Skocz do zawartości

8 lat bez zawiasów za spowodowanie wypadku na moto


krycek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim mieście Policja robi często akcje "Trzeźwość" i za każdym razem ileś osób traci prawko, lub ma problemy. Czy ludzie się nie mogą nauczyć, by wsiadać za kółko jak się jest trzeźwym??

Pal sześć zdrowie i życie delikwenta, ale on staje sie potencjalnym mordercą na drodze!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zginął człowiek , trzeba za to zapłacić . Cena jednej jazdy po pijanemu jest ogromna , ale nikt go chyba za kierownicą siłą nie sadzał . Już kiedyś o tym pisałem odnośnie pijanych kierowców że większość tych przypadków to nie ci którzy wstali od stołu , lecz " wczorajsi " . Człowiek często myśli że skoro się wyspał to już jest o.k , a tym czasem po 0,5 czystej wódki jeśli mnie pamięć nie myli trzeba odpoczywać od kierownicy około 24h . Temat ten nigdy nie był poruszony w żadnej z kampanii społecznej których jest sporo , a niektóre z nich są beznadziejne jak ta o warzywach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale wiesz, że tak nie można...jest to niezgodne z moralnymi zasadami, a i prawnie jest to :wink: chyba zabronione.

A szkoda...

 

 

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"łajamy" tych którzy pozwalają wsiadać pijącym za kierownicę, a ilu z nas nie reaguje jak wsiada ktoś na kacu (lub sami wsiadamy)?

zanim organizm poradzi sobie z alkoholem to wiele godzin musi minąć

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jazde po pijaku powinny byc wysokie grzywny, a jak nie ma z czego placic to do odsiadki i odpracowac. Znam goscia, ktoremu zabrali prawko za jazde po pijaku, ale niczego go to nie nauczylo, bo zostal zlapany jeszcze kolejne 2 razy.

Teraz ponoc sprawa w sadzie jest, takze jestem ciekaw jak sie skonczy.

Podejrzewam, ze kazdy w zyciu robil glupie rzeczy, jedni mniejsze inni wieksze, ale chodzi chyba o to, zeby wyciagac wnioski na przyszlosc.

Niektorzy niestety tak nie robia, a jak cos sie stanie to wielki lament jest.

 

Pzdr

baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc z nas tu deklaruje ze beee, po pijaku jechac ze ja nigdy ze .. tamto i owamto.

A wystarczy pojechac na jakikolwiek zlot gdzie impreza alkoholowa trwa w najlepsze do niedzieli do 5-6 rano a pozniej .... wieczorem powrot do domu.

Na trzezwo juz ? :icon_mrgreen:

Hipokryzja i tyle.

A w odniesieniu do tematu ..... 8 lat to za malo :lapad:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem jak z tą większością bo nie pije (tzn więcej jak dwa piwa) jak mam jechać na drugi dzień.

Jednak przyznaję, że nieraz mógłbym zareagować jak ktoś wsiada na motonga po imprezie w sposób bardziej stanowczy.

Jednakże zawsze zwracam uwagę dla znajomych jak wiem, że przesadzają a co oni z tym zrobią to ich sprawa...

Wiem, wiem....a jakby "moja ktoś tam" szedł i by się coś wydarzyło...

W takim wypadku powiedzcie co robić...dzwonić na policję, zabierać kluczyki czy walić w ryj, żeby się opamiętał dany osobnik?

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

od dawna jestem zdania, że więźniowie powinni przymusowo pracować. zarobiliby na swoje utrzymanie i odpracowali swój dług wobec społeczeństwa. autostrady mamy do budowania*... elektroniczna kontrola na stosunkowo niewielkim obszarze IMHO technicznie nie byłaby skomplikowana ani droga. dodatkowy zysk z takiej resocjalizacji byłby taki, że wychodząc z więzienia miałby naturalne miejsce zatrudnienia, na budowach, co ułatwiłoby mu powrót do społeczeństwa. no i nie miałby czasu na naukę innego "fachu", od kolegów z celi. wielka szkoda, że obecny system penitencjarny nie korzysta z takich metod; w efekcie bowiem jest przeciążony i kompletnie nieskuteczny

 

 

No i patrzcie. Nie sadzilem, ze nadejdzie taki dzien, w ktorym sie w czyms bedziemy tak dokladnie ze soba zgadzac ;).

A chociazby mieli isc latac dziury w drogach po zimie, zeby nam nie spaprali autostrad, to juz byloby duzo. Niech zarobia na swoje utrzymanie. To juz taki bezdomny ma gorzej od przecietnego wieznia, a przeciez nikomu nic nie zrobil.

Albo lepszy pomysl - zrobic jakies "fabryko-wiezienia", gdzie wiezniowie zamiast zbijania bakow przed TV, lazenia na silownie czy grania w karty za nasza kase, pracowaliby w wewnatrz-wieziennych zakladach produkcyjnych. A niech nawet i na zasadzie dobrowolnosci (zeby jakies oszolomy od praw czlowieka nie wrzeszczaly), przy zalozeniu - pracujesz, masz szanse na zlagodzenie kary...

 

A co do wysokosci wyroku w sprawie - to ja uwazam, ze jest w sam raz. Gdyby gosc byl trzezwy, to inna rozmowa.

 

Pzdr

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dobrze mu tak. Choć 8 lat to i tak mało. Za spowodowanie śmierci po pijaku podobno jest kara bezwzględnego pozbawienia wolności 8-12 lat. Tak mi mówił "śwagier" milicjant. Własnie też obserwuję rozwój podobnej sprawy - kolegi brat zginął w wypadku samochodowym gdy w jego auto na czołówkę i z ogromną prędkością (podobno coś w zakresie 140-160km/h, na 40km/h limicie) wjechał pijany kierowca. Pijanej szmacie oczywiście nic się nie stało, a co zabawniejsze - okazało się że to mój znajomy, którego i tak nigdy nie lubiłem. A kolega zginął zostawiając żonę, trójkę dzieci i czwarte w drodze akurat jest. Ciężko pracujący, uczciwy i miły człowiek.... Teraz dokładamy wszelkich starań aby sprawca odpękał swoją winę. Wiemy w którym areszcie się znajduje, mamy tam "wtyki" w postaci klawiszy a także więźniów. Marny pijaczyna podobno już doświadcza "braterskiej miłości". :icon_twisted: A jak sprawa się skończy i trafi do normalnej paki, prawdopodobnie tam gdzie siedzi mój kuzyn, no to wtedy będzie miał pokutę dopiero. Jeśli sam ze sobą nie skończy wcześniej.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wielu krajach tak jest i jakos sobie radza , nawet tak uwielbianym w polsce mitycznym kraju jak usa ,

z doswiadczenia swoich znajomych wiem ze kary ich nieodstraszaja , odsiadki, prace spoleczne , dozywotnie zakazy prowadzenia pojazdow itp...

i w polsce tak samo sobie z tym nieporadza , kto pil bedzie dalej pil, bo po alkoholu kazdy ma totalnie wyj**ane i nieliczy sie z konsekwencjami

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze miałeś na myśli 0.8 promila.

W niemcowie 0.05 i w sumie to naprawdę wystarczy.

Myślę, ze w Polsce byłoby na opak to rozumiane(z resztą jak zwykle).

Rację masz, że jak ktoś pije i jeździ to i tak będzie jeździł...do czasu tragedii lub kontroli a potem recydywa.

Tylko nagłaśnianie takich wyroków moze zmniejszyć tą plagę.

 

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...