Skocz do zawartości

Sprzegło jednokierunkowe, głowka ramy i inne


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no to ja nie wiem co jest grane

 

pojechałem do serwisu który zachwalali forumowicze, mechanicy od ojca z roboty (fakt ze samochodowi ale zawsze mechanik) ogladali to rozkręcali pokrywki i stwierdzili tez ze trzeba rozpoławiać

 

dzwoniłem tez do innego serwisu i tam tez mi powiedzieli zeby rozpołowić :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jest toto pod kolem magnesowym, jak to ktos wczesniej przypuszczal - nie wydaje mi sie zeby takie sprzeglo mozna bylo gdzies chowac miedzy cylindry etc. - w dominatorze jest pod kolem magnesowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Chłopaki ja się poprostu nie znam ani nie wiem jak to wyglada i jak działa. Wiem tylko tyle co mechanicy powiedzieli, być moze mnie naciagaja :D

 

No wiec jeszcze raz, zeby cie Lukasz uspokoic - w DynoTechu cie napewno nie naciagaja, jezeli mowia ze silnik trzeba rozpolowic to niestety tak jest. Mnie tez wydawalo sie to niemozliwe, bo w konstrukcjach wielocylindrowych zwykle kolo magnesowe wyrzucone jest na bok, a sprzeglo rozrusznika pod nim.

Jednak twoje moto to twin i widocznie zrobiony jest inaczej.

Ten motorek moze ci sie przydac ( po doprowadzeniu go do porzadku ) na o wiele dluzej niz rok - ma niezla moc, niewielkie zuzycie paliwa i jest wystarczajaco duzy do turystyki w 2 osoby, jest to wg mnie rozsadny wybor dla mlodego czlowieka nie dysponujacego wieksza gotowka do wstepu w `bycie motocyklista`.

Specjalnie wazne sa nizsze koszty serwisowania i mniejsze zuzycie paliwa w porownaniu z jakakolwiek czterocylindrowka.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Można się spytać z którego roku jest twój cb 450 ?

Czy wie ktoś może jak odblokować ten motorek z 27 do 44 KM czy to jest kosztowny zabieg ?

Słyszałam, że odblokowanie wersji zdławionej do pełnej mocy jest kosztowne.Wymaga wymiany wałka rozrządu i zmian w gaźnikach, trzeba również wymienić zębatkę (16 zębów zamiast 15).

 

 

Druga sprawa to napewno walniięte łożyska główki ramy bo trzęsie kierą jak sie jedzie szybciej (po odpaleniu na pych :biggrin: )

 

Czwarta sprawa gdzie kupić tanio przednia oponę 18'' ?

 

 

Koszt zakupu nowych łożysk do tej Hondy to jakieś 84-110 zł (zależy od producenta). Mi udało sie kupić łożyska stożkowe za 84 na Allegro, już je wymieniłam. Koszt wymiany w warsztacie to ok 80-150 zł (orientacyjnie-na podstawie cen w jednym z warsztatów). Ja wymieniałam je we własnym zakresie, wybijanie starych łożysk jest strasznie czasochłonne, czasem przydaje sie pomoc drugiej osoby i jeśli nie ma się o tym pojęcia lepiej oddać do mechanika.

 

Opony najlepiej kupić na jakimś moto-bazarze-niedługo będzie w Łodzi. Czasami uda sie kupić coś tanio i w niezłym stanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...