Skocz do zawartości

KTM 380SX


groni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja mam pytanie bo teraz tak patrze że te motule2T: 510,710i800 to są półsyntetyki albo syntetyki a jak patrzyłem na tego castrola co ja lałem to to jest mineralny i nie wiem czy tak można zmienić z mineralnego na syntetyk bo wiem że np w oleju do silnika samochodowego niemożna zrobić takiej zamiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol Racing 2t to syntetyk, jezeli na takim jeździłeś to było ok. Nie wiem czemu ma być niby zły...Może po prostu nie miałem styczności z innymi ale jeżeli silnik po 6 tys ma widoczne ślady honowania na żeliwnym cylindrze to wydaje mi się dosyć dobrze chroni. Jedno wiem, pracuję w sklepie z częsciami auto moto i co moge powiedzieć, mnóstwo olei jest podrabianych, stąd może taka opinia o nim. Albo koleś z kateem ma podpisaną umowę z innymi firmami :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do grzania : w 4t praca na ssaniu szkodzi silnikowi bo duża ilość paliwa wypłukuje film olejowy, na zimnym silniku, w 2T może chodzić i godzine jak cie na to stać :D

 

cr500 kumpla też długo chodziła na ssaniu może nie 10min bo by mu paliwa nie starczyło na jazdę :D i świece nie padały.......

 

moja crm 5min to lekko, chodzi na ssaniu i też nie mam problemów z świecami.......

 

co nie zmienia faktu że najszybciej nagrzewa sie podczas delikatnej jazdy, zawsze nawet po 10 min ssania kawałek na spokojnie przejechać

 

 

ja tam lałem midlanda i chodził jak zły crossy.gif

 

też polecam..........wejdź na stronę midlanda znjadź jakiegos lokalnego dystrybutora prowadzącego sprzedaż hurtową i detaliczną , przy 12 butelkach 0.6 masz już dużo taniej niż w detalu mnie wyszła butelka chyba 10 zł czyli za 20 zł mam 1.2l pełnego syntetyka(butelka ma 0.6 ) moim zdaniem rewelacja a te 12 butelek to zleci jak woda w takim sxie jak sam robisz mieszankę :D...

 

Wole czuć prawdziwego 2t niż truskawki za moto icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

 

charakterystyczny zapach adrenaliny :buttrock:

 

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do grzania : w 4t praca na ssaniu szkodzi silnikowi bo duża ilość paliwa wypłukuje film olejowy, na zimnym silniku, w 2T może chodzić i godzine jak cie na to stać :D

 

cr500 kumpla też długo chodziła na ssaniu może nie 10min bo by mu paliwa nie starczyło na jazdę :D i świece nie padały.......

 

moja crm 5min to lekko, chodzi na ssaniu i też nie mam problemów z świecami.......

 

co nie zmienia faktu że najszybciej nagrzewa sie podczas delikatnej jazdy, zawsze nawet po 10 min ssania kawałek na spokojnie przejechać

też polecam..........wejdź na stronę midlanda znjadź jakiegos lokalnego dystrybutora prowadzącego sprzedaż hurtową i detaliczną , przy 12 butelkach 0.6 masz już dużo taniej niż w detalu mnie wyszła butelka chyba 10 zł czyli za 20 zł mam 1.2l pełnego syntetyka(butelka ma 0.6 ) moim zdaniem rewelacja a te 12 butelek to zleci jak woda w takim sxie jak sam robisz mieszankę :D...

charakterystyczny zapach adrenaliny :buttrock:

 

 

 

kolego michoa ja na ssaniu max 20 sekund a potem bez ssania 10 minut.

 

nie wiem może masz racje rejdzik że to dobry olej bo masz do tego prawo.Ja wątpie żeby miał jakiś układ z producentami tych olejów bo niedziwiłbym się jakby mi wciskał olej np.ktm a nie innych marek. A pozatym to jest gościu którego pracą jest naprawianie motorów ktm i zna się na tym bardzo dobrze a ja mam ktm i dlatego wole zaufać jemu. A tak dla wszystkich zainteresowanych którzy mi pomagali rozgryźć problem awaryjności świec powiem że dzisiaj sprawdzałem i śruba od mieszanki wyła wykręcona o 3 obroty to o 1,5 za dużo i chyba wystarczająco na to żeby robić takie szkody.

Edytowane przez groni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego michoa ja na ssaniu max 20 sekund a potem bez ssania 10 minut.

 

nie wiem może masz racje rejdzik że to dobry olej bo masz do tego prawo.Ja wątpie żeby miał jakiś układ z producentami tych olejów bo niedziwiłbym się jakby mi wciskał olej np.ktm a nie innych marek.

No i tu niestety pojawia się problem :biggrin:

Nie ma oleju KTM tylko właśnie te zalecane przez producenta (shell i motorex)

Pan Kujałowicz bez wątpienia jest prawdopodobnie największą skarbnicą wiedzy wszelakiej na temat KTM ale jeżeli chodzi o części, płyny itp to on akceptuje tylko te zalecane przez producenta. Dla niego nie ma słowa zamiennik i lepiej nie wdawać się z nim w dyskusję na ich temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że jak za rok producent KTM każe używać oleju Castrol to prawdopodobnie polecał by Ci ten olej. Swoją drogą już nie raz słyszałem że castrol jest do dupy więc może coś w tym jest. Ja jak miałem poprzednie motocykle 2t zawsze jezdziłem na castrolu i nigdy im nic nie dolegało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Ja też jeździłem cały czas na castrolu i myślałem że to jest bardzo dobry olej bo w samochodach to jest jeden z najlepszych.

No właśnie niekoniecznie. Na każdym forum samochodowym przestrzegają również żeby castrola nie używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTM zaleca takie jak nie inne oleje bo ma podpisane umowy z tymi firmami. Na Castrolu jeżdże od zawsze i nigdy z winy oleju nie miałem usterki. Mało tego porównywałem Castrola z innymi olejami i np. na Motorexie silnik głośniej pracuje. W samochodach również od zawsze leje castrola. Inna sprawa że dzisiejsze oleje są tak dobre jakościowo że takie dyskusje są zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...