Skocz do zawartości

Kto jezdzi nowa Super Tenere XTZ 1200


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie po co opowiadać o Hondzie na Forum Yamahy Super Tenere. Tu rozmawiają posiadacze obecni i przyszli konkretnego modelu. Może ktoś wytłumaczyć bo gubię juz logikę tworzenia dedykowanego forum ??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie napisał to były posiadacz XT?Z i innych pseudo dualów i chciał się podzielić wiedzą o mało zajebistym produkcie jamachy jaką jest obecny model superterski. Daleko mu do charakteru jej pierwowzoru podbijającego rajd Paryż-Dakar w latach 90-tych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Dakarem to owszem się zgodzę i tu nie ma co porównywać .To co było kiedyś to klasyka, niestety polityka firm motoryzacyjnych juz nie zmierza do produkcji super moto bo porostu nie jest im to na rękę żebyśmy jeździli po 30lat jednym sprzętem i gadanie tu niczego nie zmieni. Mamy to co mamy i cieszymy się tym co mamy . Niestety też nie ominęło to takich zajebistych motorów jak Honda dlatego każdy ma swoje forum i tam tez powinien sobie pogadać . Bez urazy Madafaka ale to takie niesmaczne. Cenie motocyklistów za to ze maja pasje a nie za to czym jeżdżą. Miło było usłyszeć co masz do powiedzenia ale dla mnie to niczego nie zmieni. Pozdrawiam LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tereska zaliczyła ostatnia jazdę w tym sezonie. Nie ominęło się bez małej pomocy wyciągarki post-84277-1452295039,43_thumb.jpg

 

Tereska zaliczyła ostatnia jazdę w tym sezonie. Nie ominęło się bez małej pomocy wyciągarki attachicon.gif 20160108_123551.jpg

post-84277-1452295069,59_thumb.jpg

 

Tereska zaliczyła ostatnia jazdę w tym sezonie. Nie ominęło się bez małej pomocy wyciągarki attachicon.gif 20160108_123551.jpg

 

attachicon.gif 20160108_113837.jpg

post-84277-1452295092,31_thumb.jpgpost-84277-1452295098,42_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milekone a co za wyciągarki używasz ?? Wklej foty i linka.

Tak to wygląda. Nie jest to wyciągarka do motorów ale zdaje egzamin. Nazwy tez nie ma bo to jakaś chińska podróbka. Metalowy kabel ma trochę ponad 2 metry. Cały sprzęt waży około 3 kilo.

 

post-84277-1452342584,84_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać daje rade w ekstremalnych sytuacjach. Widzę że jeszcze do kompletu masz długi pas transportowy.Fajny pomysł jak samemu robisz przeloty .Ciekawi mnie jeszcze ten kanister i mocowanie jego ( pierwszy raz widzę tego typu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać daje rade w ekstremalnych sytuacjach. Widzę że jeszcze do kompletu masz długi pas transportowy.Fajny pomysł jak samemu robisz przeloty .Ciekawi mnie jeszcze ten kanister i mocowanie jego ( pierwszy raz widzę tego typu )

Jest firma rotopax które je robi. Różne pojemności i rodzaje. Mają samochodowe, do kładów. Te mocowanie tez od nich. Rotopax deluxe mount. Revzzilla.com sprzedaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

 

Zwracam się z zapytaniem do użytkowników motocykla w zakresie ujawnionych usterek w swoim motorze... ale od początku

 

Tenere kupiłem w lipcu 2011r w serwisie LibertyMotors W-wa.

1. Pierwszą z ujawnionych usterek był wyciek (przeciek) na wale karda na uszczelniaczu piasty koła tylnego w maju 2013r (po 2 latach) - serwis wymienił mi simering w ramach gwarancji

2. Po raz drugi w serwisie LibertyMotors bvyłem w związku z przywoławczą akcją serwisową na wiązkę reflektora przedniego - wymieniono mi ją na początku września, po tej wymianie pojechałem w Alpy

3. podczas jazdy po górach (na liczniku 44.000km) po raz pierwszy zapaliła mi się kontrolka od oleju. Okazało się, ze poziom oleju znajdował się poniżej minimum (poziom oleju każdego ranka był kontrolowany). Dolałem wówczas 300ml oleju. Ubytek oleju nastąpił podczas dynamicznej jazdy po górach (hamulec, winkiel, gaz do dechy, hamulec itd)

4. Wracając do Polski ponownie zapaliła mi się kontrolka oleju - znowu musiałem dolać 300ml oleju

 

Pogrzebałem w necie i okazało się, że modele z rocznika 2010 (takie jak mój) miały problem z pierścieniami, napinaczem łańcucha (który na zimno dzwonił) , mocowaniem kufra, wiązką elektryczną

 

Zgłosiłem po powrocie z gór (koniec września) dla LibertyMotors usterki związane z braniem oleju - na co serwis odpowiedział mi, że motor jest po gwarancji i naprawić mogą - ale na mój koszt. Postawiłem się okoniem i poprosiłem o uzasadnienie pisemne odmowy - otrzymałem potem info (pażdziernik 2015) - że producent daje gwarancję 5 letnią na napinacz i pierścienie. Jak zawiozłem im motor (grudzień 2015) otrzymałem z LibertyMotors info, że na pierścienie jest gwarancja 4 letnia zaś na napinacz łańcucha rozrządu 5 letnia (pod warunkiem udokumentowania przeglądów serwisowych)

Podstawę kufra też zgodzili mi się wymienić w ramach akcji serwisowej - ale dopiero po zadymie...

 

Na koniec serwis LibertyMotors (w porozumieniu z Yamaha polska) wydał ostateczną decyzję, ze mój motor nie posiada żadnej gwarancji ponieważ dokonywałem przeglądów poza siecią ASO YAMAHA (a wedle gwaranicji powinienem ją dokonywać tylko w ASO YAMAHA)

 

Czy ktoś miał podobne problemy z Tenerą ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpukać nie miałem. Słyszałem o tym co mówisz i takie usterki bywają w wersji pierwszej ale wszystko było robione w ramach gwarancji . Może Liberty ma już dość Ciebie ( dociekliwego gościa walczącego o swoje )??. Ja mam tą nowszą wersje (2014 ZE) i powiem Ci narazić same pierdoły były . Kilku kolegów tłoki juz wymieniło serwisowo tylko u nich problem był z zapalaniem. Koleiga zaglądnie na www.supertenere.pl. tam więcej jest ludu z ST 1200 w maju zlot mamy w Bieszczadach chętnych Tenerowców zawsze miło widzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów, też jestem szczęśliwym posiadaczem Yamahy Super Tenere w kolorze błękitnym od 6 grudnia 2105 r. z przyjemnością dołącze do forum wcześniej Honda CBR 1100 XX. Obecnie cofam sie w czasie i czytam forum od początku aby poznać wszystkich :-) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...