Skocz do zawartości

Lustro czy mocno przyciemniany?


Rekomendowane odpowiedzi

O YUBY to co napisałeś jest dość ciekawe bo już miałem zamawiać lustro ze względu na to iż ktoś napisał na początku wątku iż lustro jest najciemniejsze. Wiec jak to jest ostatecznie lustro czy dark tinted?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się żeby szybka była nielegalna. A co z kaskami bez szybki ? A co z kaskami typu tornada czy inne wynalazki ? W razie nadgorliwego policjanta wystarczy na miejscu zdemontować wizjer podobnie jak ze zrywaniem folii w autach i jedziemy dalej.

Edytowane przez żunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybce (iridium blue - oryginał AGV) od mojego kasku widnieje napis "FOR DAY USE ONLY".

Natomiast na dołączonej naklejce, w którym znajdowała się szybka jest wyraźnie napisane w pięciu językach (całe szczęście nie w języku polskim więc nie rozumiem co tam jest napisane :icon_razz: )UWAGA Visier niehomologowany, dla własnego bezpieczeństwa zaciągnij informacji o legalności używania ww. towaru w Twoim kraju. Używać tylko prywatnie i na własne ryzyko :bigrazz:

 

Przypuszczam że to tak tylko pro forma napisali w razie bam :wink:

Ogólnie polecam - jazda w słońcu lub pod w normalnej szybce jest bardzo męcząca a i słońce tak nie nagrzewa wnętrza kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szyba szybą ale to nie wszystko mozna miec problem podczas ogledzin kolizji drogowej w ktorej sie uczestniczylo.Ubezpieczyciel moze nie uwzglednic naszych roszczen z powodu przyciemnianej szybki.[zaslyszane z TV do sprawdzenia]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cytat(Dirty Harry @ 08.07.2010 - 13:54) 1660561[/snapback]

 

Zgadza się.

 

Z tego co wiem dopuszczone sa tylko do jazdy na torze. Na drogach publicznych są zabronione. Ja używam do marushina wizjera fotochrom dark, szyba ciemnieje na słońcu, jeździ się w tym idealnie, nikt się dotychczas nie czepiał. Podczas przypadkowej kontroli policjant najpierw stwierdził, że mam wizjer ciemny zabroniony ale w radiowozie jak szyba się rozjaśniła oznajmił, że szyba jest klar i chyba mu się wydawało. Problem tylko z nabyciem takiego wizjera bo nie wszędzie to mają, nie do każdego modelu i nie jest tani. Ja kupowałem w niemcowni.

Odświeżam temat, ponieważ noszę się z zamiarem jak najszybszego zakupienia ciemnej szyby do swojego suomy vandala. :)

Czy ktoś ma do tego kasku wizjer z fotochromem? Zastanawiałam się nad takim wynalazkiem, jak:

http://www.raleri.it...ghtShadeuk.html

ale kumpel przez to ustrojstwo zniszczył sobie wizjer (antyfoga).

Co do legalności ciemnych szyb. Sprzedawca też mi mówił, że ciemnych na drogę nie wolno, bo nie ma homologacji itd..A ja się pytam, czy ktoś sprawdza homologację okularów słonecznych, w których też jeździmy na moto czy w autach i czy ktoś osobiście zna przypadek, że ktoś miał problemy z powodu ciemnej szyby...?

...Gott weiss ich will kein Engel sein...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widać to się to przykleja od wewnątrz więc pewnie się antyfog uszkodzi - co do wizjerów to powiem tak że lustrzanka i dark smok ciężko jest wieczorem najlepszym rozwiązaniem jest jest light smok (używam ten najczęściej) dobrym rozwiązaniem jest do wizjera clear bądź light smok pinlock fotochromatyczny ale nie wiem czy jest dostepny dla twojego kasku

mnie osobiście policja się nie czepiała a od kilku lat latam w lustrzankach i ciemnych wizjerach

Edytowane przez mlubon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mlubon, na szczęście nie przeszkadza mi wożenie dwóch szybek. :) Będę miała pochewkę z oxforda, którą wozi się przypiętą na pasie . Często latam też z tankbagiem, więc to też jakieś wyjście - zapiąć w tym szybkę wokół tankbaga. Myślałam o light smoke, ale to tak ani jasno ani ciemno. A ja jak robi się szarówka muszę mieć całkiem jasną szybę. Do tej pory miałam kask z blendą, ale raz że się zdupała, dwa- kiedy słońce nisko świeciło, promienie i tak waliły mi po oczach bokiem. :dry:

...Gott weiss ich will kein Engel sein...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...