Skocz do zawartości

Szybciej, znaczy bezpieczniej?


Gość josha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ,wydaje mi się że szybsza jazda na moto jest bezpieczniejszą bo jest mniej komfortowa niż pyrkanie.Jadąc powoli człowiek czuje się bezpieczniejszym,podziwia widoki i laski idące ulicą,natomiast jadąc szybko jest się skupionym na drodze i na tym co przed nami na dodatek wieje jak cholera to i przysnąć trudno :icon_biggrin: .Oczywiście mam na myśli doświadczonego ridera.W śród młodych gniewnych stres powoduje że już zawczasu wymiękają przed ostrym winklem czy skrzyżowaniem i odpuszczają gaz.Oczywiście nie jest to regułą.Co do ścigania z puszkarzami to po mimo swojego tempa na drodze zabawić się lubią wszyscy, starzy i młodzi(co sobie gnojek w tatusiowym aucie wyobraża?! :icon_twisted: ) z tym że starzy motocyklisci rzadziej bo znają możliwości swoje i swojej maszyny więc przynajmniej sobie nie muszą niczego udowadniać.

Edytowane przez marian65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu ktoś to powiedział głośno.

warto dodać jeszcze, że podczas szybszej jazdy wydziela się więcej adrenaliny co też ma niebagatelny wpływ na szybkość podejmowanych decyzji i reakcji.

 

ja już dawno mówiłem, że szybciej = bezpieczniej (dla mnie). ;)

wiadomo, że wszystko w granicach rozsądku choć te granice dosyć płynne są :icon_twisted:

wolna jazda męczy, jest nudna i człowiek jest przez to bardziej rozkojarzony (czyt. bardziej niebezpieczny).

 

pzdr

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto dodać jeszcze, że podczas szybszej jazdy wydziela się więcej adrenaliny co też ma niebagatelny wpływ na szybkość podejmowanych decyzji i reakcji.

 

tak apropo, podasz do jakich czasow reakcji i podejmowania decyzji " skonstruowany jest czlowiek ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak apropo, podasz do jakich czasow reakcji i podejmowania decyzji " skonstruowany jest czlowiek ?

 

:crossy:

 

nie podam, bo nie wiem.

jest to moja czysto teoretyczna wydumka potwierdzona doświadczeniem. :)

ale gdybym miał strzelać to ten czas byłby uzależniony od wielu czynników i dla poszczególnych osobników byłby inny.

 

pzdr

Edytowane przez rahu

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu ktoś to powiedział głośno.

 

Tak, ktoś kto pisał artykuł na portal i nie zrozumiał do końca angielskiego tekstu, w którym nie ma nic o tym że szybciej oznacza bezpieczniej. :-)

 

warto dodać jeszcze, że podczas szybszej jazdy wydziela się więcej adrenaliny co też ma niebagatelny wpływ na szybkość podejmowanych decyzji i reakcji.

 

Akurat adrenalina nie jest specjalnie przyjacielem motocyklisty, przynajmniej nie podczas szybkiej jazdy. Podczas tłuczenia jakiegoś palanta w barze krzesłem to i owszem, ale adrenalina mocno upośledza precyzję ruchów i koordynację, pozwala szybko zatłuc innego małpoluda kamieniem, ale ewolucja nie przewidziała że wymyślimy różne urządzenia wymagające precyzji i koordynacji w sytuacjach stresowych. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat adrenalina nie jest specjalnie przyjacielem motocyklisty, przynajmniej nie podczas szybkiej jazdy. Podczas tłuczenia jakiegoś palanta w barze krzesłem to i owszem, ale adrenalina mocno upośledza precyzję ruchów i koordynację, pozwala szybko zatłuc innego małpoluda kamieniem, ale ewolucja nie przewidziała że wymyślimy różne urządzenia wymagające precyzji i koordynacji w sytuacjach stresowych. :-)

być może masz rację, ale być może jej nie masz.

ja jestem zdania, że adrenalina przyspiesza pracę mózgu, zwiększa sprawność narządów i pobudza organizm do efektywniejszego reagowania na zagrażający bodziec, czyli m in. ma wpływ czas reakcji itp.

a to z kolei ma wpływ na szybką jazdę motocyklem.

czekam na jakieś konkretne argumenty - chętnie zrewiduję swój pogląd, jeśli będzie to miało sens. :)

 

pzdr

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może masz rację, ale być może jej nie masz.

ja jestem zdania, że adrenalina przyspiesza pracę mózgu, zwiększa sprawność narządów i pobudza organizm do efektywniejszego reagowania na zagrażający bodziec, czyli m in. ma wpływ czas reakcji itp.

a to z kolei ma wpływ na szybką jazdę motocyklem.

