Skocz do zawartości

GSXR 750 K2 vs. CBR 900RR SC33


Rekomendowane odpowiedzi

A ja proponuję żebyś zaczoł poszukiwania obu modeli i wybrał tego w lepszym stanie technicznym. Warto przeswietlic je dobrze bo znależc motocykl z tych roczników bez przygód - prawie niemożliwe :icon_razz: Osobiście wolał bym CBR miałem 2 sztuki i byłem super zadowolony i bede każdemy polecał. Osiągi bardzo podobne, mielismy w ekipie Cbr i GSXR i różnice w osiągach to raczej różnice w umiejętnościach kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.sportrider.com

motorcycle / quarter mile(sec. @ mph) / 60-80mph time (sec.) / 80-100mph time (sec.) / top speed(mph)

CBR900 SC33 (98) / 10.54 @ 131.95 / 3.7 / 4.25 / 161.4

GSX-R1000 ('01) / 10.10 @ 141.70 / 2.73 / 2.79 / 179

GSX-R750 ('00) / 10.26 @ 135.60 / 4.11 / 4.34 / 172

GSX-R750 ('04) / 10.36 @ 135.40 / 3.67 / 3.86 / n/a

Edytowane przez Bimbak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitersky święte słowa, chyba za dużo wymyślam, trzeba się skupić na ogóle, utrzymaniu motocykla, cenie, no i przede wszystkim przejechać się jednym i drugim aby mieć porównanie

 

Vector normalnie przyjadę w sezonie do Poznania i masz u mnie piwo :)

 

Bimbak wielkie dzięki za te dane :) o to właśnie mi chodziło :flesje:

 

George954rr , Dr.Artur z tego co Bimbak podesłał to wynika nawet że Cebra jest elastyczniejsza w zakresach 60-80mph oraz 80-100mph, fakt że Gixer ma większą prędkość maxymalną, ale czy przy prędkościach powyżej 260 km/h - 280km/h są zauważalne wielkie różnice dla standardowego jeźdźcy?chyba nie bardzo :) więc jak to mówią, trudny wybór hehe

 

jedyna recepta to przejechać się obydwoma sprzętami aby porównać performance

 

no ale już przez samo patrzenie na Gixera czuje magnetyzm między nami :) Cebra uspokaja mnie mechanicznie ale nie ma jak narazie tego czegoś między nami :) więc trudno naprawde się zdecydować... może kupie skutera i już :D

Edytowane przez crossowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mocą Bladego nie jest aż tak źle, mi zaczeło jej brakować kiedy znajomi powsiadali na litry i się strasznie cieszyli jak mi uciekali spod świateł, na obwodnicy Garwolina i jak raz w Poznaniu koleś na prostych uciekał mi R1 :biggrin: Bo tak na co dzień to nie miałem z tym problemu. Blady świetnie jeździ na gumie, jego płynność oddawania mocy sprawia że stosunkowo łatwo jest nauczyć sie jeździć w pionie, K1 przynajmniej w tysiącu już tak łatwa w obsłudze nie jest- dużo nerwowości- bardzo czuła na gaz. Ale za to K1 ma to czego mi brakowało w Bladym gdy juz go ogarnąłem - 150 na budziku i koło do góry to nie problem! Blady ma słaby duł, ale w normalnej eksploatacji to też nie przeszkadza, zaczyna przeszkadzać gdy chcesz sie powygłupiać na motocyklu.

Między 750 a 900 to ciężki wybór, nie dziwię Ci się.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie myślisz o litrze to rozpatrywanie różnicy w osiągach chyba nie ma sensu. Owszem różnią się nieco charakterem ale dużo bardziej różnią się tym jak sie prowadzą. Koniecznie przejedź się obydwoma sprzetami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanicznie wykończyć gsxr to tez nie łatwa sprawa chyba ze się oleju nie wymienia

 

prawda, dlatego myślę że na tej płaszczyźnie co do mechaniki to ogłośmy remis, pozostaje dalej kwestia dynamiki i osiągów

 

baba_zanetti co do tego wygłupiania na maszynie to ...nie był bym sobą żeby sobie odmówić czegoś:D oczywiście rozsądnym człowiekiem jestem, wszystko w granicach normy rozsądku i nie katowania maszyny

wybór istotnie łatwy nie jest, zestawiłem dwa jednoznaczne motocykle, ale tylko takie wchodzą w grę,

jak wspomniałem wcześniej sylwetka Gixera po prostu budzi we mnie wewnętrzny zachwyt, przy Cebrze nie ma już takich emocji, wygląda że tak powiem, ociężale, przy gixerze który jak wiadomo nawet podczas gdy stoi to zapier***la :) ma to coś, to co mi się podoba

 

