiany od pierwszego razu. Msza jest jednym z punktów programu wycieczki. Jedziemy w piątek, cała sobota na zwiedzanie okolicy i w niedzielę na powrocie do domu Jasna Góra. W tytm roku nie jadę bo mam szkolną wycieczkę do Łodzi, która kończy się w sobotę :(

Edytowane przez romans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego my tu mamy jechać ekipą z Garwolina, no bardziej okolic ale jak namówię resztę ekipy możemy i przez Radom :-)

Nas będzie jak dobrze pójdzie 8 maszyn. Mam kłopot ze sprzęgłem ale do weekendu muszę zrobić. I jeśli ktoś się tam wybiera to do zobaczenia na Jasnej Górze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, zobaczyłem, posłuchałem i... wróciłem zdegustowany :sad:

Ja wiem, że po Kościele nie można się spodziewać zbyt wiele, ale do tej pory wartości, które były przekazywane podczas zlotów w Częstochowie można było uznać za uniwersalne - trafiające zarówno do tych szczerze wierzących, jak i sceptycznych. Tymczasem dziś to, co można było usłyszeć z ambony, to był jakiś bełkot pełen nienawiści i nawoływania do... cholera wie, czego!!! :banghead:

Kto chciał skłonić swoje ucho do tego, co działo się pod klasztorem, mógł więc usłyszeć najpierw patetyczne historyjki o polskiej kawalerii, która zjechała pod mury tego "świętego miejsca", a potem o zaatakowanej Polsce, o swoich i obcych, kórzy chcą zniszczyć ten kraj, o tym, że Polska jest ucisniona i okupowana, że jest niszczona, że jedyna szansa dla tego ciemiężonego przez wszystkich kraju to oddanie się - zarówno przez władzę duchową, jak i świecką - pod opiekę i władzę Chrystusa, Króla Polski ( :icon_eek: ) Dalej można było usłyszeć, że był Katyń 71 lat temu, i był Smoleńsk rok temu. Oba wydażenia pokazują, że Polska jest zagrożona, że zaprzedany rząd chce zniszczyć Ojczyznę...

Ja jestem osobą wyrozumiałą i cierpliwą, ale... No nie zdzierżyłem. Po prostu zwinąłem się, wsiadłem na moto i ruszyłem w drogę powrotną. Czy autor tych słów (nie pomnę, kto to - a szkoda, bo wiedziałbym, kogo winić za kompletne skompromitowanie tego w sumie fajnego wydarzenia, jakim jest Zlot Gwiaździsty) nawciągał się czegoś i miał jakieś niewytłumaczalne wizje? Do kogo te kretynizmy były wygłaszane??? Czy naprawdę motocykliści to stado baranów, którym można podobne bzdury wmawiać, a oni przyjmą to jako swoje zdanie?

Jestem zwyczajnie zniesmaczony - zamiast fajnego motocyklowego święta, gdzie w obecnośći kilkudziesięciu tysięcy miłośników motocykli można było pięknie rozpocząć sezon, byłem świadkiem jakieś dramatycznej, upolitycznionej agitacji, której nie sposób było wysłuchać do końca.

Wyjechałem z Częstochowy (nie tylko ja - wszyscy, którzy ze mną byli, mieli podobne odczucia) ok. 13:00 - z poczuciem zniesmaczenia, obrzydzenia, i wrażeniem straty czasu. Lepiej było olać ten pseudoreligijny (albo raczej polityczny) cyrk i po prostu pooglądać fajne motory albo zwyczajnie zrobić paręset kilometrów bez zatrzymywania się pod Jasną Górą. Bo niby po co? Wyłuchać tego steku bzdur? Nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze za rok już tylu nas nie będzie,ja na pewno już nie pojadę,a byłem po raz szósty.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja tez jestem rozcarowany tegorocznym otwarciem sezonu w Czestochowie. Nie mowiac o dojechaniu, wpuszczanie samochodow w waska uliczke bez wyjazdu bylo mistrzostwem. Stały moto , a do tego miotali sie puszkarze. Nawet suka stała i spokojnie panowie policjanci sobie siedzieli póki jakaś pani z puszki im nie zwróciła uwagi żeby coś zrobili! Zero organizacji . A to KAZANIA ktore usłyszałem o "smoleńskim mordzie" , zdrajcach, braku patriotyzmu itd.. Nie wierzyłem w to co słysze, może dobrze że słuchałem przechadzając się miedzy motorkami to się nie skupiałem tak mocno na tym i z koleżką komentowaliśmy to śmiechem ;) Ogólnie kiszka, za rok zastanowie się czy jechać.... A byłem 2 lata temu i było fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pierwszy raz i po tym co się dzisiaj działo za szybko tam nie pojadę :banghead: Trochę słuchałem tego kazania ale to co Wygadywali to była masakra - drugi Katyń, wina ruskich, masakra jakaś . Na g. Św Anny to chociaż kazanie prawi ksiądz motonita i można go posłuchać a w Cz-wie nie było czego słuchać. Zbyt szybko tam nie pojadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...