Skocz do zawartości

Yamaha DT80 LCII słabe światła


Hitman35
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze światłami w dt80. Są one dość słabe- na większych obrotach świecą nieco lepiej. Bylem u elektryka, który stwierdził, że napięcie jest ok i wystarczy zmienić żarówkę. Po zmienieniu żarówki niestety światła były nadal słabe. Światła były idealne tylko wtedy gdy podłączył je bezpośrednio pod akumulator, który po niedługim czasię się rozładował. Dodam jeszcze, że zmiana żarówki u tego elektryka kosztowała mnie 50 zł :biggrin: Może ktoś wie co jest przyczyną?

Edytowane przez Hitman35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ze światłami w dt80. Są one dość słabe- na większych obrotach świecą nieco lepiej. Bylem u elektryka, który stwierdził, że napięcie jest ok i wystarczy zmienić żarówkę. Po zmienieniu żarówki niestety światła były nadal słabe. Światła były idealne tylko wtedy gdy podłączył je bezpośrednio pod akumulator, który po niedługim czasię się rozładował. Dodam jeszcze, że zmiana żarówki u tego elektryka kosztowała mnie 50 zł :biggrin: Może ktoś wie co jest przyczyną?

dupa nie elektryk!tylko z tyłu masz słabe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu wydają się ok, żarówka jest 6 W a była 12 wcześniej.

światła są słabsze na wolnych,ale skoro były lepsze to może reg.napięcia ,niejestem pewien jak to jest w LC ale jest pewnie jakis regulator napięcia i prostownik,ot tak nagle słabsze sie zrobiły to cosik nieteges,masy sprawdz jeszcze,poza światłem wszystko si?włącz światła i kierunek i zobacz czy cosik sie dzieje,choć niewiem czy kierunek niejest z innego żródła niż światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunki działają bez zarzutów, ale jutro sprawdzę czy będzie coś się działo.

kierunki chyba z aku,ale światła aku też chyba wspomaga,albo z innej cewki idą,ja u siebie sam instalke robiłem to mam nacudalone,ale i tak zawsze jak dasz gazu to są lepsze,ja z przodu mam soczewice od primery wsadzona i świecą nieżle,ale na wolnych słabo.ale moc żarówy to bodajże55wat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz aku do wymiany. Ja w kmx'ie jak mialem calkiem wyladowany to ledwo mi swiecilo. Kupilem nowe aku to daje jak nalezy, prawie jak z samochodu a swiatlo takie jasne ze szok. Tak samo mialem w Rieju RR, tylko ze tam nie bylo aku. Ale tam winny byl regulator napiecia. Kupilem nowy i teraz tak daje ze szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dt80lc2 instalacja jest chyba tak skonstruowana jak w mtx80c

 

tzn migacze, światło stopu i pozycyjne świecą z akumulatora (przy czym pozycyjne zależy od ustawienia stacyjki ) natomiast światła mijania i drogowe bezpośrednio z prądnicy bez udziału regulatora czy akumulatora...

 

więc na jakiej podstawie wnioskujesz że są słabe ?? były mocniejsze i nagle są słabsze ??

 

u mnie w 80lc2 jak silnik chodził na wolnych to przednia lampa prawie nie świeciła :D dopiero przy wysokich obrotach coś tam oświetlała ale szału nie było

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy piszecie, albo ma pokombinowane z żarówkami, lub coś z elektryką. Światła mogą świecić troche słabiej na wolnych obrotach później już powinno być normalnie. W mojej na wolnych świeciły deko słabiej ale już przy 2,5tys. tak samo jak przy 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, jestem pewny na 99.9% że masz źle podłączoną żarówkę, mianowicie masa jest nie na tym styku co powinna być przez co światło mijania i drogowe świecą naraz (50+55W=105W i prądnica nie daje rady tyle pociągnąć żeby to jasno świeciło).

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Już wiem, jestem pewny na 99.9% że masz źle podłączoną żarówkę, mianowicie masa jest nie na tym styku co powinna być przez co światło mijania i drogowe świecą naraz (50+55W=105W i prądnica nie daje rady tyle pociągnąć żeby to jasno świeciło).

Uważasz,że elektryk to przeoczył??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...