Skocz do zawartości

Falujące obroty w GSX600F.


Paweli
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie napiszcie mi czy falujace obroty o mniej wiecej 50-100 obr. na biegu jałowym to cos niepokojącego? Na zimnym silniku gdy dopiero co wylacze ssanie po 2 - 3 minutach pływaja obroty i słychac ze nie chodzi idealnie równo, po nagrzaniu przy jezdzie kilka km. jest podobnie, choc moze minimalnie lepiej. Zawory wyregulowane pare set km. temu. Bylo tak od kąt kupiłem motor, dziur w obrotach podczas przyspieszania nie ma, na obroty wkreca sie normalnie i normalnie schodzi z obrotów silnik. Na jałowym utrzymuje koło 1200obr. na razie pojechalem nim nie całe 200km/h zeby sprawdzic, czy dobre przyspieszenie i predkosc wskazuja ze silnik raczej z kompresja nie ma problemu? Czy po syncho gaznikow i czyszczeniu powinno byc OK?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Paweli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli utrzymuje 1200 obr na jałowym i leciutko faluje to wszystko jest ok.

Taki typ i jego urok,olejaki właśnie maja to do siebie.Do tego dochodzą stuki puki,jak w olejnym suzuki ;)

 

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chłopy za odpowiedzi. Suzuki sa inne niz wszystkie;P Co do stuków to na postoju gdy wlaczony silnik mam cos mi jakby z prawej strony nieregularnie chrupie, puka tak ze da sie uslyszec i czuc na kierownicy, macie moze takie cos tez w jajkach? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączę się do tematu.

 

Ja w swojej maximce, też czasami zauważam, że nawet na ciepłym silniku czasami obroty lekko falują o jakieś 50-100, ale nie zawsze to występuje. Ogólnie moto chodzi bez problemów, ładnie się wkręca, żadnych szarpnięć nie ma, tylko te falujące lekko obroty też mnie lekko zaniepokoiły, ale podkreślam, że nie zawsze one występują.

Olej nowy castrol 20w40 pół syntetyk

nowe świece NGK

filtr oleju

filtr powietrza

filtr paliwa

synchro gaziorów nie było robione.

 

To jest normalne? Rocznik 85, trochę latek ma, ale chodzi ładnie.

Edytowane przez Hondodajny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...