Skocz do zawartości

kawasaki klx650c


piotreklhc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie myślałem o zamontowaniu kopki pomimo ze silnik jest wyposażony w elektryczny starter, w obudowie silnika tam gdzie powinna być kopka jest dziura zaślepiona plastikiem, i tu pytanie czy ktoś słyszał lub sam zrobił taki tuning, i waszym zdaniem czy jest to wykonalne,

Dodam że myśle o tym ze wzlędu na to że te motocykle maję kłopot z odpaleniem jak aku nie jest na full naładowany, i juz zdarzyło mi sie ze stanołem na chwile w lesie i juz nie odpaliłem, na pych go nie odpale bo nie jest to realne ze wzgledu na mase motoru i tu pomocna mogła by być kopka.

 

Piszcie co o tym sądzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerost formy nad trescia. sprawdz lepiej dlaczego motocykl ma problemy z rozruchem na aku - bo to nie jest żadna norma.

 

 

NO NIESTETY TEN MODEL TAK MA, SPRAWDZAŁEM ELEKTRYKE I WSZYSTKO JEST OK ŁADOWANIE OK AKU SPRAWNY NOWA ŚWIECA, KABLE SPRAWNE,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym działanie autodekompresatora bo przy działającym aku naprawde lekko kręci silnikiem, i kiedy użytkowałem ten motocykl to nawet na padniętym aku odpalał.

Wystarczy zmierzyć sprężanie, nie może być wyższe od podanego w manualu.

Edytowane przez baba_zanetti

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż kopajki jest możliwy, w moim klr też mam miejsce na kick starter.

Tyle że w polsce będzie ciężko znaleźć taki zestaw, w stanach te motocykle są bardzo popularne i tam od groma akcesoriów do tych sprzętów jest.

W serwisówce luknij, jest opisane jakie graty są potrzebne do montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż kopajki jest możliwy, w moim klr też mam miejsce na kick starter.

Tyle że w polsce będzie ciężko znaleźć taki zestaw, w stanach te motocykle są bardzo popularne i tam od groma akcesoriów do tych sprzętów jest.

W serwisówce luknij, jest opisane jakie graty są potrzebne do montażu.

 

 

 

no w końcu jakas odpowiedz na moje pytanie, jeden który chce pomóc, a nie doszukiwanie sie niesprawności, aha i dekompresator tez jest sprawny CAŁY SILNIK JEST SPRAWNY, zrozumcie w końcu o co pytałem..

Edytowane przez piotreklhc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzdaj to padlo , poki dziala :D , wez XR 650L.

 

wiem co pisze :)

 

p.s sprawdz dekompresator na walku , jesli sie jeszcze nie urwal , to czytaj poczatek mojego posta :)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary ty się nie gniewaj tylko zrozum że to nie jest normalne, ja też jeździłem KLX i nie miałem problemu z odpałem nawet na słabym aku. A montaz kopniaka to i tak pewnie wydatek połowy wartości motocykla:/

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomemu z forum (AsmodamKLX) zrobil piekny otworek w pokrywie glowicy i powiedzial dzien dobry :D - nie pamietam czy glowica tez dostala ale chyba nie , uzywane walki z dobrym deko szukac ze swieca . Maja slabe nity , ktore po czasie urywaja sie i caly dekokompresator wylatuje z walka jak z procy , jak masz szczescie to w gore rozwalajac pokrywe , jak pecha to wali w glowice.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potwierdzam slowa nitomena deko w tym modelu lubi sie urwac :]

U mnie nie daly rady nity i poprostu w czasie jazdy postanowil zmienic miejsce i udal sie poza motocykl robiac otwor technologiczny w glowicy i pokrywie :)

Znalezienie walka do tego motocykla ze sprawnym deko graniczy z cudem, mnie zajelo to pol roku intensywnego szukania. Co do odpalanie motocykla na slabym aku to powierdzam ta teroie ze motocykl nie chce odpalic, kreci ale nic pozatym, po podladowaniu odpala odrazu.

Co do kopki to tez o tym myslalem bo denerwowaly mnie te ciagle problemy z odpaleniem. Jest to mozliwe ale kosztowne gdyz potrzeba nam walek, simmering, sprezyne, zestaw trybow, kopke, i mocowanie prawego podnozka z klxa wersji R a jak wiadomo nie ma ich za duzo.

Gdy zdobedziemy potrzebne graty to sam montaz nie jest problemem, kupujemy uszczelke pod kape sprzegla i do dziela. Wystarczy zdemontowac kape oraz kosz sprzegłowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potwierdzam slowa nitomena deko w tym modelu lubi sie urwac :]

U mnie nie daly rady nity i poprostu w czasie jazdy postanowil zmienic miejsce i udal sie poza motocykl robiac otwor technologiczny w glowicy i pokrywie :)

Znalezienie walka do tego motocykla ze sprawnym deko graniczy z cudem, mnie zajelo to pol roku intensywnego szukania. Co do odpalanie motocykla na slabym aku to powierdzam ta teroie ze motocykl nie chce odpalic, kreci ale nic pozatym, po podladowaniu odpala odrazu.

Co do kopki to tez o tym myslalem bo denerwowaly mnie te ciagle problemy z odpaleniem. Jest to mozliwe ale kosztowne gdyz potrzeba nam walek, simmering, sprezyne, zestaw trybow, kopke, i mocowanie prawego podnozka z klxa wersji R a jak wiadomo nie ma ich za duzo.

Gdy zdobedziemy potrzebne graty to sam montaz nie jest problemem, kupujemy uszczelke pod kape sprzegla i do dziela. Wystarczy zdemontowac kape oraz kosz sprzegłowy.

Pozdrawiam

 

 

dziekuje za pełną odpowiedz na moje pytanie, mój plan wygląda tak że będe szukał zatartego lub rozwalonego silnika od klx-a z kopką, i zrobie przekładke kopki do mojego.

 

A co do dekompresatora to i owszem jest to częśc która moze nam rozwalic silnik, ale tylko jak sie go zaniedba, systematyczne wymienianie spręzyny i nitów, zapobiegnie takim usterką.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...