Bimbak w moim przedziale kwotowym to może być trochę trudno o dobrego tysiąca, aczkolwiek jeśli trafił by się takowy, to na pewno bym się nie wahał, jak wspomniałem w pierwszym poście litra też rozważam, jeśli fundusz pozwoli :) wtedy już bez medytacji i rozmyślania wstrzeliwuje się w tysiąca, oczywiście tylko Gixer. Ale póki co wystarczy i tak nie mała zagwozdka między Cebrą a Gixerem, no nie ma rady muszę gdzieś posadzić swój kuper na jednym i drugim....bez tego będę rył nosem w ziemi jak do tej pory...i lato mnie zastanie z niezdecydowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vector normalnie przyjadę w sezonie do Poznania i masz u mnie piwo :)

 

Zapraszam serdecznie do siebie :flesje: :)

 

Będziesz się jeszcze przepraszał z marką... Zobaczysz! :wink:

 

Szkoda, że nie miałem do czynienia z SC33, nie wiem jakich argumentów użyć by odwieźć Cię od popełnienia błędu :biggrin:

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie omieszkam się nie zjawić :)

 

Vector zasiałeś we mnie ziarno niepewności, a i tak trudno było podjąć jednoznaczną decyzję :D

 

od początku mojej kariery jednośladowej miałem 3 Hondy, żadna mnie nie zawiodła i każda uszczęśliwiła :D ale może czas zasmakować czegoś nowego, stare jest sprawdzone, ale nowe nie znaczy gorsze , tak mi się wydaje :D

 

użyj argumentów na rzecz Gixera i będzie dobrze :D dlaczego tak się nie lubicie? wiem co to znaczy posiadać Hondzinę, pewnie bym się na niej po raz 4 nie zawiódł, aczkolwiek Gixer ma za sobą tyle lat sprawdzonej konstrukcji od 85 roku, i zyskał miano wśród użytkowników jako niezawodny i godny polecenia sprzęt :) tak jak i Cebra....dlatego teraz ładnie mi napiszesz jaki to wspaniały jest Gixer i będę miał jasność hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście z tych motocykli wybrałbym cbr 900. Może nie jest największym sprinterem z tych wszystkich ale ma bardzo dobry silnik(kultura pracy), spalanie w normie no i bezawaryjność. POZDRAWIAM

 

!!HONDA TO JEST HONDA !!!

 

a W GIXERACH silniki nie należą do najcichszych i ogólnie lubi spalić :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do liniowego oddawania mocy w CBR900 dodam tyle, ze przejezdzilem 3 sezony na SC33 (1998) na zwyklym filtrze i bez przerobek. Teraz mam SC33 z roku 1999 ktory ma zalozone dynojety i sportowy filtr powietrza i teraz od okolo 7000rpm fajer dostaje konkretnego przyspieszenia. Nie ma takiego skoku mocy jak w motocyklach klasy 600 ale czuc ze od tych obrotow rece sie prostuja ;) Motocykl byl na hamowni i po tych przerobkach pokazal 134KM mocy czyli przyrost w stosunku do serii nie duzy, ale za to wzrosl Nm z 92 do 101 i to czuc :)

 

 

Edytowane przez the-one
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VFR750 to prawda, Honda pracuje ładniej i równiej niż Suzuki, ale to akurat nie robi na mnie różnicy, praca obydwu jednostek napędowych mi się podoba, może nawet Gixera bardziej bo lubię taką nierównomierną pracę, trochę jak amerykańskie musclecary z gaźnikowymi V8 :)

 

Z tym spalaniem to co miałeś na myśli, paliwo czy olej ? :D co do benzyny to raczej porównywalne to wszystko jest, nie da się wyszczególnić jednego...

 

the-one to co wykrzesałeś to też jednak jeszcze dużo brakuje do serii w gixerze, i szczerze mówiąc to dużo przemawia za Gixerem na jego plus,jak dla mnie, bo jednak jego tez można dłubnąć ewentualnie i przyrost będzie jeszcze większy....a przy tych dyno jetach to spalanie tez pewnie wzrosło deliaktnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u kogoś SC33 nie budzi emocji ... a może nie budzić, w końcu nie jest najmłodsza - to do osiołka poczuć może co najwyżej politowanie ;)

Mi się SC33 zawsze podobało, nawet miałem okazję się 2 razy krótko przejechać. Myślę że nawet w dzisiejszych realiach jest to motocykl fajny, a powoli już zasługuje na status kultowego. Nawet jak bym chciał to nie mogę nic GSX-Rowi K1-K3 zarzucić a CBR to wspaniała konstrukcja ale ma już swoje lata... i właściwie mam wrażenie że wszyscy w kółko to samo powtarzamy. Po prostu w tym zestawieniu nie można źle wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...