Skocz do zawartości

Problem z obrotomierzem Yamaha R1 RN04


Mico
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam problem z obrotomierzem w mojej R1 z 2001 roku, zaczelo się to jakiś czas temu, i wyglądało to tak że raz na jakiś czas obrotomierz przestał działać, czasami się zawiesił na jakiś tam obrotach, ale po chwili zaczynał działać poprawnie. to występowało naprawde rzadko, ale po długim postoju przestał działać już na dobre. Więc wykręciłem licznik zawiozłem do elektronika, zobaczył i przelutował cały licznik bo było pare pękniętych lutów. pomierzył pare rzeczy i powiedział że nic nie widzi żeby coś było nie tak. wsadziłem licznik ale nie działa dalej, sprawdziłem instalacje i kable maja wszystkie przejście. i zabardzo nei wiem co robić dalej, jak sprawdzić czy moduł od silnika padł? nie mam nikogo znajomego z takim motocyklem i nie mam możliwości przekładania części. proszę o jakieś wskazówki co sprawdzic...

z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem Tomek o tych funkcjach... on przestaje dzialac na roznych obrotach, albo wogole sie nie podnosi i wskazuje 0. nagle mu odbije i chodzi przez chwile poczym znowu stanie i nie wskazuje nic.

 

Właśnie tak działa funkcja samodiagnostyki.

Czy przypadkiem motocykl jest z Wlk Bryt.?

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie najczęstrze przyczyny to padnięty serwomotor exupu albo chluptające paliwsko w zbiorniku urywa przewodzik od rezerwy. Samodiagnoza działa pokazując przez chwilę np. 8krpm potem spada na chwilę do 0 po czym odbija i pokazuje faktyczne obroty i w koło macieju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...