Skocz do zawartości

proszę o opinie na temat KAWASAKI EL 250


Pooh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!! Wpisywalem w wyszukiwarce, ale nie znalazlo takiego tematu na forum. Wiec sie was uprzejmie pytam- co sadzicie na temat tego moto??? Jako na pierwsze moto i za takie pieniadze, to chyba bedzie dobry jak na poczatek i jeszcze taki rok, ponoc jest w miare lekki i dosyc szybki. Piszcie jak sie ten sprzet sprawia na drodze, czy duzo spala, jak z czesciami itp. moze ktos ma takiego sprzeta????? A tu jest link o jaki sprzet mi chodzi:

 

http://www.allegro.pl/item227061917_kawasa...50_2000_r_.html

 

Z gory dzieki!!!!

 

Pozdro!!!!!

 

Mam Eliminatora 252 od listopada 2006, przejechane na nim wprawdzie zaledwie 2500 km ale jestem z niego bardzo zadowolony. Prócz takich czynnosci jak wymiana oleju itp. musiałem w nim wymienić jedynie linke sprzęgła bo się poprostu przetarła. Cena jaką podałes jest adekwatna do przebiegu. Ja za swoją z 97 i udokumentowanym przebiegiem 15 tyś km dałem 5,5 tyś zł + 600 zł rejestracja (moto było z Niemiec).

Ja na Twoim miejscu szukałbym jednak moto z mniejszym przebiegiem, choć tu trzeba uważać żeby sie nie dać zrobić w balona...

 

Wczesniej jezdziłem na Suzuki GN 250, ale nie żałuje że przesiadłem się na inną, lepszą 250-tke. Jak sie kasa uzbiera to będzie trzeba rozejrzeć się za czyms większym, ale mysle ze eliminatorem pośmigam jeszcze przynajmniej 1-2 sezony. Spalanie: 5,5 l w mieście jak sie czasem dobrze odkreci manetke, w trasie: 4,3 l. przy prędkości 100 km/h. Polecam! Bardzo fajna, zwrotna maszyna. Jak na pierwszy motocykl godna uwagi. Jesli chodzi o częsci - oryginalna linka 100zł. ale można tak jak ja profesjonalnie dorbić już za 2 dychy :D

 

z minusów: cięzki dostęp do świecy.Trzeba rozebrać praktycznie poł motocykla.Ale widocznie z założenia zaglądanie tam ma się ograniczac jedynie do minimum ;)

 

-trzeba także uważać zeby nie zgiąc kluczyka w blokadzie kierownicy :/ . Ja już to zrobiłem 2 razy i teraz bardziej uważam :P

 

- przy prędkościach 120 - 140 boczne plastiki potrafią czasem "wyskoczyć" z wciskanych gumek. Na szczescie trzymaja sie jeszcze na srubach, ale lepiej jest je w jakiś sposób zabezpieczyc, bo szkoda byłoby ich potem szukać gdzies po rowach...

 

wiecej minusów jak narazie nie zauważyłem, na szczęście :) polecam bez dwóch zdań. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160 km/h ? To moj jest z 97, ma 30 KM i wiecej jak 141 km/h nie chce isc. Ale nawet jakby szedł 150 to i tak szkoda go tak meczyc. Nie można zapominać że to zaledwie 250-tka. Jak na tą pojemność idzie naprade ładnie. 110 km/h to taka optymalna predkość dla tego moto :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt te boczne plastiki moga wyskoczyc z zaczepow ale jesli sa nie popekane to powinny sie jeszcze trzymac na srubce takze luz! ja po przesiadce z malego eliminatora zdecydowalem sie na wiekszego ZL600 teraz go sprzedaje i kupuje oczywiscie wiekszegoZL900:) tak wiec eliminatory maja cos w sobie!

 

Kawasaki rulez:)

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

u mnie spalanie wychodzi mniej niż 5 litrów i to sporo.

Co do v-max to szybciej niż 120 kmh nie latałem bo na obroty wchodzi już wtedy wysoko i średnia to przyjemność, nawet żeby się utrzymać w siodle.

Ale kopka ma dobrego, puszki na światłach z poolposition wymiata;) jak trzeba.

Poza tym każdy silnik grzeje po nogach :icon_biggrin:

 

Jakby co to na PW pisać, latałęm na tym dwa sezony to mogę coś podpowiedzieć.

 

Teraz do sprzedania (nówki opony i zestaw napędowy, gaźniki przeczyszczone ;) ) : http://www.allegro.pl/item231050113_kawasa...b_gsx_kle_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

u mnie spalanie wychodzi mniej niż 5 litrów i to sporo.

Co do v-max to szybciej niż 120 kmh nie latałem bo na obroty wchodzi już wtedy wysoko i średnia to przyjemność, nawet żeby się utrzymać w siodle.

Ale kopka ma dobrego, puszki na światłach z poolposition wymiata;) jak trzeba.

Poza tym każdy silnik grzeje po nogach :banghead:

 

Jakby co to na PW pisać, latałęm na tym dwa sezony to mogę coś podpowiedzieć.

