Skocz do zawartości

Czy mogę ubezpieczyć i zrobić przegląd nieswojego motocykla?


bobobox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Czy potrzebuję do tego jakiś dowód zakupu, albo obecność właściciela? Mam kartę pojazdu i dowód rejestracyjny.

przegląd każdy może zrobić,niemusi być własciciel,a kontynuacja o.c.-czy nowe o.c.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegląd każdy może zrobić,niemusi być własciciel,a kontynuacja o.c.-czy nowe o.c.?

Kupiłem niedawno motocykl i na razie nie miałem możliwości spisania umowy. Mam kwitek PZU SA (dowód pokwitowania) na którym widać, że ubezpieczenie niedługo się kończy, przegląd tak samo. Czy mogę to poopłacać i jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno motocykl i na razie nie miałem możliwości spisania umowy. Mam kwitek PZU SA (dowód pokwitowania) na którym widać, że ubezpieczenie niedługo się kończy, przegląd tak samo. Czy mogę to poopłacać i jeździć?

niewiem na 100% wiesz przepisy sie zmieniają to niebęde gdybał,ale przegląd spokojnie-nie interere ich kto robi-ważne byśą w kasie gotówke im zostawił

 

niewiem na 100% wiesz przepisy sie zmieniają to niebęde gdybał,ale przegląd spokojnie-nie interere ich kto robi-ważne byśą w kasie gotówke im zostawił

chyba musisz kontynuować O.C. jak z gostkiem załatwiłeś o.c.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz starą polisę i płacisz kontynuację, to samo z przeglądem. Dla nich jesteś potencjalnym klientem i maja ggzieś kto za to zapłaci aleeee na ubezpieczeniu OC jest podpis właściciela a podrobienie to już przestępstwo. Mniej radykalnym rozwiązaniem jest podpisanie umowy K- S. Zapłacić OC na siebie (1.umowa jest podstawą + stary dowód rej, 2. nie wydadzą Ci nowego dowodu rej. póki nie pokażesz ważnego OC w Wydz. Kom.) i zrobić badania na starego właściciela.

Edytowane przez żunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary nie potrzebujesz nic...

o przegladzie nie bede nawet pisal bo takie debile tam sa ze u mnie w dowodzie z danych technicznych to polowa rubryk jest zle wypelniona... i mowilem nawet kobiecie w UM to powiedziala ze i tak musi to przepisac... no to ganiam gixxem ktory zgodnie z danymi po badaniu ma max hP przy 6000 rpm i wage w stanie suchym 230kg... ;))

jak chcesz oc to normalnie kupujesz na osobe w dowodzie (ubezpieczony) a ty wystepujesz jako ubezpieczjacy... ac tez mozesz tak kupic... zero problemow, nawet przez telefon mozesz zalatwic i przysla polise mailem... ;)

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi mi pytanie do głowy dlaczego kupiłeś (jeśli kupiłeś) motocykl nie spisując umowy?

Jest to lekkomyślne już w tym momencie.

Nie lubię udzielać rad gdy coś zalatuje dwuznacznymi zdarzeniami.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie średnio wygląda na to że kupiłeś, to że masz papiery nie znaczy dokładnie nic. OC jeśli opłacisz, to na własciciela figurującego w dokumentach, tak samo przegląd.

A motocykl formalnie jest nadal własnością poprzednika i w każdej chwili może stwierdzić że on Ci go tylko użyczył i żąda zwrotu. A pieniądze? Jakie pieniądze? Pokwitowanie jakieś masz?

 

To oczywiście najczarniejszy scenariusz, ale nie spisując umowy aż się o coś takiego prosisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie średnio wygląda na to że kupiłeś, to że masz papiery nie znaczy dokładnie nic. OC jeśli opłacisz, to na własciciela figurującego w dokumentach, tak samo przegląd.

A motocykl formalnie jest nadal własnością poprzednika i w każdej chwili może stwierdzić że on Ci go tylko użyczył i żąda zwrotu. A pieniądze? Jakie pieniądze? Pokwitowanie jakieś masz?

 

To oczywiście najczarniejszy scenariusz, ale nie spisując umowy aż się o coś takiego prosisz.

spojżałeś na to realistycznie damork,jak gosciu też jest gdzieś tu i se to przeczytałto pewnie flaszke dobrą masz u niego,i dziś idzie na psy ze mu motorek niechce oddać bobobox i pozamiatane.hehe żartuje oczywiście bo niespisanie umowy jest debilne dla obu stron,bobobox mandaty łap smiało na fotoradary itp-na gostka idzie konto wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...