Skocz do zawartości

Wszytko ok, a nie pali, dziwny problem, łamigłówka :) :/


aribike
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym obstawiał moduł zapłonowy. Miałem podobny problem z tym, że mi regularnie gasł po przejechaniu około 40 km problem znikał jak motocykl ostygnął. Do tego zaczęły dochodzic problemy z ładowaniem, a wszystko wina modułu zapłonowego. Możesz go wysłać na diagnostykę jest kilka firm co się tym zajmują za takie sprawdzenie z reguły nic nie biorą.

Przy problemach z paliwem to z najczęściej przed samym zgaśnięciem pojawia się szarpanie i silnik przerywa. Natomiast przy problemach z elektryką następuje natychmiastowe przerwanie pracy silnika. Ale z pewnością reguły nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bez baku pali normalnie ;) Ponadto jeszcze jedna sprawa. Jak zdejmowałem bak zauważyłem że nie ma jednego wężyka podłączonego, tylko urwana końcówka. Ten taki najmniejszy wężyk. Nie wiem czy ma on jakieś znaczenie ?

 

Edit : to odpowietrzający to ok, ten gruby to spustowy ?

Edytowane przez aribike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozlana waha na podłodze przy otwartym kraniku na noc to zwykle zaworek iglicowy w gaźniku. Wtedy też zalewa się silnik albo bardzo źle działa. Ewentualnie faktycznie sam kranik może przeciekać ale powietrze dostające się tam to raczej nie jest jakiś poważny problem.

 

Sprawdziłeś w końcu jak się jedzie z otwartym bakiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdziłem i z otwartym bakiem w ogóle nie pali. Ale skoro wcześniej odpalił bez baku, to spróbuję zrobić tak raz jeszcze, wtedy będzie wiadomo że bak :)

 

Teraz tak trochę poza tematem : większość osób radzi aby olej wymienić w trakcie konserwacji motocykla przed zimą, bo stary olej zawiera w sobie syfy itp itd. Ale słyszałem też że jeśli nowy olej stoi tak ciągle w silniku przez całą zimę to wydziela się z niego parafina i to również jest szkodliwe dla silnika. Moim zdaniem lepiej wymienić przed zimą, a jak wy sądzicie ?

Edytowane przez aribike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem moto, co się okazało takie głupstwo że o matko.. Ktoś pisał o pompie paliwa, no i fakt, to ona. Ale jest sprawna, po prostu kostka się rozłączyła Oo . Nie wiem jak to się stało, ale jednak. Wsadziłem, na klik, i jest ok. Dzięki bardzo wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...