Skocz do zawartości

Remont Honda XL250


rahim711
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I dobrze gdyby ten ktos mial konto w PayPal, czyli byl dorosly.

Druga sprawa to koszt przesylki, ktory ze Stanow troche wyniesie, ale tam najtaniej kupisz wszystkie potrzebne czesci.

Np cena cylindra z tlokiem z drugiej aukcji jeszcze nie osiagnela $1.-:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem sie nie odzywac ale...

 

zapytales czy ktos z nas ma serwisowke do xl 250 r - rozumiem wiec, ze Ty jej nie posiadasz, wytlumacz mi wiec jak bez znajomosci danych w niej zawartych zamierzasz przeprowadzic tak gruntowny remont?!?!?

 

nic mi do tego ale poziom ignorancji technicznej jaki reprezentujesz przerasta wszystko co przez kilka lat widzialem na tym forum. marnujesz swoj i nasz czas, prad i kazda zlotowke, ktora zamierzasz wydac. odrobina pokory. pozdrawiam.

 

tu masz ksiazke serwisowa, kup i uwaznie przeczytaj ( koniecznie z wujkiem):

 

http://www.bookmaster.pl/honda,xl,xr,250,3...ka/181899.xhtml

Edytowane przez szynszyll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co koledze z rozkladowek? dowie sie z nich jakie sa limity wymiarow poszczegolnych elementow czy tez momenty dokrecen?

 

swoja droga chcialbym byc przy odkrecaniu sruby nr 14 z tego rysunku:

 

http://www.cmsnl.com/honda-xl250r-1987-usa...list/E++07.html

 

mysle ze kamienie wołać będą... ;]

Edytowane przez szynszyll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisówki napewno nie kupie! A wujek się zna, tylko na autach...

 

To chyba najglupsza z twoich wypowiedzi.

Radze pojsc do watkow o serwisowkach i sprawdzic czy nie mozna jej sciagnac z netu.

Bez serwisowki nic porzadnie nie naprawisz.

 

Co do telefonowania do Stanow w celu "porozmawiania z facetem" to wiedz ze facet zabije cie smiechem a potem polozy sluchawke.

Nikt nie bedzie sprzedawal nic poza aukcja, bo:

- eBay zabezpiecza sprzedajacego przed przekretami finansowymi,

- eBay zabezpiecza kupujacego przed niewyslaniem oplaconej czesci

Zeby cokolwiek kupic z eBay.com musisz miec konto PayPal, czyli rk bankowy i karte kredytowa, jezeli tego nie masz to musisz znalezc kogos kto ma i zgodzi sie to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwisowki w sieci nie ma. jesli ktos znajdzie to stawiam kolacje - nie wspominajac o tym, ze z sieci po prostu sie ja kradnie.

 

jezeli rahim żałuje tych kilku pln na rzecz ktora jest Mu ABSOLUTNIE niezbedna to jak inaczej mozna Mu pomóc?

 

gratuluje kolegom cierpliwosci. moja sie skonczyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozbierałem KLR 250 rocznik 1986 z automatycznym dekompresorem. Bez serwisówki możesz mieć problem z trzema rzeczami na pewno

1 Przeszlifowanie na nadwymiar z luzem montażowym

2 Wstawieniem zaworów na miejsce

3 Ustwieniem rozrządu. Niestety znaki na wałkach oprócz tego, że są to jeszcze mogą być odchylone o 3stopnie, ustawione na konkretną ilość ogniw między sobą i inżynier wie co jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie drobiazgi jak momenty dokręceń i limity zużycia?

Chociaż w tym przypadku pewnie wujek ma klucz dynamometryczny w ręce (choć "samochodowy") i "się zna", a części zostaną profesjonalnie ocenione na oko metodą "wydaje mi się". Ewentualne wątpliwości rozwieją zresztą ceny zamienników.

Się napawa, dotoczy, dorobi, oszlifuje, złoży na sylikon i będzie git.

Tak na poważnie: kup dobry silnik, albo daj do naprawy obecny komuś, kto faktycznie się na tym zna, bo jak na razie regularnie udowadniasz, że nie masz o tym zielonego pojęcia.

I jeśli masz jakieś wątpliwości: praktycznie nie masz szans zmieścić się w tym 1000zł - tylko w przypadku kiedy kupiłbyś wszystkie części używane w dobrym stanie i bardzo atrakcyjnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej kilka tysi jesli chodzi o naprawe tego zloma.

W twoim przypadku najtanszym wyjsciem jest kupno uzywanego silnika w porzadnym stanie.

 

Szynszyl, ten motocykl jest na tyle stary ze serwisowka stala sie "dobrem ogolnym" - rozumiem to tak jak wygasniecie patentu po jakims czasie ( zwykle 10 lat ) i sciagniecie jej z netu nie uwazam za kradziez, bo firma swoje juz zarobila.

 

A oto ona :

http://www.heroturko.org/f/Free-Honda-Xl-2...anual-Download/

 

Co z kolacja ??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rahim ostatnio mam na stole starą FZ, staneła. Okazało sie po rozbiórce silnika że panewki na wale zostały dosłownie zmielone. Właściciel już nawet niechce nic dokładac motocykl kazał sprzedać na części. Rozumiem twoje załamanie ale żeby niektóre rzeczy naprawic trzeba miec niezwykłe zaciecie i szukac częsci.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Adamie na kolacje zapraszam tak czy tak, ale to nie jest zrodlo z ktorego mozna sciagnac plik tylko strona z reklamą i 'podpucha' - jest w sieci takich wiele.

 

dostepna jest instrukcja do xl250 1978-1982 - do modelu 85-88 nie udalo mi sie trafic na skuteczne zrodlo.

Edytowane przez szynszyll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...