Skocz do zawartości

regulator 5a8-2 yamaha


szynszyll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

yo!

 

wpadl mi w rece regulator opisany w sposob nastepujacy:

 

5A8-2 YAMAHA sh238 28.3

 

szukam po necie i nigdzie nie moge takowego znalezc i przyporzadkowac do konkretnego moto. regler ma 6 wyprowadzen:

 

3xbialy do faz

1xczerwony +12

1xczarny

1xcienszy brazowy

 

http://img694.imageshack.us/f/zdjcie0009yd.jpg/

 

moje pytania:

 

- kto wie z jakiego motocykla pochodzi ten regler

- jaka funkcje pelni ten brazowy przewod - wiem, ze czasem jest to dodatkowe zasilanie, czasem kompensacja napiecia itd. chodzi mi o konkretna odpowiedz w tym przypadku.

 

za konkrety dziekuje - moze ktos ma katalog tych reglerow z opisem?

 

regler o podobnym symbolu i takich samych wyprowadzeniach wystepuje w xv920:

 

http://www.motoinfo.yoyo.pl/Yamaha/Yamaha%20XV920.jpg

 

jak rozumiecie role brazowego wyprowadzenia? dodatkowe zasilanie? po 'kluczyku' brazowy zostaje zwarty z czerwonym +12.

Edytowane przez szynszyll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator napięcia jest zaopatrzony w dodatkowe wejście -MONITOR działa to tak ,że reguluje on tak napięcie aby na wejściu MONITOR zawsze było 13,8 (lub inne zadane napięcie zależy od modelu regulatora) ma to za zadanie zrównoważenie spadku napięcia na przewodach zasilających . Czyli długi przewód od regulatora do stacyjki i dalej żarówka po drodze spadek napięcia załóżmy 1,5V na przewodach i jeśli podłączymy wejście MONITOR do żarówki to regulator tak zakombinuje aby na żarówce było 13,8 (jego interesuje tylko to aby na wejściu MONITOR było 13,8) czyli poda na Czerwonym 15,3V tak aby zrównoważyć spadek napięcia na przewodach --Wejście MONITOR nie podaje prądu ono jest jak gdyby końcówką pomiarową dla regulatora napięcia

 

 

Schemat proszę nie kopiować totalna bzdura .. autor może i jest naukowcem ale u siebie :)

 

===Mostek prostowniczy 3 fazowy pomylone kierunki diod !!!!

===Wartość potencjometru R8 mocno przesadzona przy takiej wartości regulacja 30% czyli teoretycznie od 8V do 22 V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do zrozumienia zasady działania takiego reglera, schemat jest ok.

 

Takie schematy uszkadzają mi trwale mózg- dziennie oglądam setki od prawie 30 lat to tak jak gdybyś uczył dodawania 2+3=7 ... niby znaki są ale wynik się nie zgadza :) Nie bierz do siebie uwag bo przecież nie jesteś autorem a nikt nie wymaga abyś analizował schemat akurat koncepcja regulatora ciekawa znajdę czas napisze podobną analizę i zamieszczę na stronie ale po polsku -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...