Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze auta do 60 tys


hanysxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę kupić samochód z przeznaczeniem dla żony w większości miasto lecz musi mnie spokojnie dawać radę trasę ok 1000 km w jedną stronę.

Zaznaczam że ma być to samochód nowy całkowicie i :

- max do 60 tys

- 2 dorosłe i dwa foteliki

- minivan lub małe kombi

- benzyna

- klimatyzacja

- bezpieczeństwo

- serwis

- eksploatacja

 

Na chwilę obecną mamy z żoną trzy typy:

- Nissan NOTE 1,4 (88 KM)

- Renault Megane III Grandtour 1,6 (110 KM)

- Citroen C3 Picassa 1,6 (120 KM)

 

Zaznaczam że każdym odbyłem jazdę testową i wszystkie są OKI.

 

P.S Dodam że do tej pory jeździłem Opel Omega B 2,5 V6 benz i mimo że z 97 roku to jednak na pełnym "wypasie" tak więc nie mam łatwego wyboru.

 

PLEASE nie dawajcie opinii typu nie bo to francuz czy podobnych :banghead: bo nic to nie wniesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie tylko i wyłącznie nowiutki z salonu. Wiem że za tą kasę można kupić kilku letnie audi, BMW,itp.

 

Decyzja podjęta i nic tego nie zmieni NOWY i BENZYNA (od początku jeżdżę używkami a teraz mam możliwości $ więc dla żonki ma być nówka - ja mam swoje dwa kółka :crossy: )

 

Chodzi mi o opinie użytkowników którzy mieli coś wspólnego z tymi autami

W sieci opinii jak na lekarstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

note 1.4 ma 88 kM.ale z japonią niema nic wspólnego,a gnije już na plakacie

 

 

Mowie ci jak czlowiekowi, bo sam kupilem nowke z salonu i juz nigdy wiecej bo to sie poprostu nie oplaca, kup dwu, trzy letnie auto i posluchaj sie rady doswiadczonego bo tylko stracisz mnostwo kasy, ale to twoj wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo kto kupuje w Polsce nowe auta.

Po spojrzeniu w specyfikacje tej Megane 130 KM z 1400 ccm pojemnosci wydaje mi sie z lekka podejrzane :)

 

Tce to silniki z wichurą

 

Mowie ci jak czlowiekowi, bo sam kupilem nowke z salonu i juz nigdy wiecej bo to sie poprostu nie oplaca, kup dwu, trzy letnie auto i posluchaj sie rady doswiadczonego bo tylko stracisz mnostwo kasy, ale to twoj wybor.

 

popieram, w rodzinie 7 poprzednich samochodów było z salonu (w tym 5 nissanów)

już nigdy więcej nówki , chyba że to ma być na prezent

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

ja bym na Twoim miejscu rozważył kupno Octavii Tour, tu masz link do cennika : http://www.skoda-auto.pl/pl/download/file/464

 

nie ma tam informacji o LPG, można kupić nową skodę z fabryczną instalacją gazową, to chyba niezła opcja. Do innej nówki nie założysz, chyba, ze zdecydujesz sie aby stracic gwarancję

 

 

chyba spełniało by to wszystkie Twoje wymagania a przy tym duzo taniej niz zakładana kwota. Tak za ok 50tys mogłbys kupic przyzwoicie wyposażoną Octavie z fabrycznym gazem

Edytowane przez komandosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym na Twoim miejscu rozważył kupno Octavii Tour, tu masz link do cennika : http://www.skoda-auto.pl/pl/download/file/464

Oktavię też testowałem i jak dla mnie to te tańsze wersje to dno kompletne i dodatkowo za najmniejszą pierdołę trzeba dopłacać

 

LPG, można kupić nową skodę z fabryczną instalacją gazową, to chyba niezła opcja. Do innej nówki nie założysz, chyba, ze zdecydujesz sie aby stracic gwarancję

Co do gazu to mnie nie interesuje, poza tym nie ma problemu we francuzach założyć gaz w serwisie nie tracąc gwarancji

 

I zbyt często mnie nie ma, więc powtarzam że ma być tylko nowiutki.

Mimo wszystko dziękuję za rady.

Jestem zainteresowany jednym z tych trzech przedstawionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej skłaniam się ku Renault

 

Troszkę się obawiam bo francuza (patrz samochód) nigdy nie użytkowałem a francuskie auta nie miały dobrych opinii, no ale czasy się zmieniają i producenci też idą z postępem

 

Co do wyposażenia to reno ma bardzo bogate (tylko lepsze posiada cytryna za mniejszą cenę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...