Skocz do zawartości

silnik roznice


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Ludziska

 

Czy moze mi ktos powiedziec jakie sa praktyczne roznice pomiedzy silnikami 2t i 4t? Czym to sie w rzeczywistosci rozni? Nie chodzi mi o budowe , tylko o odczucia z jazdy i serwisowanie.

 

Jeszcze chcialbym widziec czy motor enduro o silniku 125ccm z 30 kucykami jest tak samo wydajny jak 250cmm z taka sama iloscia koni? Lepiej by bylo wziac 125 czy 250?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba milion odpowiedzi na to pytanie w dziale Enduro/Cross ale tak po krótce

 

małe 2T 125ccm nierównomiernie oddaje moc, ma pewien moment gdy dyfuzor zaczyna spełniać swoje zadanie i dostaje kopa. Pali sporo bo od 4 do 8 litrów/100km.

 

Jeździ się fajnie jak ktoś lubi krótką skrzynię i jazde na pełen gwizdek

 

małe/średnie 4T czyli wspomniane 250ccm oddaje moc równo i od sporo niższych obrotów, ma większy użyteczny zakres. Krótko mówiąc jest przewidywalne. Spalanie u mnie w rzędowej dwójce na wtrysku to 4,5L przy 3/4 możliwości sprzęta (dalej to już tor). Gdy miałem KLR'a czyli singiel na gaźniku to chyba równo 5 wychodziło ale był z lekka dobity życiem.

 

Jeździ się fajnie po mieście bo odwijasz manetkę i elegancko równo idziesz do przodu mniej szuflując nogą po biegach.

 

Oba te sprzęty nie zaoferują Ci elastyczności dużego moto i mają potencjalnie krótką skrzynie biegów. Nie wiem co rozumiesz przez wydajność ale jeśli chodzi o wydajność jako woła roboczego vel "commuter bike" to polecam 4T. Nie ma dolewania oleju, nie ma dymu, dużo rzadsze remonty, małe spalanie itd itd same wygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Ale jezeli mam 2 motory 4t o tej samej liczbie konikow z tym , ze jeden jest 125ccm ,a drugi 250ccm. Czym te motory sie roznia? Konikow tyle samo , wiec zdaje sie , ze duzo ich nie rozni. Ktory by sie bardziej oplacalo wziac i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Ale jezeli mam 2 motory 4t o tej samej liczbie konikow z tym , ze jeden jest 125ccm ,a drugi 250ccm. Czym te motory sie roznia? Konikow tyle samo , wiec zdaje sie , ze duzo ich nie rozni. Ktory by sie bardziej oplacalo wziac i dlaczego?

 

Różnią się zasadniczo pojemnością.

Uzupełnij swoje dane i przestań zadawać dziwne pytania bo staniesz się pośmiewiskiem tego forum a szyderców tutaj nie brakuje.

Napisz nam gdzie jest w naszym kraju miejscowość "stad"?

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali sporo bo od 4 do 8 litrów/100km.

 

 

Sporo :biggrin: no DT tyle spali chyba ale dla wyczyna pomnożyć przez dwa .

 

Mistrzu jasne że lepiej 250 bo pewnie ma więcej momentu, nie konie robią przyjemnośc z jazdy a moment obrotowy, a moc to nic innego jak moment razy obroty, wiec 125 mając mniejszy moment ale na wyższych obrotach, bedzie miec ta samą moc. Ale to tak teoretycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sporo :biggrin: no DT tyle spali chyba ale dla wyczyna pomnożyć przez dwa .

 

Mistrzu jasne że lepiej 250 bo pewnie ma więcej momentu, nie konie robią przyjemnośc z jazdy a moment obrotowy, a moc to nic innego jak moment razy obroty, wiec 125 mając mniejszy moment ale na wyższych obrotach, bedzie miec ta samą moc. Ale to tak teoretycznie.

 

 

...i to bardzo teoretycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Ale jezeli mam 2 motory 4t o tej samej liczbie konikow z tym , ze jeden jest 125ccm ,a drugi 250ccm. Czym te motory sie roznia? Konikow tyle samo , wiec zdaje sie , ze duzo ich nie rozni. Ktory by sie bardziej oplacalo wziac i dlaczego?

 

Różni je tyle, że 125 jest w takim przypadku bardziej wysilony. Bardziej opłaca się 250, mniej wysilony=dłuższa żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...