Skocz do zawartości

Audio w chopperze XT50Q


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam kupić ten sprzęt do mojego Łosia:] http://allegro.pl/item1182850414_tuning_ze..._led_alarm.html

(Zamierzam go zamocować zamiast odblasków z przodu przy kierownicy)

Ale 250zł to trochę dużo za głośniki 2x 10w i alarm. Może lepiej by było kupić lepszy wzmacniacz i lepsze głośniki za tą cenę??? i gdzie indziej zamocować??? Jeśli tak to jaki wzmacniacz i jakie głośniki??? i gdzie je zamontować??

 

Jak możesz pisz na gg 23768726 napewno odpisze... Proszę jest to dla mnie bardo ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma nie pociągnać? To nie ma wielkiego poboru prądu, to nie audio w samochodzie.

 

mylisz się

 

w samochodzie instalacja jest zaprojektowana z ogromnym zapasem na zasilanie masy odbiorników dodatkowych (ogrzewania, radia itp) tymczasewm w każdym motorowerze jest wręcz idealnie dopasowana do tego co jest i strach nawet ładowarke do telefonu wpiąć pod akumulator a co dopiero 20 wat poboru mocy....wystarczy przypomnieć słynnego ogara gdzie przy właczonych światłach nie działał klakson.....

 

założe sie o 4pak piwa że jak założysz to audio to możesz mieć ujemny bilans energetyczny, mówiąc po ludzku będzie ci sie ciągle rozładowywał akumulator....

 

może i będzie działać może nie bez pomiaru pradów cięzko ocenić....

 

ja montowałem u kolegi wzmacniacz na układzie TDA w simsonie to 5-7km jazdy z muzyką na full i zaczynało sie szarpanie cuda aż gasł i iskra znikała po prostu wzmacniacz rozładowywał akumulator mimo ładowania.....

 

w chinolu jest zapłon CDI więc przy skrajnie rozładowanym akumulatorze nie zgaśnie ale bedzie sie niszczyl akumulator i może sie spalić regel

 

pozatym taki offtop: takie audio zalatuje wiocha i jest cho****nie niepraktyczne ............silnik będzie zagłuszał ci 1/2 muzyki 1/4 zagł€szy dobry kask (który ma wyciszać) a 1/4 jadące samochody.... lepiej zrobić sobie ładowarke do mp3 albo poprostu słuchać muzyki z mp3 na słuchawkach chyba że to nie ty słuchasz muzyki tylko chcesz żeby ją słyszeli przechodnie....

 

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O możliwościach sprzętów typu Simson to wiedziałem, ale wydawało mi się, że chinol da radę. Przecież nie jeździsz z tym non stop, bardziej wydaje mi się, ze to taki bajer. Najlepiej zobaczyć ile daje alternator i tyle. O ile są gdzieś takie dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paweł mój kolega posiadał kiedyś skuter Aprilia SR50. Zamotował do niego zestaw audio. Zestaw ów składał się z 2 baterii "kolumn głośnikowych" od Noki bodajże N95 oraz jak w tym zestawie MP3kę.

Alarm posiadał do tego oddzielny. Aha no i nie miał tego bajeranckiego podświetlania ledowego :icon_mrgreen: .

Aprilia owszem paliła ok, jeździła itp., kolega jeździł codziennie skuterkiem, muza grała itp.

Po parunastu dniach zaczęły się cyrki z prądami- aku nie doładowany. Winnym był wysysacz prądu- bajerancki zestaw audio. Po odłączeniu ssawki problemy znikły same z siebie :icon_biggrin: .

 

O Simsonkach nie wspominam, gdyż wiadomo jak było w demoludach z prądami- czasami cudem było odpalenie go :icon_twisted: .

 

Sam osobiście w którejś z moich Jawexów TS350 zamontowałem sobie zestaw audio z malacza- radio na kasety i jeden głośnik... ale to było wieki temu, :flesje: .

 

Chiński skuterek ma max z 50-60W także....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zobaczyć ile daje alternator i tyle.

 

Alternator tego CHINOLA DAJE 70V,...prosto na żarówki świateł. :biggrin:Nie wiem ile W. Nie raz już wymieniałem prądnicę w sklepowym, nowym chinolu bo palił żarówki jak szalony. :banghead: A akumulatory one mają akurat małe, 4 czy 5Ah i nawet nie dają rady utrzymać kontrolek i stopu, bo reszta śmiga bez aku.

