Skocz do zawartości

sposób traktowania objeżdżających korki motocyklistów


romulustorun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No zdarzają sie przypadki chamstwa.. no ale co zrobić, nie zniżać się do poziomu ich dyskusji tylko to olać i spokój :D ja większe miasta narazie omijam tak że nie zdarzyły mi się żadne przykre sytuacje, ale jak jechałem gdzieś dalej z tatą to różnie było. Raz z prawej strony nas gość nie zauważył i chciał wyjechać... Ale w pore zauważył i grzecznie machnął ręką i głowa w dół. Tak że takich ostrych przypadków typu ten gość co posta napisał co sie zbliża do osi i wg to stosunkowo niewiele jest chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej też mam pozytywne doświadczenia, zwykle kierowcy ustępują, a ja staram się im podziękować - albo lewą ręką albo skinąć głową (w zależności od tego, po której stronie był ustępujący).

Ale miałam kilka przypadków chamstwa - ze strony taksówkarza i blondynek w czarnych SUV-ach (zwykle BMW) - to jakieś mega buractwo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sytuacji ewidentnego chamstwa należy pamiętać, że po coś mamy wzmocnienia w kurtkach i rękawicach. Oczywiście można założyć, że osoba, której w ten sposób potraktujemy lusterko, do końca życia będzie nienawidzić motocyklistów, z drugiej strony bez sensu kłaść po sobie uszy, bo to powoduje, że takiemu pajacowi może się spodobać bezkarne uprzykrzanie życia innym i będzie to robił dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przeciskanie się motocyklem miedzy autami w korku jest w 100% zgodne z przepisami ruchu drogowego.

 

Faza, a jaka jest bezpieczna odleglosc podczas wyprzedzania / omijania innych pojazdow ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faza, a jaka jest bezpieczna odleglosc podczas wyprzedzania / omijania innych pojazdow ?

 

:crossy:

 

Ustawa PoRD tego nie precyzuje - należy zachować "bezpieczny odstęp". Jedynie w przypadku wyprzedzania pojazdu jednośladowego lub kolumny pieszych odstęp nie może być mniejszy niz 1m.

Edytowane przez piórko

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faza, a jaka jest bezpieczna odleglosc podczas wyprzedzania / omijania innych pojazdow ?

Nie ma sposobu aby to stwierdzić tak naprawdę, nawet gdyby było to jasno zapisane w ustawie.

Jeden z instruktorów, u których się szkoliłem mawiał, że jeśli nie dotknąłeś omijanego/wyprzedzanego pojazdu to zachowałeś bezpieczną odległość.

http://gomoto.tv/

naszym motorem jest pasja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mogę powiedzieć, że jestem wyjątkową szczęściarą, bo w 90 % kierowcy puszek ustępują mi w korkach, ja grzecznie dziękuję skinieniem głowy. Te 10% to buraki albo Ci którzy się zagapili...

Przynajmniej tak było w ostatnim sezonie- oby ten był pod tym względem jeszcze lepszy, czego sobie i Wam życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ty ich wymijałaś w korku?

Kolesia, który wybiegł - ładnie środeczkiem, ale korek był na kilka km pod Częstochową i nic się prawie nie ruszał - na Gierkówce, między prawym a lewym pasem.

Dwóch, którzy prawie wypadli z auta - była zwężka na Wiślance, stali na pasie już na zwężce a ja pomknęłam... zamkniętym pasem za pachołkami :) oni, niestety się tam nie zmieścili...

Edytowane przez Agnich

...Gott weiss ich will kein Engel sein...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie w przypadku wyprzedzania pojazdu jednośladowego....odstęp nie może być mniejszy niz 1m.

 

Czyli to tak jak z tym dobrym i zlym uczynkiem

 

Dobry uczynak o jak Kali komus ukrasc krowa

 

zly uczynek to jak ktos Kaliemu usrasc krowa

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa PoRD tego nie precyzuje - należy zachować "bezpieczny odstęp". Jedynie w przypadku wyprzedzania pojazdu jednośladowego lub kolumny pieszych odstęp nie może być mniejszy niz 1m.

Chyba niezupełnie. Mogę się mylic, ale przepisy rozróżniaja bezpieczną odległość w zalezności od tego jaki pojazd wyprzedza a nie jest wyprzedzany.

W przypadku prowadzenia pojazdu wielośladowego min odległość to 1 metr. Bez wzgledu na to co wyprzedzamy, omijamy itp

W przypadku jednośladowego zapis mówi o bezpiecznej odległości bez podania dokładnej wyrażonej metrami.

 

Zdaje się że dzieki takiemu zapisowi wygrywane były sprawy w których w korku samochód zdjął motocyklistę przeciskającego się obok samochodów.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...