Skocz do zawartości

NETIA > problemy


M4NIEK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu rodzice podpisali umowę z Netią na świadczenie usługi telefonicznej oraz internetowej. Promocja dotyczyła telefonu wraz z internetem w przystępnej cenie oraz dodatkowo 6 miesięcy za 1+1zł ale do rzeczy...

Awarii uległy obydwie usługi, co zostało zgłoszone kilka razy. Internetowa usługa została przywrócona, zaś po braku telefonicznej przez ok. 1,5 miesiąca postanowili zerwać umowę również na internet, ponieważ działał z przerwami i miał duże "pingi".

Netia naliczyła opłatę za zerwanie umowy na świadczenie usługi internetowej, bo nie było podstaw do jej zerwania.

 

Według mnie bezprawnie, ponieważ była była to promocja wiązana, a zastosowanie w tym przypadku ma art. 393 i 395 KC :icon_question: ...chcąc zamówić usługę u innego dostawcy w pakiecie również będę miał taniej.

 

Jeśli jest ktoś zorientowany w temacie to proszę o pomoc.

Edytowane przez M4NIEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miuałem kiedyś podobny przypadek.

Chciałem mieć intrnet, TP - odmówiła - nie ma łączy czy coś tam.

Telefon do Netii - oczywiście nie ma problemyu, podłączymy.

Przysłali umowę, czekam tydz. na podłączenie - NIC, czekam m-c - NIC.

Po m-cu przyszedł już pierwszy rachunek za internet, którego nie miałem.

I tak chyba ze 3 rachunki mi przysyłali za kolejne m-ce, oczywiście internetu dalej nie było.

Jakoś udało mi się z tego wykręcić. Chyba pisma pisałem jedno za drugim, telefonów kupe wykonałem, ale się udało.

I teraz mówię: jak najdalej od Netii, jak dzwoni ich przedstawiciel to mówię prosto z mostu: nie chcę mieć nic do czynienia z Netią.

 

A Ty może spróbuj naświetlić sprawę jakiemuś kierownikowi z Neti, może On inaczej na to spojrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miuałem kiedyś podobny przypadek

Chciałem mieć intrnet, TP - odmówiła - nie ma łączy czy coś tam.

Telefon do Netii - oczywiście nie ma problemyu, podłączymy.

Przysłali umowę, czekam tydz. na podłączenie - NIC, czekam m-c - NIC.

Po m-cu przyszedł już pierwszy rachunek za internet, którego nie miałem.

I tak chyba ze 3 rachunki mi przysyłali za kolejne m-ce, oczywiście internetu dalej nie było.

Jakoś udało mi się z tego wykręcić. Chyba pisma pisałem jedno za drugim, telefonów kupe wykonałem, ale się udało.

I teraz mówię: jak najdalej od Netii, jak dzwoni ich przedstawiciel to mówię prosto z mostu: nie chcę mieć nic do czynienia z Netią.

 

A Ty może spróbuj naświetlić sprawę jakiemuś kierownikowi z Neti, może On inaczej na to spojrzy.

 

Też pisałem już kilka odwołań i nic. Połączyć się z jakimś kierownikiem? To raczej nie możliwe, też próbowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skoro zerwaliście umowę, a Netia naliczyła wam bezzasadnie kary umowne to cierpliwie czekajcie. "Piłeczka" jest po stronie Netii - jak pozwą was do sądu, to będziecie wykazywać, że kara została naliczona niesłusznie, bo nie rozpatrzono waszych reklamacji.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziękuję wszystkim za rady, Netia konsumenta olewała ale wystarczyło postępowanie mediacyjne wszczęte przez UKE i naliczoną opłatę anulowała :)

 

Reklamy mają niezłe lecz osobiście odradzam korzystania z ich usług, szkoda zdrowia :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A Ja nie mam żadnych problemów z netią. Jestem już ich klientem przez 4 lata i nie zamierzam się z nimi rozstawać. Nie mam większego wyboru, TP? TP to chłam najgorsze gówno !. W poniedziałek znów przedłużam umowe na kolejne 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TP, Netia - jeden syf. Dopóki wszystko działa jest ok, jednak jeśli jest jakakolwiek awaria, lub np. zmiana prędkości internetu to zaczynają się problemy.

 

Dokładnie, a jak jeszcze dochodzi opcja Neti na łączach TP to już masakra, ja osobiście żałuje że moja matka przeszła z TP do Neti. od momentu podpisania umowy pojawiły się problemy i niejasności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...