Skocz do zawartości

Jak on to zrobił? (ostre)


Maro78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbyś nigdy o tym nie slyszal to jezdzilbys jak baba(nie obrazajac kobiet). Jezeli stosujesz to swiadomie to dopiero daje jakiekolwiek efekty.

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nigdy o tym nie slyszal to jezdzilbys jak baba(nie obrazajac kobiet). Jezeli stosujesz to swiadomie to dopiero daje jakiekolwiek efekty.

Nonsens. Najpierw piszesz, że używasz jak szybko jeździsz, teraz z kolei odwołujesz się do świadomości. Jakoś 20 parę lat nie słyszałem i jeździłem rowerem całkiem sprawnie. Jak byś nie wiedział rower i motocykl skręcają tak samo. Świadome "używanie" przeciwskrętu ma na calu wyrobienie pewnych zdrowych nawyków, które ratują w sytuacjach podbramkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nonsens. Najpierw piszesz, że używasz jak szybko jeździsz, teraz z kolei odwołujesz się do świadomości. Jakoś 20 parę lat nie słyszałem i jeździłem rowerem całkiem sprawnie. Jak byś nie wiedział rower i motocykl skręcają tak samo. Świadome "używanie" przeciwskrętu ma na calu wyrobienie pewnych zdrowych nawyków, które ratują w sytuacjach podbramkowych.

Czy ja cokolwiek w poście #32 napisałem o prędkości? Lubię go stosować jak o nim pamiętam, nie daje takich efektów jak jeździsz i o tym nie myslisz

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałem się tego pytania. Był u mojej mamy(prowadzi agroturystykę) turysta, który na co dzień jeździ litrowym Varadero. Rozmawiałem z nim, powiedział, że przeciwskrętu normalnie się nie używa, tylko w ekstremalnych sytuacjach. Tej metody skręcania używam tam, gdzie jest to możliwe(pewnie pojawią się komentarze, na temat mojej jazdy). Niestety przy prędkości <40 nie wychodzi mi to i muszę normalnie kierować. Zakręty duże uwielbiam pokonywać przeciwskrętem. Muszę jeszcze przećwiczyć kolano. :crossy:

W #32 nie, za to #25 jest Twojego autorstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszyscy piszą o błędzie kierującego w pierwszym filmiku, to ja sprobuje poszukac "dziury w całym". Przyjrzyjcie się na powierzchnię asfaltu w momencie szarpnięcia i wybicia motocykla z prawidłowego toru jazdy. Moze to nic, ale asfalt przy prawej krawędzi nie wygląda na zbyt czysty a pobocze to jakieś skałki i piach.

 

Jak ktoś kiedykolwiek najechał przednim kołem na małą plame piasku na asfalcie to wie o czym mówie - koło łapie uślizg i zaraz za tym znów łapie przyczepność. Bardzo nieprzyjemne zjawisko od ktorego w niespodziewanej sytuacji robi sie ciepło, ale tu to wygląda podobnie. Moim zdaniem hamulec nie wyprostowałby tak gwałtownie motocykla chyba, że kierowca był wyjątkowo niedoswiadczony scisnął klamke zbyt gwałtownie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzący przecenił umiejętności kolegi jadącego za nim.

 

I chyba to będzie dobrym przykładem jak nie powinno się poruszać w grupie.

 

I jaka wielka odpowiedzialność spoczywa na prowadzącym.

 

Czy każdy z nas na miejscu prowadzącego po tym co zaszło oglądając ten film nie miałby wyrzutów sumienia odnośnie poszkodowanego ?

 

A skoro tak.

 

To niech ten przykład będzie dla nas lekcją do odrobienia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzący przecenił umiejętności kolegi jadącego za nim.

 

I jaka wielka odpowiedzialność spoczywa na prowadzącym.

 

To włąsnie jadący z tyłu ma potrafić utrzymac tempo a jak nie potrafi to odpuszcza a nie ślepo pałuje w ślad za prowadzącym.

Powiedz jeszcze, że ten wypadek to wina prowadzącego bo jechał szybciej niz podążający za nim kolega.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krempy oprócz tego z prędkością to pie**olisz strasznie... poniżej 40 a nawet 60 to składanie motocykla idzie łatwo, ale jak Ty skręcasz przy 140,160 "bez przeciwskrętu" ?!

 

Pierwszy film... Może patrzył za zakręt i zwyczajnie puszki nie zauważył bo tamten drugi był niewielki i chciał go jakoś tak pokonać? Przyznam szczerze, że teoria odnośnie sraki i nagłego hamowania mnie przekonuje dlatego nie będę się kłócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy filmik to najprawdopodobniej kierowca się przestraszył i zahamował i go wyprostowało.

Ale na szczęście samo uderzenie nie było mocne o ile dobrze dojrzałem to 60kmh

A na drugim filmie widać było jak by mocno przyspieszył na za krecie i go wyniosło i postanowił wyprostować moto i hantel ale niestety zabrakło miejsca i czasu +

Edytowane przez Barfi84

,,CZŁOWIEK BEZ PASJI TO JAK DOM BEZ WŁAŚCICIELA "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krempy oprócz tego z prędkością to pie**olisz strasznie... poniżej 40 a nawet 60 to składanie motocykla idzie łatwo, ale jak Ty skręcasz przy 140,160 "bez przeciwskrętu" ?!

 

Pierwszy film... Może patrzył za zakręt i zwyczajnie puszki nie zauważył bo tamten drugi był niewielki i chciał go jakoś tak pokonać? Przyznam szczerze, że teoria odnośnie sraki i nagłego hamowania mnie przekonuje dlatego nie będę się kłócił.

Najbardziej pierd*lisz tutaj ty. Nigdy nie jeździłeś na skuterze, i sam nie wiesz jak się skręca. Co do moich umiejętności. Poniżej 40 nie umiem i już. A mój skuter jeździ do 80 więc nie myśl, że więcej.

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej pierd*lisz tutaj ty. Nigdy nie jeździłeś na skuterze, i sam nie wiesz jak się skręca. Co do moich umiejętności. Poniżej 40 nie umiem i już. A mój skuter jeździ do 80 więc nie myśl, że więcej.

 

Piłeczka odbita i jesteś zadowolony? Pole grawitacyjne Twój skuter też ma własne skoro fizyka obowiązuje go inna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłeczka odbita i jesteś zadowolony?

 

opanuj się, bo wygląda na to, że faktycznie nie bardzo masz pojęcie za dyskusję o czym się bierzesz. fizyka się nie zmienia, ale przyjmij do wiadomości że skuter ma "nieco" odmienną konstrukcję i niekoniecznie musi jeździć "140-160"

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opanuj się, bo wygląda na to, że faktycznie nie bardzo masz pojęcie za dyskusję o czym się bierzesz. fizyka się nie zmienia, ale przyjmij do wiadomości że skuter ma "nieco" odmienną konstrukcję i niekoniecznie musi jeździć "140-160"

jsz

Dodatkowo dopiszę, że ma małe koła, na których jeździ się nieco inaczej niż na motocyklu. Wiem, bo mam motocykl oraz skuter.

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety dużo jest osób które nie świadomie używają przeciwskrętu ( używają bo inaczej się nie da ) , jednak w awaryjne sytuacji gdzie trzeba mocniej się złożyć nie wiedzą jak to zrobić i lądują na przeciwległym pasie... lub hamują i niestety moto stawiane do pionu... staje do pionu to i nie skręca więc leci prosto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...