Skocz do zawartości

Kawasaki gpz 1000 rx


Gość edek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kumel ma ranyyy jak to zwija asfalt a dolegliwosci z tego co pamietam bendix to napewno poza tym chlepta olej i glosno chodzi hmm to wszystko co pamietam na dzien dzisiejszy jak sie spotkam zapytam i napisze :D) ale sprzet jak dla mnei calkeim mily i tani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witaj

Pomykałem GPZ 1000 RX dwa sezony. Rocznik 86, przebieg około 100 tyś.

Motocykl jest dość komfortowy, lecz jak dla mnie za ciężki.

Mój źle się prowadził na skośnych nie równosiciach, hamulce średnio skuteczne, spalał 7- 9 litrów.

Mam ksero serwisówki, gdyby Ktoś potrzebował.

 

Pozdrawiam obecnie pomykam XJ 750 SECA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez jestem zainteresowany tym moto nikt nic wiecej nie wie ? moj znajomy chce sprzedac i sobie chwali problemy mial z bendiksem z tego co wiem i napinaczem lancuszka jakie to ma przebiegi ciekawe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Lepiej uwazajcie na GPZ RX! Te sprzety maja rozne nieciekawe drobnostki, np. lozyska glowki ramy, wichrowanie tarcz hamulcowych, ale przede wszystkim silnik nie ma(przynajmniej u mego kolegi) odciecia zaplony i .. no co dziury w bloku- silnik zlom, trzeba tez uwazac z tego wzgledu ze duzo maszyn chodzi po remontach(najczesciej kiepskich) walu korbowego, oczywiscie takie sprawy jak podwyzszone spalanie oleju i bezyny to rzecz normalna, co jeszcze wymienic by Was zniechecic? Kiedys juz pisalem n/t GPZ RX musicie poszukac. Uwazajcie i pamietajcie nie wszystko zloto co sie swieci! Nie lepiej poszukac czegos w stylu CBR 600-VFR 750? O wiele przyjemniejsze sprzety do jezdenia. Pozdrawiam.Janek.P.S. Jesli uslyszycie podejrzane odglosy z silnika spier.......!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co polecilibyście tak do 6000 zł. Byle coś od 750 w zwyż bo jestem dosc wysoki i 600 są za niskie?

Myslisz ze 600 jest dla Ciebie za mala? To poprzestawiaj sobie podnozki i raczki kierownicy( w aftermarketach cos sie znajdzie), a poza tym moze cos w stylu CBR 1000(napewno nie jest maly) i pierwsze wersje VFR-ki?Swoja droga GPz RX za taka cene to tez nie ja est rewelacja i mogloby sie zdarzyc ze trzeba by dolozyc drugie tyle by moto jezdzilo. Tak czy owak , na ogladanie sprzeta bierz zawsze paru kumpli(najlepiej i mechanica), zawsze ktorys zwroci uwage na jakisz ewentualny pasztet z silnikiem, poz tym najlepiej nawet w dobrym sprzecie ponazekac ze cos nie tak(moze sprzedajacy jeszcze spusci z ceny) .Pozdrawiam.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wybór należy do ciebie, jest to specyficzny model kawy, generalnie nie dopracowywany i produkowany bardzo krótko (3 lata). Kawasaki GPZ 1000RX jest motocyklem specjalnej troski, należy zwrócić w nim uwagę na wiele elementów, nawet jeśli uda ci się zakupić takiego z dobrej ręki to i tak musisz dbać o niego jak o małe dziecko. Piętą ahillesową tego modelu jest fabryczny napinacz rozrządu, przez niego łańcuchy starczały na 30.000 kilometrów. Został wymieniony na sprawniejszy od numeru silnika 026210, rzecz jasna nowy napinacz pasuje też do starszych silników. Wtedy przebiegi łańcuchów wydłużyły się do 50.000 kilometrów. Dodatkowym ciekawym elementem jest smarowanie krzywek wałków rozrządu. Od nr silnika 020154 zmienili rurkę doprowadzającą olej i śruby końcówek typu banjo. Sprawą wymagającą wzmożonej uwagi są równierz łożyska główki ramy, niestety fabrycznie nie przewidzieli uszczelnienia, poza tym zastosowano łożyska kulkowe. Trzeba co sezon zglądać w to miejsce i je dokładnie wyczyścić, niestety dostęp jest dość przerąbany i trzeba rozebrać pół motocykla. Módl się żebyś nie musiał wymieniać łożysk w główce ramy bo w GPZcie kretyni zrobili ślepe gniazdo donej bieżni więc będziesz się musiał ostro nagimnastykować żeby ją stamtąd wyciągnąć.

 

Moc max: 125KM przy 9500rpm

Moment obr: 100NM przy 8500rpm

Zasilana 4 gaźnikami mikuni 36mm

Przeniesienie napędu na kołach zębatych (dobre rozwiązanie)

Waga 238kg bez płynów

Poj zbiornika 21l

V-max: 267km/h

Zużycie paliwa: 6,5 - 7l (jakoś nie wierzę)

 

Życzę udanego polowania na maszynę.

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...