 

Podaruj sobie to audio. Jak cchesz to za 200PLN mogę Ci sprzedać oryginalne radio kasetowe marki Harman Kardon, ale na panelu jest logo Harley-Davidson. Podpinasz do tego transmitter FM i mp3 gra wtedy przez fale radiowe. Radio ma jakiś feler, raz się włącza, raz nie. Ale ogólnie to działa jak już ma humor, włącznik chyba trefny jest więc wyjmę to radio z motocykla i założę cały zestaw nowy. Nie potrzebujesz wzmacniaczy, bajerów ani nic. Podłączenie jest proste, kable od razu na głośniki bodajże 2x50W. Jest to seryjne radio z mojego moto ale chcę c oś innego założyć bo za cicho gra, powyżej 120km/h wiatr powoli zagłusza dźwięk. Tak to gra na 1/4 głosności:

http://www.youtube.com/user/lehoom?blend=2...u/7/6QGrxfvVZAE

 

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator tego CHINOLA DAJE 70V,...prosto na żarówki świateł. :biggrin:Nie wiem ile W. Nie raz już wymieniałem prądnicę w sklepowym, nowym chinolu bo palił żarówki jak szalony. :banghead: A akumulatory one mają akurat małe, 4 czy 5Ah i nawet nie dają rady utrzymać kontrolek i stopu, bo reszta śmiga bez aku.

 

Podaruj sobie to audio. Jak cchesz to za 200PLN mogę Ci sprzedać oryginalne radio kasetowe marki Harman Kardon, ale na panelu jest logo Harley-Davidson. Podpinasz do tego transmitter FM i mp3 gra wtedy przez fale radiowe. Radio ma jakiś feler, raz się włącza, raz nie. Ale ogólnie to działa jak już ma humor, włącznik chyba trefny jest więc wyjmę to radio z motocykla i założę cały zestaw nowy. Nie potrzebujesz wzmacniaczy, bajerów ani nic. Podłączenie jest proste, kable od razu na głośniki bodajże 2x50W. Jest to seryjne radio z mojego moto ale chcę c oś innego założyć bo za cicho gra, powyżej 120km/h wiatr powoli zagłusza dźwięk. Tak to gra na 1/4 głosności:

http://www.youtube.com/user/lehoom?blend=2...u/7/6QGrxfvVZAE

 

 

No ok a gdzie ja bym to przypioł??;] A po za tym fajny motor:]

 

 

 

 

Kurde... No bo napalony jestem na ten odtwarzacz i do tego 512mb i alarm... Hmm... a nie da się jakoś dodatkowego akumulatora??? Ja muzyki bym słuchał na postoju... Mieszkam na wsi i wieczorami często imprezy robimy:) I takie coś by się przydało;]

Edytowane przez skomor1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na wsi i wieczorami często imprezy robimy:) I takie coś by się przydało;]

 

A to wiele wyjaśnia. :icon_mrgreen: Jak sie napaliłeś to kup zestaw. Ktoś musi w koncu spróbowac czy to działa. Drugie aku nie da rady, nie ma miejsca i z czego będzie ładowane? Musisz wymienić wszystkie zarówki na LED`owe, to nie będą pożerały prądu, wtedy z aku motorka może da radę uciągnąć. Ewentualnie większe aku załozyć ale też nie ma miejsca w tym moto. Terenowe moto i naked`y z tymi silnikami mają duże aku, chyba 7Ah i dają radę jakoś. Grunt ze masz nozny kopniak, jak aku siądzie to odpalisz bez problemu.

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No grunt że mogę odpalić kopką i jazdą naładuje akumulator:) Ale nie wiem czy za 250zł opłaca się kupować 2x 10W. Bo 10W to trochę mało no ale jest do tego pilot, alarm i karta 512MB. To jak brać to??

 

Wiem że t powinna być moja decyzja ale nie jestem pewien co zrobić. Bo w końcu inne głośniki gdzie zamontuje??

 

Proszę!! Doradzcie mi:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Grunt ze masz nozny kopniak, jak aku siądzie to odpalisz bez problemu.

 

Gorzej jak pół kapy odleci przy kopaniu, co jest modne w chińczykach :wink: .

 

@skomor1996 za te $$ nie lepiej jakiegoś boomboxa kupić?

 

@wetarynarz każdy wiek rządzi się swoimi prawami :flesje: .

Edytowane przez Dream
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak pół kapy odleci przy kopaniu, co jest modne w chińczykach :wink: .

 

Tak, w chińskich "skurwterach" często kopka odpada z kawałkiem kapy. :biggrin: W manualnych silnikach jest OK, czasami tylko luźny łańcuch wyłamuje kawałek bloku. :biggrin: :banghead:

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mię nie obchodzi czy pasuje czy nie;D

Ważne żeby grało;]

 

Muzyki bym słuchał tylko na postoju a głośniki moim zdanie pasują do choppera. Na pierwszy rzut oka (Na YouTube) myślałem że to światła;]

 

 

Edytowane przez skomor1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...