 

Erm, to nie jest kwestia tego, jakie masz zdanie, tylko jak wygląda fizjologia reakcji "walcz lub uciekaj". Proponuję poczytać więcej podręczników do biologii a nie sugerować się grami komputerowymi. ;-)

 

Stymulacja układu przywspółczulnego pobudza organizm do aktywniejszej reakcji na nadbiegającego lwa czy inne zagrożenie tego typu, owszem. Jej efekty to m.in. widzenie tunelowe, zwolnienie tempa akomodacji wzroku, dostarczanie więcej krwi do mięśni, przyśpieszenie odruchów bezpośrednich i drgawki. Jakbyś miał pilotaż motocykla wdrukowany w organizm jako odruchy bezpośrednie to faktycznie, adrenalina byłaby tym, czego trzeba, ale jakoś się dziwnie składa, że ludzie wyewoluowali na sawannie spierniczając przed lwami na piechotę, a nie na betonowym pustkowiu uciekając na motocyklach przed cyberlwami. ;->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę. Oczywiście że strzał adrenaliny po raz pierwszy może wręcz sparaliżować. Tyle że można się przyzwyczaić do wszystkiego i w każdych warunkach działać sprawnie. Mieliście kiedyś sytuacje podbramkową przy jeździe np samochodem? Doświadczył z was ktoś "spowolnienia czasu"? To powoduje właśnie adrenalina, jesteśmy w stanie szybciej myśleć, podejmować decyzję i reagować.

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę. Oczywiście że strzał adrenaliny po raz pierwszy może wręcz sparaliżować. Tyle że można się przyzwyczaić do wszystkiego i w każdych warunkach działać sprawnie. Mieliście kiedyś sytuacje podbramkową przy jeździe np samochodem? Doświadczył z was ktoś "spowolnienia czasu"? To powoduje właśnie adrenalina, jesteśmy w stanie szybciej myśleć, podejmować decyzję i reagować.

 

Właśnie. Reagować. Pytanie brzmi; lak reagować? Tekst wstawiony, wyraźnie mówi o dwóch rzeczach; szybkość i doświadczenie. Tu, większość z was, skupiła się tylko na tym pierwszym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu zgadzam sie ze słowami "W przypadku jednośladów ogromny wpływ na bezpieczeństwo ma również fakt, że przy poboczu droga jest przeważnie najbardziej dziurawa" na poboczu są same dziury i piach, a jak jedziesz blisko krawędzi to kierowcy spychają cie w krzaki już nieraz tego doświadczyłem chociaż jestem nie doświadczonym kierowcą :icon_razz: jak mój kolega jechał blisko prawej strony to mu pies wyskoczył przed koło mało go nie najechał

Edytowane przez kodzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Reagować. Pytanie brzmi; lak reagować? Tekst wstawiony, wyraźnie mówi o dwóch rzeczach; szybkość i doświadczenie. Tu, większość z was, skupiła się tylko na tym pierwszym

 

Josha, tu i tu jest trochę tego i trochę tego.

Załóżmy jedziesz powoli motorem, jesteś tym znudzony i lekko zmęczony. Nagle wyskakuje Ci kot/pies i co robisz ? Hamujesz, bo widzisz nagłą przeszkodę na drodze i robisz to z opóźnieniem, wciskając klamkę hamulca z dużą siłą.

 

A gdy jedziesz szybciej, patrzysz tylko na drogę, a nie na ładne dupy chodzące w miniówkach :icon_mrgreen: I wtedy masz szybszą reakcję, jak i większe skupienie nad tym co robisz ;)

Edytowane przez toOczeQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...