Skocz do zawartości

terenowy do ok 30 tys


Micky92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ojciec ma za jakiś czas kupić jakąś terenówkę, chciałem mu w tym pomóc, żeby miał jakiś wybór. Samochód ma być użytkowany w firmie geodezyjnej, więc musi być pojemny (szczególnie bagażnik). Aktualnie zainteresowany jest Suzuki Grand Vitarą, ale zawsze lepiej jest mieć jakąś alternatywę. Założenia samochodu: diesel, pojemność ok. 2.0 (żeby nie palił jak smok), duży bagażnik, bo trochę rzeczy jest wożonych na codzień, musi mieć 2 rzędy siedzeń (przednie i jeden rząd z tyłu), tak więc 2-miejscówki odpadają, no i oczywiście jak najnowszy, najmniej awaryjny itp. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L-200

tu za 37k, do 35 by zjechał:

http://allegro.pl/mitsubishi-l-200-l200-id...1305857791.html

tu za 27k, do 25 by zjechał, do tego nadbudowę na pakę i gitara:

http://otomoto.pl/mitsubishi-l200-l-200-sp...-C15453195.html

albo Pajero Sport

http://otomoto.pl/mitsubishi-pajero-2-5-sp...s-C9901603.html

Edytowane przez rachub48

Jawa Robby 50 ==> Yamaha XT 600E ==> Honda CB 900F Hornet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawa Robby 50 ==> Yamaha XT 600E ==> Honda CB 900F Hornet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, geodeta z okolicy takim właśnie jeździ już kilka ładnych lat

Pytanie tylko czy jest z tego zadowolony. W każdym razie mój ojciec rozmawiał z kimś kto jeździ podobnym sprzętem - Nissanem Navarą, no i ten ktoś jest strasznie z tego niezadowolony. Ale to jest wszystko kwestia podejścia, w każdym razie takie coś odpada. Kilka typów już mam czego szukać ewentualnie, będę rozglądał się jeszcze za Kią Sorento i Mitsubishi Pajero, ewentualnie Foresterem, ale to tylko ewentualnie, bo starawy trochę. Dzięki wszystkim za propozycje i pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester:

+ cichy, sprawny na autostradzie

+ sprawdzony napęd, da radę w terenie, chyba, że geodeta obsługuje kopalnie

+ niezawodna, dopracowana technika

+ jakościowo przebija konkurencję

- nie nadaje się do wożenia kamieni

- trudne do utrzymania w czystości wnętrze

- kłopotliwe w utrzymaniu tylne amortyzatory z systemem samopoziomującym się (jest na to patent)

 

Pajero, Patrol (2,5TD i 2,8TD)

+ mocne konstrukcje, w trudniejszy teren

+ dobry dostęp do części i tanie naprawy (stosunkowo)

+ łatwo się je sprząta

- głośne, długotrwała jazda po asfalcie męczy

- nie nadają się również do przewożenia kamieni

- w trudnym terenie temp szybko podchodzi pod czerwone

 

Jako, że głównie utrzymuję się również z geodezji to:

- pick-up-y odpadają, bo 80% ma napęd RWD, co w terenie nie sprawdza się, no i poruszony problem latającego ładunku

- typowe terenówki, w błocku suną dobrze, lecz większość trasy pokonuję jednak po drogach utwardzonych, a tylko czasami na obiekt jadę w średnim terenie, więc u mnie sprawdzają się lekkie SUV-y z 4X4

 

Wybrałem Forestera :lalag:, a do przewozu większej ilości kamyczków wynajmuję po prostu coś odpowiedniego, obciążając kosztami zleceniodawcę :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiece jeszcze o Suzuki Grand Vitarze? Może miał ktoś z tym styczność?

A co do sprzątania to nie ma problemu, zaprawiony jestem w sprzątaniu z błota welurowej tapicerki i podłogi w renault 19, która obecnie robi jako terenówka, więc tu się nie ma co martwić. Poza tym to i tak samochód do pracy, a nie na wybieg, więc jak będzie nie do końca czysty, to też nic się nie stanie :P

Poza tym Forester oprócz tego, że najnowszą konstrukcją nie jest, to sam fakt wożenia butli z gazem w bagażniku obok rzeczy typu siekiera, maczeta czy ostro zakończone nogi statywu jest niezbyt bezpieczne. No i zmniejsza się miejsce w bagażniku,więc to odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...