Skocz do zawartości

Kask do nakeda


Rekomendowane odpowiedzi

Niedobry pomysł. Moja luba to miała i bardzo szybko zrezygnowała. To jest dobre na skuter, ale na moto prędkości zdejmują go z głowy, i nie kryje dobrze uszu.

Integral jest o wiele lepszy. Zresztą - podjedź do sklepu, zostaw kasę w zastaw, weź lubą na przejażdżkę, poleć ze 140 i sam zobaczysz.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedobry pomysł. Moja luba to miała i bardzo szybko zrezygnowała. To jest dobre na skuter, ale na moto prędkości zdejmują go z głowy, i nie kryje dobrze uszu.

Integral jest o wiele lepszy. Zresztą - podjedź do sklepu, zostaw kasę w zastaw, weź lubą na przejażdżkę, poleć ze 140 i sam zobaczysz.

 

 

Właściwie to nie jeżdżę szybko (zwłaszcza z plecaczkiem) moje max to 100-110 (proszę się nie śmiać) a typowe to 70-80 (no teraz już możecie się śmiać :) ) czy przy tej prędkości nadal będzie go ściągało z głowy? Ważną przesłanką ZA jest to że można ...wąchać zapachy z pól, łąk..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gienek ST

Moze nie jezdzisz szybko ,ale nie zapominaj o innych ktorzy sie z nikim nie licza.

Jezeli uwazasz ze 70-80 km/h to mala szybkosc , to widac ze jeszcze nie miales

gleby i rzycze Tobie zebys nigdy nie misial na wlasnej skorze tego doswiadczyc.

Ja powiem tak-tylko i wylacznie (Integral,albo Szczekowiec) wszystko inne to :lapad: "Akty X"

ale wybor nalezy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje max to 100-110 ... a typowe to 70-80

w takim razie smialo

moze tylko radzilbym model z dluzsza szyba, owady mniej "atakuja" ;)

moze zaszalej i kup jej i otwarty na upaly i integrala na chlodniejsze dni?

 

edit:

Jezeli uwazasz ze 70-80 km/h to mala szybkosc , to widac ze jeszcze nie miales

gleby...

moze w ogole sprzedac moto, a najlepiej nie wychodzic z domu bo tak bezpieczniej?

mam 2 kaski, w szczekowcu czuje sie odizolowany, jezdze szybciej i ogolnie bardziej nastawiam sie na "walke z osobowkami", w otwartym wrecz przeciwnie, pelny "Dalajlama" - 8 dych, wachanie kwiatkow, milosc i banan na gebie :)

Edytowane przez gru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze w ogole sprzedac moto, a najlepiej nie wychodzic z domu bo tak bezpieczniej?

mam 2 kaski, w szczekowcu czuje sie odizolowany, jezdze szybciej i ogolnie bardziej nastawiam sie na "walke z osobowkami", w otwartym wrecz przeciwnie, pelny "Dalajlama" - 8 dych, wachanie kwiatkow, milosc i banan na gebie :)

 

 

W otwartym przy glebie banan może szybko zniknąć :icon_eek:

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W otwartym przy glebie banan może szybko zniknąć :icon_eek:

za to w szczekowym podnosisz sie, otrzepujesz i jedziesz dalej?

 

ok, ok, wiem o co Ci chodzi, masz racje, klocil sie nie bede

Edytowane przez gru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to w szczekowym podnosisz sie, otrzepujesz i jedziesz dalej?

 

Może niedosłownie, ale w znacznie większej ilości przypadków nie musisz zbierać szczęki ani zębów....

 

Osobiście nie mam pojęcia dlaczego ludzie kupują takie kaski... po co je produkują? dla wroga bym nie polecił a co dopiero dla kobiety czy siebie.

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 dych, wachanie kwiatkow, milosc i banan na gebie :)

 

...w razie W - banan opcjonalnie od ucha do ucha, jak szczęka zostanie na asfalcie. właśnie w krakowie w ub. oku gość tak skończył, sam mu krew oddawałem. spokojny ponoć, w średnim wieku, jechał "tylko" kawą er6. nie zawinił, wymusili

 

Gustafsson, pokaż dziewczynie raport hurta: wynika z niego, że 1/3 (sic!) uderzeń idzie na szczękę. niech się zastanowi, co z nią będzie w jecie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minus otwartego - mniejsze bezpieczeństwo (kurcze, jeśli nie są bezpieczne to po co je robią..)

Minus integrala - dyskomfort w upały i zdarte gardło od przekrzykiwania silnika (wiem bezpieczny wariant ale dla mojej pasażerki ważny jest kontakt z naturą podróżując moto..)

Minus szczękowca - waga (plecaczek nie ma szyi Pudziana)

 

czyli generalnie ...chyba ten otwarty będę musiał spróbować jej wyperswadować na rzecz integrala (już to widzę..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minus szczękowca - waga (plecaczek nie ma szyi Pudziana)

Bez przesady. Da radę.

 

czyli generalnie ...chyba ten otwarty będę musiał spróbować jej wyperswadować na rzecz integrala (już to widzę..)

 

No i bardzo dobrze :clap:

 

A co do tych prędkości; Nie Ty jeden tak jeździsz. Śmiać to się raczej można z tych opowieści jak to ludziska śmiagają po naszych cudownych drogach ze średnimi prędkościami 160 km/h.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...