Skocz do zawartości

stypendium i budowa motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

W CX tylko dźwięk jest ładny. :buttrock:

 

 

A zadupek mógłby być trochę wyraźniejszy. Zresztą kolega pisał że coś tam jeszcze będzie cudował z nim.

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadupek powinien być typowy dla CR np. Odcięta tylna część zbiornika paliwa WSK 125 tzw. "czarnej mamby"

Przedni błotnik jeżeli już w ogóle ma być to skrócona wersja ETZ251.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj zaraz tam ciąć bak od WSK. :icon_evil: Z kolanka dużej rury kanalizacyjnej wycina się garb i jest git.

 

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też się nadaje. W sumie to najlepsza opcja jest, tylko trzeba sporo rzeźbić i się ubabrać żywicą.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A zxr 250 odzyskanego po kradzieży ale mający potrzebne mi części za 1200

 

Widziałem tego ZXR'a. Jest tak zbity, że pewnie zawieszenie miałbyś do naprawy a słabo widzę temat uszczelek do tak rzadkiej sztuki. Miałbyś dodatkowe koszty i mało to CR'owe

 

Jeśli koledze to pomoże, to narysowany wahacz ma Yamaha RD80 LCII i DT80 LC (większość ma Monocross ale jak się dłużej poszuka to będzie inny). W zasadzie to ja bym zrobił projekt na bazie Yamahy, bo części są łatwo wymienialne między modelami. Na przykład przód od SR 125 wchodzi do ramy od DT i już mamy początek supermoto. Sama seria SR jest niezłą bazą tylko nie wiem ile tego jest na rynku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenia jakie stawiam przed tą wydymką to:

-prędkość max: min 130/140 km/h

-trwałość

-przyjemność z jazdy

 

Więc raczej Sr 125 odpada ze względu na prędkość

 

A teraz się dopatrzyłem kolega robi wydymkę nie wydumkę :buttrock: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ uwielbiam junaki, to mój projekt (nie licząc kilku szczegółów)

będzie bardzo podobny do tego następcy "rekordowego junaka"

 

http://www.caferacer.com.pl/wp-content/upl...oto-rts2-81.gif

 

swoją drogą to ciekawy pomysł na ożywienie historii,

 

P.S ma ktoś zbędny zbiornik do junaka?

Edytowane przez tumala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda GB w wersji 500ccm to był prawie seryjny CR. Szkoda że bez kwitu. Pełno takich wisi co to im kwity się "zagubiły". Co jakiś czas pojawia się na Alle jeden sprzęt ze "zgubionymi" kwitami, tylko że ja znam ten sprzęt i kwit mam od niego. Należał do kolegi i jakieś 3 lata temu zniknął. Dopiero niedawno "wypłynął" w aukcjach. Żeby było zabawniej to w moim regionie. Miałem jechać do gościa i mu zabrać ten sprzęt ale śnieg spadł i odechciało mi się.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw piszesz o BUDOWIE motocykla, a następnie o przebudowie cebulki. Pamiętaj,że 5000 zł to na prawdę nie jest kolosalna kwota.

 

Moja rada jak chcesz budować motocykl to

rób coś na bazie MZ. Części są dostępne, w miare tanie, projekt nie będzie zawiły.

 

ja bym tez zaczol z tymi pieniedzmi od MZ

 

Zacznę od tego, że mam na imię Tomek,jestem uczniem 1 kl. LO prof. mat-fiz i aktualnie jestem stypendystom projektu wspierającego uczniów w rozwoju zainteresowań i umiejętności. Jako projekt do zrealizowania wybrałem uwaga cytat ”zbudowanie pojazdu silnikowego z komponentów dostępnych na rynku wtórnym, który zostanie dopuszczony do ruchu po drogach publicznych” czyli z polskiego na nasze chce zbudować motocykl....

 

Założenia jakie stawiam przed tą wydymką to:

-prędkość max: min 130/140 km/h

-trwałość

-przyjemność z jazdy

 

Pytanie jakie mi się nasuwa to jak najlepiej wydać te pieniądze aby osiągnąć powyższe cele?

Może wybrać inną bazę do przeróbek albo inne źródło części

proszę o konstruktywne odpowiedzi a nie w stylu kup gotowy, daj sobie spokój

 

 

siemanko ;) tomek

 

popieram Cie w 100% moj pierwszy motocykl to byla MZ-0 skrecales kierownice a lapa stala w miejscu .. nazywalismy ja wtedy CYgaRO . przerobilem ja na Chopera powaga . i zarejestowali mi - ale bylo to przed 20 laty - nikt sie o nic nie pytal . tylko podziwiali jak w trakcie rejesteracji :P . przod od Panonni a hamulec COS SPIEPRZYLEM BO NA DZIORACH BRYKA SAMA CHAMOWALA -ghihi pamietam jak dzis modlilem sie tylko zeby w czasie przegladu ne zaliczyl dzior w czasie przejazdzki.

 

Wiesz co .. Pomoge Ci jesli chcesz

mam w domu w garazu 2 orginalne kufry boczne od BMW i jesli zzrobisz tego skladaka - daje Ci slowo- Dostaniesz w prezecie te 2 kufry ( czarne )- nie potrzebuje ich a nie mam czasu i oochoty do iinternetu stawiac na sprzedarz..

 

http://moto.allegro.pl/bmw-r-1100-gs-r1100...227.html#galler

 

dokladnie takie jek te na focie ;) kliknij zdjecie Fury w lewym gornym rogu .. w przyszle leto bede w Polsce na urlopie to moze jekos ci je dostarcze .. jak jestes zainteresowany napisz prosze na priv do mnie . mam BMW po wypadku . ale explodowala spalona -- moze bys cos sobie wybral .. manetki. nie wiem co popatrzec bym musial :)

jak co wal na priv

pozdro AbiV

Edytowane przez AbiV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełno takich wisi co to im kwity się "zagubiły". Co jakiś czas pojawia się na Alle jeden sprzęt ze "zgubionymi" kwitami, tylko że ja znam ten sprzęt i kwit mam od niego. Należał do kolegi i jakieś 3 lata temu zniknął. Dopiero niedawno "wypłynął" w aukcjach. Żeby było zabawniej to w moim regionie. Miałem jechać do gościa i mu zabrać ten sprzęt ale śnieg spadł i odechciało mi się.

 

to kradziony sprzęt??

 

 

P.S priv do AbiVa już poszedł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...