Skocz do zawartości

sprzęgło nie rozłancza pomocyyyyy co mam robic


marcinktm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchaj, zrob zdjecie tego sprzegla w dobrej jakosci. Zrob tez zdjecie tarcz i przekladek oraz kosza sprzeglowego, glownie w tym miejscu gdzie tarcze stykaja sie z nim. Napewno pomozemy. Klamka sprzegla ma opor podczas wciskania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega marcinktm odezwał się do mnie na gg, z rozmowy wynikło że sprzęgło się ślizga tzn wrzuca bieg, puszcza sprzęgło i dalej stoi. Ta brakująca śruba domyślam się znajduje się na docisku sprzęgła. Ogólnie dochodzę do wniosku że brak należytej siły na docisku oraz brak oleju w silniku zabiły to sprzęgło i jedynie wymiana oraz doprowadzenie reszty elementów to odpowiedniego stanu (wszystkie śruby) rozwiążą problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jak by jednej śruby nie było to sprzęgło by w jakimś stopniu działało tylko przy wciśnięciu sprzęgła i wrzuceniu na bieg by lekko ciągnęło jak mu się ślizga sprzęgło to tarcze są zjechane albo sprężyny dociskowe miałem taka opcje w crossie że był zerwany gwint i jednej śruby nie miałem sprzęgło działało tylko ciągnęło przy ruszaniu z 1 biegu

 

jeszcze dodam jak nie ma jednej śruby w docisku kosza sprzęgłowego siła docisku idzie na jedna stronę i dlatego sprzęgło ciągnie tak jak mówiłem jak się ślizga sprzęgło to wina tarcz albo sprężyn dociskowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinktm najlepsza opcja będzie żebyś zaprowadził go gdzieś do mechanika za zweryfikowanie usterki nie weźmie wielkich pieniędzy bo jak sie słabo znasz na mechanice i działaniu sprzęgła to wątpię ze ktoś ci pisząc coś pomoże bo każdy pisze co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie wyczytałem w Google ze mogło sie jeszcze zapowietrzyć sprzęgło

 

Tylko jeden taki tyci szczególik o którym zapomniałeś poinformować wujka gugle,tj rok produkcji. Twoje moto jak sam napisałeś to 87r, a hydrauliczne sprzęgło ktm wprowadził bodajże w 98 roku więc nie ma co Ci się tam zapowietrzyć

 

Jedyna słuszna rada , to rada gruby_ 1988, ewidentnie widać że masz znikome pojęcie o mechanice więc lepiej oddaj to komuś kto się będzie na tym znał zanim do końca załatwisz moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś sobie bardzo drogi motor w naprawie zapewne cylinder jest na nikasilu a kosz sprzęgłowy aluminiowy ja teraz z kumplem robię przygotowania do nowego sezonu i trochę dłubie przy swoim sprzęcie jak mieszkasz blisko Sochaczewa to wpadnij do mnie to bym zobaczył co da się z tą twoją pszczółkom zrobić Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
słuchajcie ale jak mam zgaszony motocykl to nie mogę sprawdzić czy sprzęgło ciągnie , teraz nie zapalam bo ma przyjechać do mnie znajomy i zobaczyć co z tym zrobi

 

można sprawdzić tylko po prostu nie potrafisz

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...