Skocz do zawartości

Szosowo-Turystyczny do 7000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mój pierwszy post, więc miło mi Daniel mam na imię.

 

Poszukuję motocykla do 7 tyś zł. Chodzi mi o maszynę, która będzie się sprawdzała dobrze w mieście i jeszcze lepiej w trasie.

Założenia są proste:

 

- niskie koszty eksploatacyjne

- niezawodność

- wygoda

- frajda z jazdy

 

Moje upodobania idą w kierunku BMW k75, jego następcy k100, czy chociażby Honda Gold Wing i tym podobne motocykle.

 

Nie będę ukrywał iż specjalistą nie jestem ( w innym wypadku po co bym tutaj miał Wam zawracać głowę).

Wymienione wyżej motocykle to oczywiście stare roczniki i tutaj jest problem. Nie wiem czy dla kogoś ograniczonego finansowo taki sprzęt nie będzie "gwoździem do trumny", tzn żeby się nie okazało że będą z nim same problemy (bo być może "te roczniki tak mają") i że będzie stał więcej w garażu niż jeździł ponieważ części drogie itd itd. Myślę że wiecie o co mi chodzi.

 

K75 przekonuje mnie pojemnością, nie jestem "super doświadczony" jednak k100 przekonuje mnie wyglądem.

Nie jestem nastawiony tak żeby musi być to BMW i koniec. Chciałem posłuchać waszych opinii dzięki którym mam nadzieję uda mi się podjąć dobrą decyzję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w tym temacie nie chodzi o doświadczenie tylko o motocykl :) Nie odbierz tego jako złośliwość :)

 

Chodzi mi tutaj głównie o poruszenie kwestii tego typu motocykli. Ciężko coś znaleźć w internecie dlatego zgłosiłem się do was.

Edytowane przez Orno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 7000 Goldwinga raczej nie kupisz, ostatnio rozmawiałem z goście, który sprzedawał Goldwinga 1200 z 1986r, tą najbogatszą wersję za 14000zł. (miał zawał i wstawili mu rozrusznik do serca, więc się przesiadł na coś lżejszego).

K1000, czy K750 już można kupić w takiej kwocie, ale tez nie będą to młodziki, a raczej pełno letnie + vat, choć z tego co mi wiadomo raczej nie są awaryjne :)

Ale wiadomo, kupisz dwulatka tak zajechanego, że nie da się nic z nim zrobić, a kupisz 20-30 latka o którego dbał właściciel, to albo będziesz klął , albo się cieszył.

Edytowane przez jurbassteck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był taki przykład, żeby było wiadomo o co mi chodzi :)

 

Kuszą mnie te BMW. Dzisiaj na Allegro widziałem BMW k 75 właśnie za 7 tysięcy z 95 roku.

 

Zastanawiam się jak to jest z częściami. Jak wygląda dostępność, cena...

 

Może coś z kawasaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dwadzieścia lat a chcesz kupować motocykl dla emeryta :icon_question: :banghead:

ja w sumie tak zrobiłem (st 1100) :biggrin: ale nie polecam jeśli Twoje doświadczenie jest nieduże i zależy ci na mobilności w mieście

także kwestia niskich kosztów utrzymania nie dotyczy ciężkich motocykli turystycznych

z niezawodnością może być różnie - duża część motocykli turystycznych (zwłaszcza w założonym przez Ciebie budżecie) ma nakręcone naprawdę sporo kilometrów

frajda z jazdy jest raczej nieduża - po prostu jadą i tyle

wygoda to akurat domena motocykli turystycznych ale w aucie jest jeszcze wygodniej :icon_razz:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje zalozenia spelnia chociazby RF900 lub YZF1000 Thunderace. Ale ten goldwing nijak nie jest podobny do tych motocykli :)

 

już widzę, jak stary litrowy sport za dwie pensje jest niezawodny, oferuje niskie koszty utrzymania... pomijając jazdy po mieście uwieszonym na nadgarstkach. świetna rada

 

w zasadzie prawdopodobieństwo, że kupisz z allegro stosunkowo duży, wiekowy motocykl nie wymagający inwestycji jest praktycznie zerowe. zobacz sobie dla porównania ile średnio kosztują wymienione przez Ciebie maszyny np. na mobile.de - będziesz miał pojęcie, co sprzedają u nas za 7tys. o kosztach i jeździe po mieście takim krążownikiem pisał Konrad, i ma rację

 

a o doświadczenie pytałem, bo wymienione motocykle do małych i lekkich nie należą: jeśli nie jeździłeś wcale albo niewiele, to się dobrze nad tym zastanów. żeby nie klepać po próżnicy powiem, że za tą kasę możesz kupić (poszukać i kupić, ale też raczej nie z allegro) np. trampka, który w zasadzie spełnia podane warunki, w przeciwieństwie do starej, tanio kupionej beemki

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dwadzieścia lat a chcesz kupować motocykl dla emeryta :icon_question: :banghead:

ja w sumie tak zrobiłem (st 1100) :biggrin: ale nie polecam jeśli Twoje doświadczenie jest nieduże i zależy ci na mobilności w mieście

także kwestia niskich kosztów utrzymania nie dotyczy ciężkich motocykli turystycznych

z niezawodnością może być różnie - duża część motocykli turystycznych (zwłaszcza w założonym przez Ciebie budżecie) ma nakręcone naprawdę sporo kilometrów

frajda z jazdy jest raczej nieduża - po prostu jadą i tyle

wygoda to akurat domena motocykli turystycznych ale w aucie jest jeszcze wygodniej :icon_razz:

 

 

Co to znaczy, że po prostu jadą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różni ludzie różnie postrzegają frajdę z jazdy. Dla niektórych jak nie przyspiesza do 100 k/h w 3 sekundy to nie frajda z jazdy.

 

Ja osobiście jestem raczej z innej "półki zapaleńców". Dla mnie motocykl nie musi wyciągać jakichś niebagatelnych prędkości. Dla mnie liczy się gracja, szyk i duma poruszania się - że tak to ujmę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...