 

Teraz do sprzedania (nówki opony i zestaw napędowy, gaźniki przeczyszczone :evil: ) : http://www.allegro.pl/item231050113_kawasa...b_gsx_kle_.html

 

kolorek mi sie podoba :icon_exclaim: ale to prawda, powyzej 110 to jazda przestaje byc na ty moto przyjemną jazdą i zaczyna sie albo pogonią za jakims innym moto albo ucieczką ;p Spalanie w moim: 5,5 w miescie, 4,3 na trasie przy 100 km/h, to chyba tak w sam raz, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema! sluchajcie mam zamiar zafundowania sobie takiego Eliminatorka tylko nie wiem jak wyglada kwestia odbokowania tego ;/ moto ktore mam na oku jest z niemiec wiec 27KM. Jesli blokada jest na walku rozrzadu to zlekka kiła bo 1000zl mi nie starczy. Jesli gaznik lub cos innego to looz ok 200zl. Bawił sie ktos juz w to albo slyszal jak to wyglada?? nio i prosze o info osiagow tych zdlawionych El'ek :) Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! sluchajcie mam zamiar zafundowania sobie takiego Eliminatorka tylko nie wiem jak wyglada kwestia odbokowania tego ;/ moto ktore mam na oku jest z niemiec wiec 27KM. Jesli blokada jest na walku rozrzadu to zlekka kiła bo 1000zl mi nie starczy. Jesli gaznik lub cos innego to looz ok 200zl. Bawił sie ktos juz w to albo slyszal jak to wyglada?? nio i prosze o info osiagow tych zdlawionych El'ek :) Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze odradzam ta wersje! klopotu masa a i efekty mogo byc nie wspulmierne do wylozonej kasy!

wersja ta podobnie przyspiesza ale cos kolo 110-115kmh mowi stanowcze stop! spalanie takie same wiec odpusc sobie jest juz troche tych maszyn wiec jest w czym wybierac!

pozdro

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! sluchajcie mam zamiar zafundowania sobie takiego Eliminatorka tylko nie wiem jak wyglada kwestia odbokowania tego ;/ moto ktore mam na oku jest z niemiec wiec 27KM. Jesli blokada jest na walku rozrzadu to zlekka kiła bo 1000zl mi nie starczy. Jesli gaznik lub cos innego to looz ok 200zl. Bawił sie ktos juz w to albo slyszal jak to wyglada?? nio i prosze o info osiagow tych zdlawionych El'ek :D Pozdro!

 

Co? Jakiego odblokowania? Pierwsze słysze. To nie skuter zeby go odblokowywać :D 27 KM to normalna wersja, zadna jakas tam zblokowana. Z którego roku jest to moto? jak na moje oko pewnie 91 - 94 od 96 wychodziły z tego co wiem eliminatory z 30 KM, starsze od 91 miały chyba 34 KM. ale standardowo 27 lub 30, w zależności z którego roku. Zresztą to jest choper 250ccm, który jak na swoją pojemność to i tak słusznie zasługuje na miano "małej rakiety", no ale jesli to Ci nie wystarcza to moze lepiej zebys kupił sobie od razu kawasaki eliminatora 600 z 64 konnym silnikiem?

A jesli chodzi o osiagi to kumpla EL z 91 roku z 27 KM jechał podobno 150 km/h, moj 30 KM -> 141, to moge potwierdzić. Wg mnie to super wynik jak na choperka o takiej pojemnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj mial 30 albo 33 ale nie o moc tu sie rozchodzi zdlawiona wersja poprostu ma mniejsza predkosc max i naprawde widzialem juz kilka takich egzemplarzy wiec przed kupnem trzeba to sprawdzic!

pozdro

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj mial 30 albo 33 ale nie o moc tu sie rozchodzi zdlawiona wersja poprostu ma mniejsza predkosc max i naprawde widzialem juz kilka takich egzemplarzy wiec przed kupnem trzeba to sprawdzic!

pozdro

 

 

aha. chyba ze tak. To moze moj tez jest zdławiony jak kumpel ktorego eliminaor ma o 3 KM mniej ode mnie jedzie 150 a moj idzie "tylko" 140, hm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak sa wersje dlawione. praktycznie kazda EL'ka ktora wysylana byla na niemiecki rynek byla standardowo dlawiona w niemczech. dlatego byla to wersja z 27KM. Dzownilem do znajomego mechanika i mowil ze podlaczajac Kawe pod kompa jest z wstanie okreslic z jakiego kraju pochodzi (po roznicy miedzy czesciami), nastepnie wymiana odpowiednich elementow i juz motorek smiga jak nalezy :P calkowice odblokowane wychodzily na wlochy, japonie i szwajcarie :icon_mrgreen: heh kupilem tego eliminatorka i mialem juz zalatwione oblokowanie (bo posiadal podobno te 27KM) ale na przegladzeie zmierzyli ze posiada dokladnie 32,6KM wiec jest looz! :biggrin: heh w papierach ma ze predkosc zwiekszono o 10km/h i leci 145. ale to sie okaze w praktyce :icon_mrgreen: narazie 130km/h sypalem i koniec drogi :bigrazz: nie no 600 odpadaja jak na poczatek :lalag: pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...