Skocz do zawartości

Coś puka


matix19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Następny krok to odkręcenie miski olejowej. To rozwieje wszelkie wątpliwości. Jakiego koloru są opiłki? Panewka to opiłki pomarańczowe (miedź), właściwie to nie są to typwe opiłki tylko coś w rodzaju malutkich płatków/łusek.

Jeśli faktycznie są to kawałeczki panewki to szkoda kilkanaście złotych na Moto Doktora. Po prostu któregoś razu silnik stanie i oby to było blisko domu i przy małej prędkości.

 

właśnie tak w oleju były bryłki takie czarne, i z 5 kawałeczków takich złotawych może żółtawych

 

 

Jeszcze nie spuściłem oleju bez żadnych opiłków, przecież opiłki w silniku są zawsze, wystarczy do świeżo spuszczonego oleju włożyć magnes. Chodzi o ilość barwę i kształt opiłka. Odkręć michę i dekiel sprzęgła sprawdź wał, myślę jednak że to nie panewki bardziej obstawiam coś pierdołowatego typu łańcuszek, sprzęgło. Dużo zrobiłeś km na tym pukaniu?

 

Około 500

 

Właśnie i pytanie do was, czy przy misce olejowej jest jakaś uszczelka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zobaczysz zadnych panewek, natomiast zobaczysz wieksza ilosc brudu w misce i moze wieksza liczbe opilkow. Kawalki gumy mogly byc czescia slizgu lancucha rozrzadu.

Nie jestem przekonany ze to muisza byc panewki - czas pokaze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to by oglądać same panewki (bo do nich i tak nie ma dostępu) ale to co jest w misce, z olejem zlatuje 10% syfu z miski. Jeśli znajdziesz w niej dużo więcej takich opiłków, to będzie któraś z panewek. Nie wiem jak to wyjdzie na zdjęciu, ale zaraz po zdjęciu miski zrób zdjęcie jej wnętrza. No chyba że sprawa będzie ewidentna. Jest duża szansa ze uszczelce miski nic się nie stanie i będzie się nadawała do ponownego użytku.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...