Skocz do zawartości

Co to za powłoka ? Polerka ramy


jonasz12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

NIC nie pomogło - w ruch poszła szlifierka i odpowiednie papiery

Oto rezultaty :)

 

Czyli jednak miałem rację, że rama została poanodowana, i że bez szlifierki się nie obejdzie. :icon_idea:

Ciekawe, jak długo pozostała taka błyszcząca. Stawiam, że do pierwszego poważnego zmoczenia w deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak miałem rację, że rama została poanodowana, i że bez szlifierki się nie obejdzie. :icon_idea:

Ciekawe, jak długo pozostała taka błyszcząca. Stawiam, że do pierwszego poważnego zmoczenia w deszczu.

 

Nie bądź takim pesymistą. Polerowałem kilka rzeczy a między innymi felgi dla ojca. Po polerce woskowanie i dopiero zima sprawiła, że pojawiła się korozja. Wystarczy odrobina troski co jakiś czas i nie jest źle.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak... silnik stuka do tej pory..... widocznie tak musi być. w serwisie hondy zażyczyli sobie 3200 za nowe kola rozrządu łącznie z wymianą (za motor dałem 3900) hehe właściciel stwierdził (za moją podpowiedzią), że kupi sobie drugą 400RR z angli bez prawa rejestracji, może po jakimś dzwonie byle silnik działał... za jakieś 1000-1500zł i będzie jeszcze miał full części na wymianę jak by co.

 

W motorku zrobiłem:

- "nowe" oponki w wymiarach sportowych 160 i 120 pilot road

- nowy napęd

- nowe łożyska w obu kołach

- nowe świece

- nowe filtry powietrza i paliwa

- nowy olej z filtrem

- przeczyściłem środkiem "kontakt" wszystkie kostki jakie dałem rade

- wyjątkowo upierdliwa polerka ramy i wydechu

- czyszczenie i synchro gaźników

- malowanie całości w kolorze BLACK (czarna, błyszcząca smoła - czerniejszej farby w błysku nie ma) wszystkie plastiki i bak.

 

Klient jak przyjechał to nawet nie negocjował ceny w takim był wizualnym szoku. Nie mógł uwierzyć ze chce tak mało pieniędzy za takiego pięknego ścigacza. Stukanie mu nie przeszkadzało - od razu mówiłem ze to rozrząd i ze ciężko z kupnem bo model nie był wypuszczony na rynku europejskim.

 

Ogólnie ja zadowolony, klient też, a najbardziej to się ucieszyła moja żona :D

 

A co do polerki aluminium to nie jest tak strasznie jak myślicie. Deszcz nie robił na tej powierzchni żadnego wrażenia. Nawet jak straciło połysk od częstego wycierania czy szurania ubraniami i grzyb wie czym jeszcze, to wystarczyło przejechać pastą polerską i flanelą i było znowu idealnie. Podejrzewam, że wosk dodatkowo by pomógł ale nie zdążyłem wypróbować. To nie było czyste aluminium tylko stop z jakimiś domieszkami.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez jonasz12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...